Kaija
Daniels Orlovs ir nākamais kinooperators un viņa ieguldījums filmā „Kaija“ ir interesants un savdabīgs.
vārdi, tie man patīk
Veidot portreta interviju nav viegli. Visi varoņi kameras priekšā neatveras. Daudzas tēmas neļaujas atspoguļoties. Taču pirmā kursa studentei Martai Danielai Štrauhmanei šis tas ir izdevies. Piedāvājam noskatīties interesantu interviju ar dzejnieci. Pievērsiet uzmanību kameras ”skatienam”, kas no ļoti tuva pāriet uz tālāku sarunas gaitā. Taču kopplānu autore mums savā vizuālajā naratīvā tomēr nepiedāvā. Tas mums […]
Bišu spiets mežā
Indras Ārentes mūzikas video notiek mežā, pavasarī. Pašlaik – pašā ziemas tumsas vidū, ir patīkami paskatīties šo 2017. gadā izveidoto un aizstāvēto videoklipu. Jauku skatīšanos!
Aizver acis
„Aizver acis“ ir šausmu filma par nākotni, kas var mūs piemeklēt diktatūras un terora apstākļos. Orvela stilā. Vietumis saprotama sižeta loģika, taču reizēm tā nav tik labi izprotama. Autore – Linda Anna Silavniece.
Tukšuma meklējumā
Jāņa Vidovska un Jura Vaņkova filma par vientuļu cilvēku, kas meklē laimi un patiesību. Palēnināta, iedziļinoša pieeja. Taktisks novērojums.
Po Krauklis
Naratīvs 3D sižetiem tiek pētīts Matīsa Stepiņa maģistra darbā «The Possibilities of Narrative Focalisation in Virtual 3D Environments jeb Naratīvās fokalizācijas iespējas 3D virtuālajās vidēs». Šajā filmā viņš mēģina realizēt teorijā atklāto uz ekrāna. Filma ir Edgara Po lirikas ekranizācija.
Viedokļa intervija ar tēti
Saruna ar tēti par karadienestu
Viedoklis par alkoholismu
Alkoholisms 18 gadu vecumā. Par to šī intervija ar Rafaelu un Ralfu
Atļaut vai aizliegt abortus
Sergejs Sergejevs piedāvā Polijā filmētu mūzikas videoklipu, kas veltīts aborta aizlieguma kritikai. Mūzikas video ir ļoti dramatisks un jau uzrunājis Polijas skatītājus. Ceram, ka tas ieinteresēs arī jūs.
Human reflections
Eduarda Laķa maģistratūras nobeiguma darbs “Human reflections” piedāvā portretu galeriju. Viņu nodarbina cilvēka portrets fotogrāfijā. Kā fotografēt cilvēku, lai studijā nepazustu personības emocionālās pievilcības spriedze? Kā parādīt dvēseli vizuāli? Vai tas vispār ir iespējams?
Sirdsapziņa
Režisore Anna Ramane ir filmas “Sirdsapziņa” autore. Filmā tiek apskatīts bērnu un vecāku attiecību jautājums un psiholoģiskās traumas, kas seko cilvēkam visu mūžu no bērnības pārdzīvojumu zonas. Labs Aleksandras Zverevas operatora darbs. Saistošas mizanscēnas un gaumīgs Kārļa Butina radītās skaņas izmantojums.
Aizputes vīna darītava
Vilnis Kalniņš piedāvā sižetus par Aizputes vīna darītavu. Viņam šķiet, ka vislabākā reklāma ir audiovizuāls, aizraujošs stāsts. Mūsuprāt, šo ideju viņam ir izdevies realizēt. Patīkamu skatīšanos!
Prágmati
Režisore Aelita Stepiņa un producente Vanesa Jaunbrāle piedāvā noskatīties filmu “Prágmati”, kas veltīta cilvēka pēcnāves dzīves ekranizācijai. Sarežģīta tēma un liela varonība uzņemties filmēt to, ko neviens dzīvs cilvēks nav reāli redzējis. Šī ir radošās grupas versija par to, kā tas varētu būt un izskatīties paradīzē. Domājam, ka filmā ir daudz atradumu un drosmīgu versiju […]
Caur sevi
Edgars Utkins un Patriks Spruģevics ir filmas “Caur sevi” autori ar Niklāvu Kurpnieku galvenajā lomā. Filma stāsta par depresijā slīgstoša jaunieša apmeklējumu pie psihoterapeita, kas viņu finālā … tālāk nestāstīsim. Labāk noskatieties paši.
Portretintervija ar Leonu Līdumu
Kādi ir skolotāji. Fizikas skolotāji? Kārlis to mēģina noskaidrot šajā intervijā
Jaunā garša!
Kārlis Paegle kopā ar Rūdolfu Penderu izveidojuši savu versiju par reklāmu 3D animācijas formā. Jogurts, cepumi, kūkas un saldi dzērieni bija viņus uzrunājuši, un iespējams, ka iepatiksies arī skatītājiem.
Laika atbalss
Timurs Šiškins ir īsfilmas “Laika atbalss” (Echo of Time) autors. Filmas sižets stāsta par sarunu pirms traģiskiem notikumiem, kas seko aizkadra telpā. Nākošajā dienā. Tas ir stāsts par ceļojumu uz aizas malu. Labi parādīta vide, dialogi un detaļas, kas prognozē tālāko, traģisko notikumu attīstību. Pašnāvības priekšvakars kā uvertīra neprognozējamiem notikumiem. Iesakām noskatīties.
