Pārdevējs nav vainīgs, ja jums kaut kas nav pa prātam

Forumi | Diskusijas Sleja

Strādājot klientu apkalpošanas sfērā, starptautiskā uzņēmumā gandrīz 2 gadus, ir interesanti vērot cik dažādi klienti iegriežas veikalā. Neatkarīgi no cilvēku skaita veikalā un no tā, kurā vietā atrodas pārdevējs, klients var uzbrukt darbiniekam par to, ka nodaļā neviena nav. Pat  tad, ja esmu otrpus stendam.  Protams, nedēļas nogalēs, kad cilvēku skaits ir lielāks un darbinieku skaits mazāks, klienti nevar vai arī nevēlas izprast, ka darbinieks ir aizņemts, lai gan to var  skaidri un labi redzēt.

Agresīvais pircējs

Ļoti traģisks gadījums, kur klients draudēja nogalināt pārdevēju, notika 3. oktobrī kādā būvniecību preču veikalā Liepājā, ap plkst. 15.00. Veikals bija pārpildīts ar klientiem, bet zālē strādāja tikai 5 pārdevēji. Katrs ar vairāku cilvēku rindu. Klients savu neapmierinātību par ilgo gaidīšanu vispirms izteica kasēs, pēc tam kliedzot pa visu veikalu – pie laminātiem.  Fotografējot darbiniekus, kas varbūt no malas neizskatās ļoti aizņemti, bet bija aizņemti. Lamināta kvadratūras izrēķināšana, 50 metru kabeļa un paklāja mērīšana vizuāli neizskatās noslogojoša, bet tas nav viegls darbs. Pirmkārt, klientam fiziski nevarēja nomērīt linoleju, par ko aizsākās konflikts. Cits darbinieks  tobrīd izmantoja linoleja mērierīci, lai nogrieztu paklāja segumu. Otrkārt, tas viss bija viegli atrisināms ar mierīgu diskusiju. Taču tā nenotika. Visiem pārdevējiem tika kliegts virsū par to, ka viņi nemaz nestrādā. Veikala darbinieki darīja visu, lai saglabātu mieru zālē, bet, kad pat draudi par policijas izsaukšanu nepalīdzēja, pārdevēji devās prom. Klients skaidri redzami bija lietojis apreibinošas vielas. Veikala apmeklētāji mēdz būt ļoti neiecietīgi pret darbiniekiem, it īpaši pret kasierēm. Šī veikala personāldaļa cieš visvairāk no cilvēku neapmierinātības, jo tā ir pēdējā, ko klients redz pirms atstāj veikalu. Ja rindas ir garas, tad klients pārmet kasierei ka viņa lēni strādā. Atvainojiet, bet kasiere nav vainīga, ka veikals ir pilns ar klientiem un ka tik daudz cilvēku vienlaicīgi vēlas samaksāt par savu pirkumu.

Izrēķināšanās ar iesaiņojumu

Ir vēl viena lieta, kas parāda klientu attieksmi. Proti – preču iepakojumu atvēršana. Daudzos veikalos ir izvietotas norādes un lūgumi par to, ka preču iepakojumu atvēršana un bojāšana nav atļauta, bet ļoti daudz klienti šo lūgumu neievēro. Iepakojums, kas iepriekš ticis kārtīgi nolīmēts ar līmlentu, tiek atplēsts vaļā līdz nepazīšanai un tādejādi precei tiek nozaudēta pilna komplektācija. Ja veikala vadība ir izvietojusi zīmes par preču atvēršanas aizliegumu, tad tie būtu jāievēro. Tomēr, ja preču iepakojums tiek atvērts, to būtu pieklājīgi aizvērt tā, kā tas bija izdarīts pirms tam. Nevis atvērtu un saplosītu nomest kādā citā plauktā. Domāju, ka šī ir necieņas izrādīšana ne tikai pret veikala darbinieku, bet arī pret nākamo klientu, kam šī prece varētu būt patiesi nepieciešama. Taču klients to nevarēs iegādāties bojātā preču iepakojuma dēļ.

Ir diezgan elementāras lietas, kuras klients varētu ievērot pirms dodas uz veikalu – sekot izvietotajiem norādījumiem un ieteikumiem veikala telpās, būt pieklājīgam pret citiem klientiem un darbiniekiem, vajadzības gadījumā uzgaidīt, ja steidzies, nedodies uz veikala  “pīķa stundās”. Atceries, ka veikala darbinieks ir tikai cilvēks un viņš nav vainīgs, ja Jums kaut kas nav pa prātam.

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.