2019. gada amerikāņu krimināldrāmas “Hustlers” jeb “Krāpnieces” darbība pārsvarā notiek Manhetenā, Ņujorkā un ir balstīta uz patiesiem notikumiem, kas atspoguļoti “New York Magazine” 2015. gada rakstā. Filmas piecu producentu komandā ir gan galvenās lomas tēlotāja, ASV šovbiznesa haizivs un superzvaigzne Dženifera Lopesa, gan komiķis Vils Ferels. Skatītāju magnēts varētu būt vēl vienas mūzikas zvaigznes Ašera epizodiska parādīšanās filmā. Par spīti dažām pirmā lieluma zvaigznēm, filmas budžets ir relatīvi neliels, it sevišķi uz mūsdienās dominējošo supervaroņu sāgu fona – 20 miljoni ASV dolāru. “Krāpnieces” no kritiķiem saņēma lielākoties pozitīvas atsauksmes un arī kases ieņēmumi ir teicami – vairāk par 130 miljoniem dolāru.
“Krāpnieču” scenārija autore un režisore ir Ņūdžersijā dzimusī Lorēna Skafarija, kura savulaik dzīvojusi arī Ņujorkā. Filmas veidotāja izmantoja iespēju paraudzīties uz 2008. gada ekonomisko krīzi no skatupunkta, kas iepriekš nav izmantots, vai vismaz nav izmantots ļoti plaši. Proti, par ekonomiskās krīzes sekām viņa vēsta no sociāli neaizsargāto striptīza dejotāju skatu punkta. Ņemot vērā šīs profesijas specifiku, liela daļa filmas darbības notiek naktī un pustumsā. Tādējādi režisorei un viņas komandai ir dota teicama iespēja radīt gan padrūmu un noslēpumainu noskaņu, gan arī piedāvāt skatītājiem krāšņus, mūzikas videoklipiem līdzīgus kadrus.
Savas kino karjeras spēcīgāko tēlojumu šajā filmā demonstrē Dženifera Lopesa, kura spēlē ne tik daudz pieredzējušu striptīza dejotāju, cik noziedzīgas grupas līderi, kura meitenes apvieno ne tikai viņu naudas medībās, kad ir jālaupa rīcībspēja Volstrītas magnātiem. Viņa arī rada bijušajām dejotājām ģimenes un mājas izjūtu. Lai arī Lopesa spēlē otrā plāna lomu, viņa ir filmas galvenā zvaigzne, kura, iespējams, reflektē savas reālās dzīves pagrieziena punktu. “Krāpniecēs” aktrises atveidotā Ramona saskaras ar klientu atraidījumu, kas tiek pamatots ar dejotājas novecošanu. Lai arī joprojām krāšņa sieviete, Dženifera Lopesa ir pārkāpusi pāri 50 gadu slieksnim. Mūsdienu dzīvesveida, tai skaitā fitnesa un medicīnas apstākļos, tā drīzāk ir simboliska robeža. Taču nav izslēgts, ka šī filma varētu kļūt par dziedātājas un aktrises karjeras sava veida pagrieziena punktu pēc kura Lopesa no visas pasaules vīriešu iekāres objekta, kura grozās uz skatuves trūcīgi ģērbta, pārtaptu par nopietnu dramatisko aktrisi. Potenciāls tam ir.
Galvenā loma ir uzticēta Konstancei Vu, kurai šī, iespējams, ir viņas karjeras pagaidām lielākā loma, bet Džulijai Stailzai uzticēta pavisam neliela loma, kas gan faktiski satur kopā visu šo stāstu. Vu atveidotās Destinijas un Lopesas spēlētās Ramonas Vegas ķīmija rada virspusēju līdzpārdzīvojumu abu galveno varoņu dzīvesstāstam. Aktrises cenšas, tomēr pilnībā neatklāj krāpnieču motivācijas dziļumu. Patiesībā, viss, ko skatītāji ierauga ir tas, kā dažas izveicīgas bijušās striptīza dejotājas patukšo dažu izveicīgu Volstrītas haizivju banku kontus.
Kad runa ir par nevienlīdzīgu cīņu, skatītāju simpātijas vienmēr pieder Robinam Hudam. Vai šajā gadījumā – Robinām Hudām, kuras ir tērptas ļoti īsos un apspīlētos svārkos. Par noziegumu attaisnojumu kalpo secinājums, ka puiši no Volstrītas zog no visiem, tāpēc darbarūķi ir zaudējuši visu, bet neviens nelietis nav devies uz cietumu.
Tāpēc, hei, ņemsim taisnību savās rokās! Destinijai ir arī gaužām cēls mērķis parūpēties par savu vecmāmiņu un mazo meitiņu, tomēr no sociālā un dzimumu taisnīguma nekas nepaliek pāri, kad dominēt sāk vēlme pēc greznības. Arī pati Destinija zaudē pārliecību, ka viņa var attaisnot vīriešu sazāļošanu un aplaupīšanu, it sevišķi pēc vienas laupīšanas epizodes. Katrā ziņā motivācijas atzīties noziegumos viņai ir vairāk – tā ir galvenās varones meita, kas pamudina Destiniju sadarboties ar izmeklētājiem.