Ķeru suņus
Mūzikas video grupai “Zakroyyy” ar nosaukumu “Ķeru suņus”. Autori: Aleksejs Volkobojs un Daniella Leonidova. Mūzikas video veidots askētiskā stilā, ar dokumentāliem skaņu efektiem ievadā. Sižeta pamatā – skrējiens cauri problēmām ar mūziku fonā. Nosaukums uzskrāpēts uz ķieģeļa un galvenie varoņi apdzīvo nolietotas un pamestas betona celtnes. Roka ekranizācija – diezgan tradicionālā versijā. Iesakām noskatīties!
Izmanto brīdi
“Izmanto brīdi” (Seize the moment) ir deju filma, kuru veidojuši RISEBA audiovizuālās mediju mākslas nodaļas absolventi Olivija Badajeva un Daņils Pjanihs. Tātad – dejas video, kura autori stāsta par savām ikdienas izjūtām dejas ekranizācijas formā. Cik labi ir būt kopā ar draugiem un domubiedriem; cik lieliski, ja ir tuvi līdzcilvēki ar kuriem kopā pavadīt laiku. […]
Jūgendstila muzejs
Gājiens cauri daiļām telpām Rīgā. Vesels piedzīvojums šajā reportāžā.
Mūzika – mūzikas loma dzīvē
Aleksis un Elmārs stāsta par mūzikas lomu savā dzīvē.
Intervētais Elmārs
Šajā intervijā Reinis izjautā kursa biedru Elmāru. Par dzīvi un jēgu un visu pārējo.
Mīlestība un māksla
Aleksandra atbrauca uz Rīgu 1919. gadā un palika šeit visu mūžu. Sveša valsts, sveša valoda.
Kino un sabiedrība
Kā cilvēki skatās kino un kas viņiem šajā mākslā šķiet vajadzīgs? Atpūta vai propaganda, ierosme vai atpūta?
Par mūziku un kaķu koncertu
Mūzikas loma cilvēka dzīvē. Cik svarīga tā ir katram no mums? Par to šī intervija.
Seniori pie stūres
Cik vecs cilvēks drīkst vadīt automašīnu? Vai seniori ir bīstami satiksmē? Geoff Henson fotogrāfija “Elsie” ir licencēta saskaņā ar CC BY 2.0
Grūdiens uz priekšu
Ko nozīmē nodarboties ar mūziku? Par to šī intervija.
Reportāža no jūgendstila muzeja
Ekskursija muzejā, kopā ar studiju biedriem. Atklājumu daudz.
Jaunietis sociālajos tīklos
Cik ilgi jauni cilvēki lasa sociālos medijus? Par to šī intervija.
Portretu veidojot
Eduarda saruna ar mākslinieci Dinu Ābeli ir rosinoša un izaicinoša. Ko nozīmē māksla un kā tā palīdz cilvēcei? Par to šī saruna.
Darbs ar cilvēkiem
Renārs Spūlis vadā Jēkabpils iedzīvotājus. No punkta A un punktu B. Iesakām iepazīsties ar interesantu taksometra vadītāju.
Intervija ar pasniedzēju
Angļu valodas pasniedzējs stāsta intervijā par savu dzīvi Latvijā. Rīgā var iztikt arī bez latviešu valodas prasmes.
Videospēles un cilvēks
Videospēles studenta dzīvē. Par to tiek runāts šajā intervijā. “エアバスター (Airbuster)” by Brick.Ninja is licensed under CC BY-SA 2.0.
Vai skolotājam ir viegli?
Kā jūtas šodienas skolotājs? Lai to noskaidrotu, Evelīna intervē divas skolotājas Lieni un Lauru.
Motors, kas virza uz priekšu
Saruna ar autobraucēju Reini Nitišu ir Evijas darbs. Latvijas rallijkrosa autobraucējs. 2014. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 3. vietas ieguvējs un viens no Latvijas populārākajiem sportistiem ir interesants sarunas partneris. Vai slava nav traucējusi atgriezties normālajā dzīvē? Par to šī saruna. Iesakām noskatīties.
Jūgendstila muzejs
Šis ir Marinas videostāsts par muzeju. Patīkamu noskatīšanos!
Gadalaiki jeb saruna ar Diānu
Diānai ir liela ģimene un daudz plānu. Par to arī šī intervija.
Mazliet filozofijas
Reinis stāsta par savu dzīves filozofiju. Par pasauli un dzīvi. Par kārdinājumiem, līdzsvaru un domāšanu.
Mēs šeit nebūtu bez mūzikas
Arturs Jekovičs intervē savus kursa biedrus par mūzikas klausīšanos un gaumi. Viņi klausās mūziku austiņās vairās stundas dienā. Katru dienu. Maksā par to. Var klausīties visu dienu vienu dziesmu. Arī tā gadās. Bez mūzikas mēs vispār te nebūtu. Arī tā var būt.
Saruna par dzīves jēgu
Ir brīži, kad cilvēkus šī tēma ļoti interesē. Tā ir svarīga arī Aleksandram, Ļikai un Samantai. Par jēgu, mērķtiecību, motivāciju un visu pārējo. Iesakām noskatīties.
Saruna par kino
Kādas filmas man patīk un kādas nē. Katram par to ir savs viedoklis.
Saprast sievieti caur gleznu
Anna glezno sievietes ķemeni. Viņai tas patīk. Citus tas pārsteidz. Par šo arī šī Aleksandra Protopoviča lieliskā intervija.
Vai sapņot ir viegli?
Kristaps un Arturs diskutē par sapņiem. Par to vai sapņi ir labi vai slikti, vai tos redzēt ir patīkami, jeb tomēr labāk ātrāk tos aizmirst. Interesanti, ka viņi redz filmas. Varbūt tāpēc, ka studē audiovizuālo mediju mākslu?
Gribu strādāt televīzijā
Atrast savējo profesiju nav viegli. Daži to izdara ātri, citi meklē visu mūžu. Juris savējo ir atradis, un tā būs televīzija.
