Īsfilmas

Īsfilmas

klusuma vidū
Īsfilma Sleja

Klusuma vidū

LIMB
Īsfilma Sleja

LIMB

Jeļizaveta Ivanova piedāvā savu redzējumu par to, kas viņai svarīgs.

Raganas ceļš
Īsfilma Sleja

Raganas ceļš

Raganas mēdz būt sieviešu kārtas, uz slotas lidojošas personas. Šajā gadījumā ragana ir vīrietis. Filmas autoram patīk fantāzijas filmas. Šis ir viņa eksperiments fantāzijas kino jomā.

Egoists
Īsfilma Mūzika Sleja

Egoists

Egoisti mēdz būt dažādi un sabiedrība ar viņiem izrēķinās atšķirīgi. Šajā gadījumā sods ir ļoti nežēlīgs. Par to arī šī filma.

Undusted
Īsfilma Mūzika Sleja Video

Undusted | Lashed into Circles | Official Music Video

Mans vārds ir Saša
Īsfilma Sleja Video

Mans vārds ir Saša

Laime
Īsfilma Sleja Video

Laime nabadzības formā | Счастье в форме бедности

Trešā acs
Īsfilma Sleja

Trešā acs

Filmēt ir bauda. Filmēt ir lieliski, taču ne visi to saprot. Anastasija ar šo filmu mēģina mums to paskaidrot.

Chayka
Īsfilma Sleja Video

Kaija

Daniels Orlovs ir nākamais kinooperators un viņa ieguldījums filmā „Kaija“ ir interesants un savdabīgs.

Īsfilma Sleja Video

Viņš ved viņus līdz vājprātam

Vitālija Zagdaja īsfilma „Viņš ved viņus līdz vājprātam“ ir interesants vizuāls darbs kurā par pamatu izmantots amerikāņu īsfilmu scenārijs. Tas ir emocionāli spraigs, nedaudz nomācošs, taču vienlaikus pārdomas rosinošs.

Sintesaizers
Īsfilma Mūzika Sleja

Par cilvēkiem un sintezatoriem

Operators Kārlis Pildiņš un režisors Artūrs Andersons piedāvā filmu par cilvēkiem un sintezatoriem. Iesakām.

Ceļš uz skolu
Īsfilma Sleja

Ceļš uz skolu

Ikvienam ir bijis ceļš uz skolu, kas parasti ved pret kalnu. Ar grāmatām somā un gigantiskiem plāniem, sapņiem un iecerēm galvā. Šis ceļš ir nedaudz skumjš ar melnām zeķēm pa zaļu zāli. gar šūpolēm un tukšiem soliņiem. Šis ir Maksima Patreņina stāsts.

Uz robežas
Īsfilma Sleja

Uz robežas

Katram no mums ir sava dzīve ar laimes brīžiem un problēmām. Šajā īsfilmā Maksims Patreņins rāda situāciju, kad „melnā svītra“ spēj izraisīt neatgriezeniskas problēmas, kad tumsa un neveiksmes izsit no sliedēm galīgi. Depresija nav draugs, taču ir vērtīgi novērot kā autors izmanto tumsas izgaismojumus, faktūru un reljefus melnajā krāsā.

Tīģeris
Īsfilma Sleja

Tīģeris

Kristians mīl boksu un mūziku. To var novērot arī šajā viņa operatora darbā.

Ķirurgs
Īsfilma Sleja

Ķirurgs

Studentu filmās reti aktieri mēdz būt profesionāli. Šoreiz šajā virzienā viss kārtībā, un tāpēc Lidijas filma piedāvā patiesu baudu skatītājiem.

Tas viss nāk no bērnības…
Īsfilma Sleja

Tas viss nāk no bērnības…

Vecākus bērni neizvēlas. Vieniem veicas, bet citiem jārēķinās ar mammu vai tēti, kas nav sava vārda cienīgi. Šīs filmas galvenā varone dzīvo viena, un vienīgais mīļais, tuvais cilvēks ir viņas vectēvs. Māte meitu jau sen ir nodevusi. Kas notiek ar šādu meiteni pēc nelaimes gadījuma? Viņa atrodas komā un nezina vai vēlas pamosties.

Love is easy
Īsfilma Mūzika Sleja

Mīlestība ir viegla

Mūzikas video var būt dinamisks un tas var tikt veidots arī klusinātās formās. Šajā gadījumā autors Aleksandrs izvēlējies orģinālu veidu. Iesakām noskatīties!

18+
Īsfilma Sleja

18+

Skandāli ģimenēs mēdz būt. Tā nu tas ir. Diemžēl universālu zāļu pret tiem nav, un šajā fimā arī tiek runāts par šādu ģimenes lietu.

