Lasot mākslinieku biogrāfijas, pavērojot masu mediju sniegto informāciju par lielām personībām kultūrā, esmu sapratusi, ka mākslas vidi veido arī LGBT kopienas cilvēki. Viņi ne tikai nodrošina kolorītu māksliniecisko vidi ap sevi, bet arī paši ir spilgtas personības. Sevi izpauž un atklāj. Reizēm pārsteidz. Taču mēs, kā sabiedrība, neiedziļināmies viņos kā personībās. Uztveram cilvēka vietā tēlu. Kā piemērus vēlos minēt Eltonu Džonu un Frediju Merkūriju. Dzirdot viņus vārdus, uzreiz nāk prātā krāšņi apģērbi, talantīgas personības un mūzikas leģendas. Tikai retais zina viņu salīdzinoši traģiskos dzīves stāstus un saprot kāda ir bijusi šo cilvēku ikdiena. Ir zināms, ka daudzi sabiedrībā par viņiem runāja sliktu. Tikai tāpēc, ka viņi (pēc sabiedrības domām) bija savādāki un nepieņemami. Patiešām tā ir? Vai cilvēka būtību, tiešām izmaina apstāklis, ko viņš mīl sava dzimuma cilvēku?
Ejot ar draugiem uz kino vai uz kādu pasākumu, grūti noskatīties, kā cilvēki sačukstas un skatās uz mums. Manu draugu lokā ir geju pāris, kurš nebaidās no sabiedrības viedokļa jeb nosodījuma. Protams, salīdzot ar agrāk notikušo, šodienas cilvēki ir saprotošāki, bet liela daļa Latvijā tāpat skatās uz „viņiem”, kā uz citplanētiešiem. Uzskatu, ka cilvēku kā personību nenosaka tikai apstāklis ko viņš mīl. Katrs ir personība pats par sevi un mīlas objekts nav tikumības kritērijs. Mums (kā sabiedrībai) vajadzētu pat mācīties no viņiem godprātību un drosmi. Saprast, ka nevajag slēpties, izlikties un baidīties no pārējiem. Visi esam atšķirīgi, dažādi. Tas padara mūs unikālus. Kas notiks ar sabiedrību un kultūru, visi būsim vienādi? Kā attīsties tālāk mūsu kultūra, kā tiks radīti jauni kultūras virzieni?
Geju un lesbiešu līdztiesībai mūsu sabiedrība ir gatava tieši tikpat lielā mērā kā jebkurām pārmaiņām, kas neskar vairākumu. Taču runājot par bērnu adoptāciju, nostāja jau ir daudz kategoriskāka. Kādēļ viendzimuma pāris nevar adoptēt bērnu un veidot savu ģimeni? Šie divi – viena dzimuma mīlošie cilvēki mīlēs arī bērnu. Uztrauksies, rūpēsies par mazo kā vecāki, kas pārstāv abus dzimumus. Labāk, lai bērns uzaug ģimenē, kurā ir divi tēti vai divas mammas, nekā bērnu namā. Saucamie „svešie” cilvēki ir tieši tādi paši kā citi Latvijas iedzīvotāji. Tādēļ uzskatu, ka tas nav taisnīgi izveidot viņiem kādus īpašus noteikumus ģimenei un laimei. Nav godīgi un taisnīgi sodīt cilvēku tikai par to, ka tas mīl otru sava dzimuma personu.
Ir 21. gadsimts. Sabiedrība mainās un pasaule arī. Ceru, ka nākotnē visiem būs vienādas tiesības, neskatoties uz to, ko kurš mīl! Tas, ka esi pašpārliecināts, godīgs un nebaidies paust savu viedokli, nenozīmē, ka esi svešais Latvijā. Es ceru, ka mūsu sabiedrība pavisam drīz to beidzot sapratīs.
"lgbt" by stockcatalog is licensed under CC BY 2.0