Ziemassvētkus gaidot
Ziemasvētki nāk ar joni un visi mēs to gaidām savā veidā. Atklāti, slēpti vai nemanāmi. Par to Diāna šajā sarunā runā ar savām kursa biedrenēm.
Lielā Ķemeru Tīreļa Laipa
Ar prieku iepazīstinām lasītājus un skatītājus ar RISEBA studentu reportāžu no Ķemeru dabas parka. Šis sižets ir filmēts ar jauno 360° kameru. Tas nozīmē, ka kadrējums ir palēnināts un jūs varat paši pārbīdīt ekrānā telpu to griežot ar savu „peli” datorā pa labi vai pa kreisi. Piemēram, Beates balss (aiz kadra) stāsta par soliņu, taču […]
Flash Mob
Piedāvājam jūsu uzmanībai RISEBA studentu reportāžu no Alfas centra Rīgā. Sižets ir filmēts ar jauno 360° kameru. Tas nozīmē, ka kadrējums ir palēnināts un jūs varat paši pārbīdīt ekrānā telpu to griežot ar savu „peli” datorā pa labi vai pa kreisi. Sižeti, kas filmēti ar 360° kameru pieprasa skatītāju aktivitāti skatīšanās laikā. Pagriežot ekrānu varēsiet […]
Mežezers
Šonedēļ piedāvājam RISEBA studentu reportāžu no pamestās Mežezera bāzes. Arī šis sižets ir filmēts ar jauno 360° kameru. Tas nozīmē, ka kadrējums ir palēnināts un jūs varat paši pārbīdīt ekrānā telpu to griežot ar savu „peli” datorā pa labi vai pa kreisi. Sižeti, kas filmēti ar 360° kameru pieprasa skatītāju aktivitāti skatīšanās laikā. Filmēt […]
Deja
Piedāvājam jūsu uzmanībai deju. Danča zālē. Sižets „Mana elpa” ir filmēts ar jauno 360° kameru. Kamera piedalās dejā. Kadrējums ir palēnināts un tāpēc varat paši pārbīdīt ekrānā telpu to griežot ar savu „peli” datorā pa labi vai pa kreisi. Sižeti, kas filmēti ar 360° kameru pieprasa skatītāju aktivitāti skatīšanās laikā. Pagriežot ekrānu varēsiet redzēt citus […]
Dzīve bez brīvības
Par karu un bēgļiem var stāstīt dažādi. Šī ir Alīnas versija.
Once upon a time in the SimCity
Violetas darbs ir par spēļu industrijas ietekmi uz kinomākslu. Iespējams, ka viņa ir uzminējusi nākotnes tendenci – iedzīvoties spēļu vidē, kas notiek kinofilmā.
Laika elpa
Mēs visi nākam no savas bērnības. Katram šis laiks ir bijis savādāks. Vēl atšķirīgāka bērnība ir bijusi dažādu paaudžu cilvēkiem. Par to arī ir šis videostāsts.
Isolation
Pandēmijas laiks atstājis dažādus nospiedumus mūsu apziņā. Igors šim laikam veltījis savu mūzikas video. Pludmale kā brīvība un ieslodzījums dzīvoklī – kā ikdiena. Vai jums bija tāpat? Pandēmijas laikā?
Televīzijas šovs «The B Team TikTok māja»
Elīna ir lieliska raidījumu vadītāja un labi apguvusi TikTok filmēšanas loģiku. Piedāvājam vienu no viņas darbiem Tet ekrānam.
Valoda Latvijā
Par latviešu valodas statusa paaugstināšanu šodien runā daudzi. Arī šīs filmas autors Niklāvs Rubenis. Kā panākt, lai Latvijā visi runātu latviešu valodā? Par to šī filma.
TV šova parodija
Iespējas un risinājumi TV šova parodija Televīzijas ekrāns šodien pārblīvēts ar šoviem. Viena daļa no tiem ir ārišķīgi un pavirši. Šī iemesla dēļ divi studenti – Arturs un Ņikita nolēma izveidot parodiju par TV šovu. Pavērojiet kā viņiem tas ir vai nav izdevies.
Jāņa Akuratera muzejā
30. gados Ernests Itens cēla šo namu dzejniekam Jānim Akurateram. To piemēroja dzejnieka plašā draugu loka vajadzībām. Kāds tas šodien izskatās? Par to – šī filma.
Aiz kameras
Operatora darbs nav viegls, taču aizraujošs. Par to šī filma.
Cilvēki, kuri dzīvojuši muzejā
Ienākot muzejā, mūs sagaida pakaramais. Pirms 100 gadiem «Sukubā» mākslinieki uz šī pakaramā uzkāra savas virsdrēbes. Tagad to pašu darām mēs. Kādi bija abi mākslinieki, kuri šeit dzīvoja? Par to šī filma.
Pastaiga pa Akuratera namu
Kā dzīvoja un strādāja rakstnieks pirms 100 gadiem? Šajā videosižetā par to stāsta Valters.
Muzejs Elizabetes ielā
Kādi bija divu mākslinieku darbi un kā viņi strādāja? Šajā videoreportāžā to cenšas noskaidrot Valters.
Pārdaugavas valdzinājums Akuratera muzejā
Ēka uzkalnā, to ieskauj pavasara ziedi. Akuraters šeit sāka dzīvot pirms apmēram 100 gadiem. Kāpēc tieši šeit un kas viņam šķita svarīgi? Par to šajā videosižetā stāsta divi studenti – Katrīna un Pēteris.
Sutas un Beļcovas muzejā
Divi mākslinieki dzīvo un glezno kopā. Kā tas notiek? Par to šī filma.