Atjēdzies
Īsfilma Sleja

Atjēdzies

Dmitrijs Leonovičs aizraujas ar mūzikas video. Šis ir viņa eksperiments par to, kā var daudz gribēt, bet ne vienmēr iecerētais izdodas.

Īsfilma Sleja

Rīgas likteņi | Судьбы Риги

Kolekcijas mēdz būt dažādas. Vadimam izdevies sastap savādu kolekcionāru Rīgā, kurš 1997. gadā savai kolekcijai pievienoja pat tīģeri. Kā kolekcionāram klājas šodien? Par to uzzināsiet filmā.

Emocijas
Īsfilma Sleja

Emocijas | Эмоция

Kas ir emocijas un kā tās parādīt vizuāli? Ar šiem jautājumiem savā filmā nodarbojas Anastasija. Viņai šķiet, ka visa dzīve ir viena vienīga emocija. Vai tā ir?

Mīlas trisstūris
Īsfilma Sleja

Tagad skrien!

Filma par mīlestību, jeb pareizāk sakot – par mīlas trīsstūri. Meitene mīl cilvēku, kas neatbild uz viņas jūtām, bet neievēro to, kas viņu patiešām mīl. Labākais ir filmas fināls. Iesakām noskatīties līdz beigām!

zemapziņa
Īsfilma Sleja

Zemapziņa | Sub:Consciousness

Kinooperatora Paula Zvirbuļa ieguldījums šajā filmā tika augstu novērtēts nobeiguma komisijas slēdzienos. Var diskutēt par režiju, bet kadrs ir labs.

Ciemiņi no citas planētas
Īsfilma Sleja

Ciemiņi no citas planētas

Senais stāsts par to, ka radiouzvedums satraucis klausītājus, ir atkārtots šajā filmā. Kādā lauku ciemā visi sabijušies no marsiešu ierašanās un nonākuši smagas izšķiršanās priekšā.

Tiesības uz grēku
Īsfilma Sleja

Tiesības uz grēku

Filmas autore pievēršas kibernoziedzības tēmai. Viņai šī tēma šķiet ļoti svarīga un vietumis stāstījums pārtop detektīvam līdzīgā naratīvā. Kā jūtas upuris? To uzzināsiet, noskatoties šo filmu.

Vilinošs piedāvājums
Īsfilma Sleja

Vilinošs piedāvājums

Spēlfilmā tiek stāstīts par grūto izšķiršanos cilvēka dzīvē starp naudas vilinājumu un godprātību.

Tukss
Daba Īsfilma Sleja

Tukšs | Пустой

Filma vēsta par cilvēka attiecībām ar dabu. Galvenais varonis „dodas dabā“, lai atgūtu garīgo līdzsvaru, kas zaudēts komfortablajā, industralizētajā pasaulē. Fonā norisinās saruna ar kādu sievieti. Filmas beigās atklājas šīs sievietes loma ekrāna varoņa dzīvē. Iesaku pievērst uzmanību operatores Karinas darbam, jo viņa nopietni strādājusi ar krāsu efektu pastiprinājumiem. Īpaši dabas skatos.

Īsfilma Sleja

Piedošana svētdienā

Filma “Piedošana svētdienā“ pēc tradicionālā stāsta motīviem, kurā darbojās slikta meitene un labs pusis. Šajā gadījumā atkal tas pats. Taču nav izslēgts, ka jūs filma uzrunās.

Eir
Īsfilma Sleja

Eir

Animācijas filma ar nosaukumu „Eir“, kuru pēc japāņu animācijas tradīciju parauga veidojusi absolvente Jekaterina Kaltigina. Viņa veikusi filmā visas funkcijas, ieskaitot scenārija rakstīšanu, tēlu sistēmas veidošanu, ilustrēšanu un montāžu.

Synthesizer
Īsfilma Mūzika Sleja

Sintesaizers | Synthesizer

Artūrs Andersons aizraujas ar „rokumentarī“ (rokumentary) jeb dokumentālām filmām par roka mūziķiem. Viņš piedāvā šādu latviskojumu šim kino žanram un pieļauj inscenējuma izmantojumu dokumentālā epizodē.

Īsfilma Krievija Sleja

Reintgoltu dzimtas noslēpums

Šis ir stāsts par Krievijas cara mīlestību, kas apglabāta Rīgas Lielajos kapos.

Velo joslas Čaka ielā
Īsfilma Sleja

Kā pārbūvē Čaka ielu?

Rīgas ielu rekonstrukcija turpinās. Iedzīvotāji vēlas pārvietoties ar velosipēdiem. Taču galvaspilsētas ielas šādam pārbaudījumam nav gatavas. Kā pārbūvē Čaka ielu? Par šo tēmu savā vidosižetā diskutē vairāki rīdzinieki. Filmas autori: Vladislavs un Artemijs.