Pīļu smiekli un Ziedoņa spoks
Haralds Ķemerus redz citādāk, nekā viņa kursa biedri. Tur drūzmējas tualetes un suņu izkārnījumi, smejas un uzbrūk pīles un seno laiku dāmas ieziežas ar dubļiem un spēj stāvēt vienlaicīgi divās vannās.
Lidojošās laivas ar enkuriem
Haraldam ir lieliska humora izjūta, to var pamanīt arī reportāžā. Tajā autors apskata kā senlatvieši „pielūdza kaijas“ un „pavadīja visu savu dzīvi ūdenī“. Viņš kritizē tualetes, iešanu mežā, citē Aspaziju un ir norūpējies par āpšiem, kurus „cilvēki atstāj mežā“.
Spoka mednieki muzejā
Šis ir savāds stāsts par spoka medībām muzejā. Iesakām noskatīties.
Ķemeri – parks un arhitektūras pērles
Kārļa un Mareka apraksts par Ķemeru parku ir eleganti filmēts ar taktisku montāžu, respektējot celtņu cēlumu un rudenīgās dabas krāšņumu Jūrmalā.
Pa pēdām
Lielupes jūrniecības muzeja stāsts vēsta par lietām, mantām un priekšmetiem, kuri liek atcerēties vecos laikus. Par senām fotogrāfijām, goda un darba tērpiem. Arī mīnām un dziļumbumbām, ar kurām zvejnieki ikdienā sastapās savā darbā. Labs operatora (Kārļa) darbs un taktisks skaņas izmantojums.
Ķemeri rudenī
Par Ķemeriem un skaistumu ir šī Marijas un Anastasijas filma. Vērts noskatīties.
Ar lietussargu jūrā
Autorēm tīk detaļas un dubultās ekspozīcijas. Viņas brien ar melnu lietussargu rokās dziļi jūrā un dimdina āfrikāņu bungas sinhronu interviju vietā. Vai šādi drīkst eksperimentēt? Jā, protams. Mākslā vajag meklēt ko jaunu.
Ar laiku viss sabruks
Par Ķemeru sanatoriju autores stāsta bažīgi, mēģinot saprast, vai balto kuģi kāds izglābs no sabrukšanas, vai arī nē. Kamera filmē pati, reizēm nefokusā, un aizmirstot koncentrēties uz vēstījuma objektu. Klaviermūzika fonā ir mierinoša un aizved pa taciņām tēlu projām no problēmām un ikdienas. Vai vērts salauzto salabot? Kā jums šķiet?
Muzejs Lielupes kāpās
Kāda Lielupes jūrmala bija agrāk un kādu to redzam šodien. Tieši par to stāsta šī reportāža.
Jūrmalas brīvdabas muzejs
Reportāža no Jūrmalas brīvdabas muzeja saulainā rudens dienā.
Ķemeru parks un mēs
Ķemeru parks, Bigauņciema zvejnieki, sēravoti un mēs. Par šo visu stāsta Alekša un Elvina filma.
Saruna ar Līgu
Portreta intervija ir audiovizuālās žurnālistikas žanrs, kurā autors portretē personības. Šajā gadījumā Viktorija izjautā Līgu un izveido interesantu personības vizītkarti.
Jūrmalas brīvdabas muzejs
Brīvdabas muzejs ar laivām un kuģiem interesē Ralfu un Paulu. Viņi pēta eksponātus, detaļas un ainavas. Kāpēc visas laivas ir melnas, ko nozīmē darvot? Kāpēc šeit vispār ir muzejs, un kā ar to saistīti lībieši? Par to uzzināsiet šajā reportāžā.
Kūrortpilsēta Ķemeri – ikdiena un magnētisms
Filma stāsta par Ķemeru pagātni un šodien. Par cerībām atjaunot visu grandiozo sanatorijas un viesnīcas kompleksu. Autori pauž viedokli, ka viss var vēl noderēt.
Anna un māksla
Ko par sevi, laiku un mākslu domā 21 gadu veca studente, mūsu laikabiedre? Par to arī šī intervija.
Kas ir mīlestība?
Kas ir mīlestība? Jautājums, kuram vienmēr pietrūkst atbilžu. Šoreiz savu versiju piedāvā Viktorija.
Ķemeri – vieta, kas pazaudēja vērtību
Videostāsts par Ķemeru sanatoriju ir apjomīgs. Sākot no vēstures un beidzot ar šodienu. Par to kā bija, kā notika un kā viss apstājās. Visbeidzot cerība par to, ka iespējams nākone šai vietā tomēr būs.
Patiesība par Jūrmalas brīvdabas muzeju
Reportāža ir vērtējoša un cenšas noskaidrot, vai ir vērts doties no Rīgas uz šo Lielupes muzeju. Sintija izglīto par apstākļiem, bet Aleksandra filmē detaļas un kopplānus. Vienīgais, kas slikti, ka ir aizmirsti subtitri cilvēkiem, kas filmā piedalās. Sintija spēlē muzejā savādu mūzikas instrumentu, kas izdodas labi. Laba ir ideja par QR kodiem. Iespējams, ka nākotnē […]
Bez nožēlas | Без сожалений
Alina Popa ir interesantas animācijas filmas autore. Filma „Bez nožēlas“ ir improvizācija par japāņu animāciju un veidota kiberpanka stilā.
Pasaule tumsā | Мир в темноте
Stāsts ir par neredzīgu sievieti. Karakuda iesaka noskatīties „Pasaule tumsā“ (Мир в темноте).
Eduards Veidenbaums atdzimst muzikālā dzīvesstāstā
Nesamierināmais dumpinieks Eduards Veidenbaums atdzimst muzikālā dzīvesstāstā Lai arī pandēmija vēl joprojām uzskatāmi ietekmē kultūras nozari, dziedātājs Ralfs Eilands sadarbībā ar Liepaja Music Orchestra, Jāni Ivuškānu un Liepājas teātra aktieri Gati Maliku programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izstrādājuši muzikālu dzīvesstāstu “No Veidenbauma neaizbēgsi”, lai interesentiem piedāvātu stāstu par mūžam aktuālo dzejnieku un dumpinieku – Eduardu […]
Video stāsts ar mūziku “Elsbergs – divos naktī…”
Turpinot aizsākto muzikālo dzīvesstāstu ciklu par latviešu literatūras dižgariem, ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu ir izveidots dzejnieka Klāva Elsberga dzīvi un daiļradi izgaismojošs video stāsts. Tas aktualizē viņa personības un radošā veikuma mantojumu un papildina skolēnu zināšanas par latviešu literatūru, mūziku un atbilstošo vēsturisko periodu. Viena no spilgtākajām 20. […]
Глоток Бренди
Nikolajs Vasiļonoks ir aizrāvies ar detektīviem un viņa filma „Глоток Бренди“ (A sip of Brandy) to pierāda. Tonis tumšs, liktenīgā sieviete un brendija smarža.
Swipe
Jūlija Sapeļa raksta mūziku un pati arī to izpilda. Viņa spēlē galveno lomu savā darbā „Swipe“ un mēģina pastāstīt par mīlestības nepastāvību un dvēseles meklējumiem arī tad, kad līdzās ir tuvs cilvēks.
Visualization for Event
Valērija Dozorceva ir mēģinājusi parādīt mūzikas video tiešraides stilā. Ļoti lakoniski un atturīgi, minimālisms kā pašmērķis.
Dārgums | Его сокровище
Darja Serdjukova ir animācijas filmas „Dārgums“ (Его сокровище) autore un ar šo piesaka sevi kā ļoti interesanta stila (stimpank) piekritēju. Filma stāsta par jaunu meiteni, kura nonāk nepatīkamās atkarības saistībās ar savu mīļoto cilvēku. Tas ir stāsts par varmācību tuvu cilvēku attiecibās.
Brainwave Performance
Mihails Matvejenko piedāvā audiovizuālo performanci, kas demonstrē smadzeņu viļņu izmantošanu audiovizuālajā mākslā.
Viņš ved viņus līdz vājprātam
Vitālija Zagdaja īsfilma „Viņš ved viņus līdz vājprātam“ ir interesants vizuāls darbs kurā par pamatu izmantots amerikāņu īsfilmu scenārijs. Tas ir emocionāli spraigs, nedaudz nomācošs, taču vienlaikus pārdomas rosinošs.
Lost
„Lost” ir Sandra Saulīša veidots mūzikas videoklips. Viņš ir gan mūzikas, režijas un specefektu izmantojuma autors. Patīkamu skatīšanos!
Nulle grādu
„Nulle grādu“ ir Valta Rinalda Bergmaņa videoklips, kurā autors veido paraugdemonstrāciju vizuālo efektu izmantojumā.
Neatrodi mani
Mūzikas video „Neatrodi mani“ ir mēģinājums atrast jaunus elementus audiovizuālajā izteiksmē.
Viņa
„Viņa“ ir mūzikas video, kura autores ir Amanda Rudzīte un Lāsma Lazdāne. Ļoti īpatnējs tautiskuma jēdziena skaidrojums un parodija par tuviem un tāliem cilvēkiem, kas mēdz iekļauties mūsu dzīvē pavisam negaidot.
Ģimenes lieta
Filma „Ģimenes lieta“ ir ieguvusi Karakudas 2022. sezonas augstāko novērtējumu. Tas ir stāsts par māsu un brāli, kuri satiekas pratināšanas laikā. Iesakām. Autores: Aleksandra Gogoļa un Karīna Freija.
Kandavas dēli
Īsfilma „Kandavas dēli“ ir Kārļa Kristapa Šteinberga detektīvstāsts par bandītiem Kandavā un viņu dzīves loģiku.
Aizputes graustu miljonāri
„Aizputes graustu miljonāri“ ir interesanta Kitijas Blūmas filma par jauniešu grupu, kas iegādājas un pēc tam remontē vecas un pussagruvušas ēkas Aizputē, atgriežot pilsētiņai šarmu un pievilcību. Iespējams, ka filma ir mazliet par „pozitīvu“ pret varoņiem, taču cerams, ka režisore turpinās filmēt šo cilvēkus un pēc gadiem redzēsim jaunu un vēl interesantāku viņu darbu un […]
Singing the Bees
Neuralposesis: Singing the Bees | The Aesthetics of Visual memory | Practice and Experimental Documentary in the Age of Human-AI Artistic Collaboration. 3D Immersive Installation Using Augmented Reality. Voyce Sabrina Durling-Jones (USA) ir strādājusi ar mākslīgo intelektu, kuram ievadījusi savas mammas bildes un atmiņas. Rezultāts ir tas ko redzam. Vizuālās atmiņas estētiskā prakse un eksperimentālā […]
Antoška
„Antoška“ ir stāsts par neredzīgu jaunieti. Tas aizkustina un ir smeldzīgi skaudrs. RISEBA eksaminācijas komisija izvirzīja šo filmu īpašam apbalvojumam kā ļoti patiesu un veiksmīgu audiovizuālo darbu. Autores ir Valentīna Mihailova un Darja Jevgeņjeva.
Četri melni kaķi
„Četri melni kaķi“ īsfilma, kuras autori ir Kristers Hartmanis un Marks Landmanis. Melnais humors un asprātīgs operatora darbs.
Nepazīstamā pasaule
„Nepazīstamā pasaule“ ir mūzikas video, kuras autors ir Ņikita Šorskins. Autors veidojis šo filmu fantastikas žanra ietvaros un centies saprast vai šāda pieeja audiovizuālajai mākslai ir autora pūļu vērta.