VEF Kultūras pils
Īsfilma Sleja

Pastaiga Ropažu ielā № 2

Sergejs ar Ņikitu apguva pili Ropažu ielā. Pastaiga bija savāda, taču interesanta.

VEF radio
Īsfilma Sleja

Valsts elektrotehniskā fabrika

Reizēm liekas savādi, ka no fabrikas gandrīz nekas nav palicis pāri Rīgas centrā. Izņemot kultūras cehu. Par to šis stāsts.

VEF Kultūras pils
Īsfilma Sleja

Ciemos pie pils

  Ekskursijas telpā ir lieliskas. Tās vēro, iepazīstās un vērtē.

VEF Kultūras pils
Īsfilma Sleja

Fiktīvi kritiskā reportāža

Reportāžas mēdz būt dažādas – atmaskojošas, aprakstošas. Reizēm studentus iedvesmo rokošās reportāžas un to stils. Šī reportāža mēģina kritisko pieeju lietot kā formu.

Stāsts tumsā
Īsfilma Sleja

Stāsts tumsā

Stāstīt stāstus var gaismu un tumsā. Šis ir tumsas stāsts un noderēs vizuālai baudai vakarā.

impulss
Īsfilma Sleja

Impulss

Impulss var piedzimt tukšā vietā, ja to iekustina kāda ideja, sajūtas vai viedoklis. Fizikā impulss ir spēka attiecības pret laiku, kurā tas izmantots. Mākslā tas ir negaidīts trieciens, kas pēkšņi ierodas nez no kurienes un dod saturu jaunām domām, idejām vai pārdzīvojumiem. Impulsi var būt psiholoģiski apgrūtinoši, bet visbiežāk tie ir radošas idejas rosinoši. Tie […]

intervija kapos
Īsfilma Sleja

Saruna ar spoku

Valters, Kristiāna un Edijs nolēma intervēt mirušos cilvēkus Rīgas Lielajos kapos. Kā viņiem tas izdevās? To var noskatīties šajā filmā.

intervija pilī
Īsfilma Sleja

Savādā saruna pilī

Intervijas mēdz būt faktiskas un fiktīvas. Šī ir fiktīvā intervija. Noskatieties!

Īsfilma Sleja

Vai pils ir pils?

Vai pils ir pils? Atbildi uz šo jautājumu meklēja Elīna Pakalne un Lidija Ņižņikova. Gadu mijā paraudzīsimies kā viņām tas izdevās!

Īsfilma Sleja

VEF „kultūras cehs“

Rūpnīcas laikos VEF kultūras pili esot saukuši par kultūras cehu. Abas Kristas un Niklāvs devās turpu, lai to novērotu un nofilmētu šodien.

Ukri
Īsfilma Sleja Video

Vēstules no Ukriem

Edmunda Lukaševica filma sākas ar braucienu pa balto Latvijas lielceļu, kas šoreiz neput. Kamera kustas lēni un uzmanīgi vēro cilvēkus, kas vēl palikuši uz vietas un atceras visu. Cerams, ka viss neieaugs zālē un cilvēki te būs un dzīvos. Tās ir vēstules no pagātnes. No laika, kas aiztecējis un neatgriezīsies.

fiksitis
Īsfilma Sleja Video

Braucu tikai ar „fiksīti“!

Iesakām Toma Ezerieša un Edgara Baloža īsfilmu par velobūvētājiem un entuziastiem. Tā aizstāvēta RISEBA pirms 7 gadiem, bet lieliski noder šodien, kad gandrīz visi pārsēžas uz velosipēdiem.

Uzvarēt bailes
Īsfilma Sleja Video

En Garde jeb kā uzvarēt bailes

Šīs filmas autors ir absolvents Daniels Joffe un tā stāsta par dzīvi, sportu un prasmi uzvarēt bailes. To izdarīt nav viegli – nedz dzīvē, nedz sportā. En Garde! (2017) from RP on Vimeo.

Sehsüchte Film Festival
360º Filmu festivāli Īsfilma Jaunumi Sleja Video

The Sehsüchte International Student Film Festival

 Invitation to All Student Filmmakers Worldwide to Submit Their Films The anniversary edition of the Sehsüchte International Student Film Festival, one of the biggest film festivals for young filmmakers in Europe, will take place between 21 and 15 April 2021. With our anniversary motto ignite we are looking optimistically into the future, calling on creative flames to […]

Īsfilma Sleja Video

Tukšuma meklējumā

Jāņa Vidovska un Jura Vaņkova filma par vientuļu cilvēku, kas meklē laimi un patiesību. Palēnināta, iedziļinoša pieeja. Taktisks novērojums.