Zinošais zaķis
„Zinošais zaķis“ veidota kā animācijas filma ar mērķi iepazīstināt bērnus un pieaugušos ar amerikāņu TV staciju CNN. Interesanta ideja šādi iepazīstināt sabiedrību ar masu medijiem. Filmas autore un režisore ir Anastasija Patijčuka.
Intervija ar aktrisi Antu Krūmiņu
Intervija ar aktrisi Antu Krūmiņu par svaigākajām norisēm kinomākslā un teātros varētu interesēt ikvienu no mums. Intervē Ģirts Upenieks.
Mangaļsala jaunā skatījumā
Mangaļsala jaunā skatījumā nozīmē grafiti darbu izstādi. Kārlis izstāstīs un Dāniels parādīs. Uz priekšu!
Liepājas iela Kuldīgā
Liepājas iela Kuldīgā šodien zilām vizbulītēm klāta un pie tās atrodas kapi, pieminekļi, kafejnīcas un daudzi citi brīnumi. Par šo arī šis Arno Ķikura videoapraksts.
Lady Cotlin | Mangaļsalas vraks
Mangaļsalas vraks interesē daudzus. Tāpēc uz Daugavas grīvu devās Dāniels Ķīkulis un Kārlis Preiss. Iesakām noskatīties.
Idejas par reklāmu
Savas idejas par reklāmu ar šo izsaka Auhustsina un Anora. Spēles, tērpu dizains vai praktiskas skandas. Kurš kuram labāk patīk?
Vērmanes dārzs
Rīgas parki ir maģiski, Vērmanes dārzs – vien no tādiem. Rudenī gleznains, ziemā mīklains un vasarā – trauksmains. Par to arī šis Patrika, Kārļa un Rūdolfa videostāsts.
Sidraba birzs par 98 miljoniem – silda sirdi
Jaunā dziesmu svētku estrāde ir daiļa, taču būvniecība izmaksāja daudz vairāk, nekā sākumā tika plānots. Vai bija vērts to celt? Ar šo jautājumu nodarbojas autori aprakstā, kuru iesakām noskatīties ikvienam.
Lielākiem kā viņi – nav iespējams būt
Barikāžu dienas saglabājas tautas atmiņā. Šis sižets to pierāda.
Roadgames 2
Roadgames klips nr. 2. Šis ir nākamais reklāmas klips, kas piedāvā saprast uzņēmuma piedāvātās izklaides specifiku. Dāvim ir interesanta pieeja. Iesakām noskatīties!
Roadgames
Roadgames klips nr. 1. Reklāmas jomā mēģina ar šo iesoļot Dāvis Fišers. Šādi viņš piedāvā iepazīties ar kāda uzņēmuma darbiniekiem.
3A.M.
Mūzikas videoklips „3A.M.“ veidots repa stilā. Lokācijas vieta – Rīgas centrs „Bermuda trīsstūrī“ un stils – tradicionālais.
Artilērijas ielas savādības
Way back home Artilērijas iela Rīgā sākas pie Brīvības ielas. Tā dzimusi 1844. gadā un tur esot bijušas atslēgu darbnīcas. Nosaukums radies no šķūņiem, smilšu kalniem un kazarmām. Kā tur izskatās šodien?
Skolas iela
Kristers sāk stāstīt par Skolas ielu epizodēs: no kartes pie ielas. Tur steidzas ātrā palīdzība uz slimnīcu un tauta rāda ar pirkstu uz baznīcu. Slimnīcas un baznīcas iela?
Lielā iela Jelgavā
Ir ielas, kurām politika maina nosaukumus. Parasti tās ir centrālās ielas. Šajā reportāžā Nils stāsta par Jelgavas Lielo ielu, kura ir bijusi gan Staļina, gan Gēringa iela.
Pastaiga pa muzeju
Nils staigāja pa Brīvdabas muzeju 2 stundas. Kopā ar grupas biedriem. Šīs ir viņa fotopārdomas.
Jomas ielas stāsts
Majoros ir autores bērnības iela. Pa to daudz staigāts, te malkota kafija un iepazīti cilvēki. Kāda Jomas iela bija agrāk? Kā ir tagad? Par to šī filma.
Svētdienas farss
Reizēm ieplānotais neizdodas. Tomasam un Kristeram šāds bija brauciens uz muzeju. Sākumā laba mūzika automašīnā, bet pēc tam nekas nenotiek kā vajag: kafiju nevar nopirkt, ragaviņu karuselī reibst galva un ponija nav. Slīd kājas, ķērc vārnas un forna kāds runā krievu valodā. Tomass mēģina grābt sniegu ar grābekli un salabot žogu. Neveiksmīgi.
Ar katru tā ir bijis
Dzīve sastāv no laimes epizodēm. No epizožu epizodēm. Ar katru tā ir bijis.
Sašutums par adreses maiņu
Katrs pierod pie savas adreses. Ja Rīga sāk mainīt namu adreses, tad sašutums nav tālu jāmeklē. Par šo arī šī filma.
Toreiz un tagad
HOW IT STARTED, HOW IT’S GOING Staigājot pa muzeju var apskatīt un salīdzināt. Kā bija agrāk un kā ir tagad.
Meteņu masku taka
No ciemiņa uz ciemiņu – Metenīšan vakarā? Nē, šoreiz dzied meteņu masku koris Brīvdabas muzejā.
Mana skumjā Latvija
Novembris bija tumšs mēnesis. Alīna mēģināja 18.novembri nosvinēt kā nākas. Taču tumsa paliek tumsa un tāpēc viņas filma ir nedaudz apcerīga.
Vēstules no Ukriem
Edmunda Lukaševica filma sākas ar braucienu pa balto Latvijas lielceļu, kas šoreiz neput. Kamera kustas lēni un uzmanīgi vēro cilvēkus, kas vēl palikuši uz vietas un atceras visu. Cerams, ka viss neieaugs zālē un cilvēki te būs un dzīvos. Tās ir vēstules no pagātnes. No laika, kas aiztecējis un neatgriezīsies.
Braucu tikai ar „fiksīti“!
Iesakām Toma Ezerieša un Edgara Baloža īsfilmu par velobūvētājiem un entuziastiem. Tā aizstāvēta RISEBA pirms 7 gadiem, bet lieliski noder šodien, kad gandrīz visi pārsēžas uz velosipēdiem.
En Garde jeb kā uzvarēt bailes
Šīs filmas autors ir absolvents Daniels Joffe un tā stāsta par dzīvi, sportu un prasmi uzvarēt bailes. To izdarīt nav viegli – nedz dzīvē, nedz sportā. En Garde! (2017) from RP on Vimeo.
The Sehsüchte International Student Film Festival
Invitation to All Student Filmmakers Worldwide to Submit Their Films The anniversary edition of the Sehsüchte International Student Film Festival, one of the biggest film festivals for young filmmakers in Europe, will take place between 21 and 15 April 2021. With our anniversary motto ignite we are looking optimistically into the future, calling on creative flames to […]
Bez spalvām
Kristiānas Ozoliņas filma ir neparasta. Pārliecinieties paši:
Donāts
Ja jums patīk parodijas, tad noteikti noskatieties šo filmu par latgaliešu kontrabandistiem. Latgaļu mūzika, manuprāt, šeit ir pats spēcīgākais skatītāju savaldzināšanas ierocis. Interesants studentu darbs.
Fogertijs draud Trampu iesūdzēt tiesā par viņa dziesmas neatļautu izmantošanu
ASV prezidenta vēlēšanas un kultūra Slavenajai roka klasikas leģendai Džonam Fogertijam (John Fogerty), kurš ir vēsturiskās grupas Creedence Clearwater Revival (CCR) līderis, apnicis, ka ASV prezidents Tramps savā priekšvēlēšanu kampaņā izmanto CCR pazīstamo dziesmu ”Fortunate Son”. Ameriķānu roka ikona Fogertijs savā Twitter ierakstā saka, ka Tramps tiks iesūdzēts tiesā, ja viņš nebeigs Vjetnamas kara laika […]
E-sports kā hokeja mačs Rīgā
Kristaps Mozgirs savā bakalaura darbā pievērsies e-sportam. Jaunai jomai, kas pašlaik populāra un moderna. Tiešraide notika trīs dienas un šo pūļu rezultātu varat redzēt šajā filmā. Mūsuprāt turnīrs „pa distanci“ ir izdevies un vizuālā atskaite par to – arī.
Liktenīgā pārsteidzība
Katram cilvēkam ir savs stāsts un sava liktenīgā mīlestība. Anastasija šo stāstu redz šādā audiovizuālā versijā.
Pasaki beidzot patiesību
Vadims Ivanovs un Marks Sidorovs nopietni strādājuši pie sava bakalaura darba par studenta dzīvi audiovizuālās mākslas nodaļā. „Pasaki beidzot patiesību“. Teorētiskajā daļā Vadims centies noskaidrot japāņu animācijas režijas noslēpumus, bet Marks iedziļinājies Rodžera Aleksandra Dikinsa kinooperatora darbā, analizējot krāsu un kameras kustības izmantojumu filmās „Kur sirmgalvjiem nav vietas“ un „Pa asmeni skrejošais 2049“. Abu veidotās bakalaura […]
Tukšuma meklējumā
Jānis Vidavskis ir aizrāvies ar psiho maģijas dekodējumu Alehandro Hodorovska filmās. Arī savā bakalaura darba filmā „Tukšuma meklējumā“ viņš turpina eksperimentēt šajā virzienā.
Barje
Daniels Gunba interesējies par komerciālo videoklipu ietekmi uz digitālo mārketingu. Viņš pētījis dažādus komerciālā video sižetus, cenšoties noskaidrot vai preces mārketings šodien vispār ir iespējams bez komerciāla video līdzdalības. Noskaidroto viņš izmantojis savu bakalaura darbu filmu veidošanā.
Elena K un viņas dziesma
Savā filmā Milana cenšas izmantot dažādu mūzikas video ierakstu tehnoloģiju iespējas analogajā un digitālajā uzņemšanas tehnikā. Kā tas ir izdevies, to varat novērtēt noskatoties šīs dziesmas ekranizāciju.
Lāčhendža
Katram mums ir sava iela. Tā, kurā esam dzimuši. Tā, kurā dzīvojuši, Tā, kurā apstājušies uz laiku, lai dotos vēlāk tālāk. Lācplēša iela ir svarīga Mārtiņam un Ivaram. Viņi tur dzīvo un jūt šo asfaltēto stīgu kā maģisku kulta zonu. Tāpat kā briti savu Stounhendžu (Stonehenge). Stounhendža, pēc zinātnieku un astronomu domām, ir veidota kā […]
Dauderi kā mākslas priekšmets
Olga Kozlovskaja ciena arhitektūru un viņai izdodas ieraudzīt daiļumu telpās un to detaļās. Viņas reportāža no Dauderiem to pierāda.
Pastaiga pa Āgenskalnu
Āgenskalns ir Rīgas pilsētas apkaime Pārdaugavā. Pa to pastaigājās un filmēja Olga Kozlovskaja.
Brīvības iela – dienā un naktī
Brīvības iela ir Rīgas galvenā iela. Tā ir 12 km gara, taču Annija Muceniece pa to pastaigājās tikai mazliet.
Annijas Dauderi
Annijas Mucenieces reportāža no Dauderiem. Sarkandaugavā.
Pastaiga pa Dauderiem
Šī ir Toma Paipala pastaiga pa Dauderiem Sarkandaugavā. Impulsa reportāža.
Ielas dzīve
Olgai Bogdanovai patīk Rīgas centrs. Šis ir viņas stāsts.
Kalnciema iela
Kalnciema iela ar savām koka mājām ir Rīgas vārti. Pa to galvaspilsētā iebrauc viesi no lidostas un kurzemnieki. Markam, Rihardam un Gustam patīk Kalnciema iela. Viņi pa to braukā ar savu automašīnu un ārā nekāpj. Šī ir Marka Landmaņa, Riharda Dīča un Gusta Mateviča versija par Kalnciema ielu Pārdaugavā.
Ziemeļblāzma. Tuvāk nekā liekas
Šo pārdomu filmu veidoja Olga Bogdanovs un Antra Salmgrieze
Ziemeļblāzma kā etīde
Kā jau novērojāt, visas otrā kursa studentu grupas gatavoja reportāžas no Ziemeļblāzmas krāšņās pils. Katrs par redzēto vizuāli stāsta citādi. Vieniem patīk arhitektūra, citiem dibinātājs un entuziasts, mecenāts un ģēnijs Augusts Dombrovskis. Šo darbu veidoja studenti: Marks Landmanis, Rihards Dīcis, Gusts Matevičs, Arvis Šķirus.
Candera iela
Šo filmu par Candera ielu Rīgā veidojuši studenti: Arvis Šķirus, Kristers Hartmanis, Valts Bergmanis. Bērnības ielas ir būtiskas, taču dažādas. Iespējams, ka autori vizuālajām stāstām piedomā klāt ainas, kuru filmā nav. Var gadīties ka Arvim izdosies verbāli piemontēt klāt sniegu Candera ielā un nākotni Pārdaugavai. Var gadīties, ka jūs to saskatīsiet.
Skats no ārpuses
Šo filmu reportāžu veidoja: Amanda Rudzīte, Lāsma Lazdāne, Anna Terēze Lase, Linda Anna Silavniece
Brauciens uz Ziemeļblāzmu rudenī
Šis ir Kārļa Kristapa Šteinberga reportāžas stāsts par braucienu uz tālo Vecmilgrāvi Rīgā.
Rudens ēdienu festivāls Miera ielā – lieliska uvertīra 2020. gadam
Miera ielas festivāli un vide rosina sajūtām, piedzīvojumiem un idejām. Piedāvājam šo Aleksandras Reisneres un Alda Bičevska filmu kā lielisku garšas un prieka sajūtu ievadu 2020. gada sākumam.
Jauno tehnoloģiju īsfilmu festivāla atklāšana | „Riga Digital Forum” Pre-fest
Vienreizēja iespēja sekot līdzi jauno tehnoloģiju īsfilmu festivāla atklāšanai, “Riga Digital Forum” Pre-festam, 360° grādu tiešraidē! Streaming: 11:00 – 17:00 Tiešraidi nodrošina festivāla ģenerālsponsors TELIA Latvija.
Lāčhendža
Katram mums ir sava iela. Tā, kurā esam dzimuši. Tā, kurā dzīvojuši, Tā, kurā apstājušies uz laiku, lai dotos vēlāk tālāk. Lācplēša iela ir svarīga Mārtiņam un Ivaram. Viņi tur dzīvo un jūt šo asfaltēto stīgu kā maģisku kulta zonu. Tāpat kā briti savu Stounhendžu (Stonehenge). Stounhendža, pēc zinātnieku un astronomu domām, ir veidota kā […]
Lāčhendža
Katram mums ir sava iela. Tā, kurā esam dzimuši. Tā, kurā dzīvojuši, Tā, kurā apstājušies uz laiku, lai dotos vēlāk tālāk. Lācplēša iela ir svarīga Mārtiņam un Ivaram. Viņi tur dzīvo un jūt šo asfaltēto stīgu kā maģisku kulta zonu. Tāpat kā briti savu Stounhendžu (Stonehenge). Stounhendža, pēc zinātnieku un astronomu domām, ir veidota kā […]
Boys Will be Boys
Muzikāls videoklips Boys Will be Boys“ F. Pirogs (RISEBA, 2. kurss, bakalauri, 2017.)
Ūdens radīts
Video eseja Ūdens radīts A. Rudavs (RISEBA, 2. kurss, bakalauri, 2015.)
Pagalmu Rīga
Dokumentāla filma Pagalmu Rīga L. Ābele (RISEBA, 2. kurss, maģistratūra, 2015.)
Gribi būt aktrise?
Inscenēta īsfilma „Gribi būt aktrise?“ L. Kacena, J. Einmane, P. Cīrulis, A. Šulcs (RISEBA, 2. kurss, bakalauri, 2016.)
Karmena
Video eseja par Ž. Bizē operas „Karmena“ tēmu Karmena A. Gūtmane, K. Kambaris, L. Sproģe, L. Rošāne (RISEBA, 3. kurss, bakalauri, 2017.)
Olga Rajecka – Mēra Žurka
Režija: Elvīra Blumfelde Režisora Labā Roka: Marija Migliniece Montāža: Marija Migliniece Music video by E. Blumfelde and M. Migliniece, second year RISEBA students at the time of the video’s release. Published on Feb 19, 2015
ČETRI VIENĀ – Nepateiktie vārdi
Video režisore, scenārija autore: Marija Migliniece Published on Oct 17, 2017
Miera iela kā dzejolis
Miera iela Agneta Švarce–Švampāne & Viola Lapa
Give in | Short film
Short film by A. Rudavs, second year student at the time of the video’s release. Published on Sep 5, 2017
Miera iela | No cita skatu punkta
Miera iela | No cita skatu punkta Kristiāna Ozoliņa