Daba Īsfilma Sleja Video

Bez spalvām

Kristiānas Ozoliņas filma ir neparasta. Pārliecinieties paši:

Īsfilma Sleja Video

Donāts

Ja jums patīk parodijas, tad noteikti noskatieties šo filmu par latgaliešu kontrabandistiem. Latgaļu mūzika, manuprāt, šeit ir pats spēcīgākais skatītāju savaldzināšanas ierocis. Interesants studentu darbs.

Īsfilma Sleja Video

E-sports kā hokeja mačs Rīgā

Kristaps Mozgirs savā bakalaura darbā pievērsies e-sportam. Jaunai jomai, kas pašlaik populāra un moderna. Tiešraide notika trīs dienas un šo pūļu rezultātu varat redzēt šajā filmā. Mūsuprāt turnīrs „pa distanci“ ir izdevies un vizuālā atskaite par to – arī.

Liktenīgā pārsteidziba
Īsfilma Sleja Video

Liktenīgā pārsteidzība

Katram cilvēkam ir savs stāsts un sava liktenīgā mīlestība. Anastasija šo stāstu redz šādā audiovizuālā versijā.

Pasaki beidzot patiesību
Īsfilma Sleja Video

Pasaki beidzot patiesību

Vadims Ivanovs un Marks Sidorovs nopietni strādājuši pie sava bakalaura darba par studenta dzīvi audiovizuālās mākslas nodaļā. „Pasaki beidzot patiesību“. Teorētiskajā daļā Vadims centies noskaidrot japāņu animācijas režijas noslēpumus, bet Marks iedziļinājies Rodžera Aleksandra Dikinsa kinooperatora darbā, analizējot krāsu un kameras kustības izmantojumu filmās „Kur sirmgalvjiem nav vietas“ un „Pa asmeni skrejošais 2049“. Abu veidotās bakalaura […]

Tukšuma meklējums
Īsfilma Sleja Video

Tukšuma meklējumā

Jānis Vidavskis ir aizrāvies ar psiho maģijas dekodējumu Alehandro Hodorovska filmās. Arī savā bakalaura darba filmā „Tukšuma meklējumā“ viņš turpina eksperimentēt šajā virzienā. 

Īsfilma Kadrs Sleja Video

Mārcienas ielas reportāža

Mārcienas iela ir iela Rīgā, Vidzemes priekšpilsētā, Purvciemā. Tā sākas pie krustojuma ar Braslas ielu un beidzas krustojumā ar Purvciema ielu. Ielas garums ir 273 metri. Toms pa to pastaigājās un izstāstīja, kas šeit kādreiz ir noticis.

Īsfilma Sleja Video

Ielas dzīve

  Olgai Bogdanovai patīk Rīgas centrs. Šis ir viņas stāsts.

Īsfilma Reportāža Sleja Video

Tilta 24 estētika

 

Īsfilma Sleja Video

Kalnciema iela

  Kalnciema iela ar savām koka mājām ir Rīgas vārti. Pa to galvaspilsētā iebrauc viesi no lidostas un kurzemnieki. Markam, Rihardam un Gustam patīk Kalnciema iela. Viņi pa to braukā ar savu automašīnu un ārā nekāpj. Šī ir Marka Landmaņa, Riharda Dīča un Gusta Mateviča versija par Kalnciema ielu Pārdaugavā.

Īsfilma Sleja Video

Ziemeļblāzma. Tuvāk nekā liekas

Šo pārdomu filmu veidoja Olga Bogdanovs un Antra Salmgrieze

Īsfilma Latvija Sleja Vēsture Video

Ziemeļblāzma kā etīde

  Kā jau novērojāt, visas otrā kursa studentu grupas gatavoja reportāžas no Ziemeļblāzmas krāšņās pils. Katrs par redzēto vizuāli stāsta citādi. Vieniem patīk arhitektūra, citiem dibinātājs un entuziasts, mecenāts un ģēnijs Augusts Dombrovskis. Šo darbu veidoja studenti: Marks Landmanis, Rihards Dīcis, Gusts Matevičs, Arvis Šķirus.

Īsfilma Sleja Video

Candera iela

Šo filmu par Candera ielu Rīgā veidojuši studenti: Arvis Šķirus, Kristers Hartmanis, Valts Bergmanis. Bērnības ielas ir būtiskas, taču dažādas. Iespējams, ka autori vizuālajām stāstām piedomā klāt ainas, kuru filmā nav. Var gadīties ka Arvim izdosies verbāli piemontēt klāt sniegu Candera ielā un nākotni Pārdaugavai. Var gadīties, ka jūs to saskatīsiet.

Īsfilma Sleja Video

Skats no ārpuses

Šo filmu reportāžu veidoja: Amanda Rudzīte, Lāsma Lazdāne, Anna Terēze Lase, Linda Anna Silavniece

Īsfilma Sleja

Ziemeļblāzma sniegā

Šo reportāžu no Ziemeļblāzmas veidoja Augusts Barkovskis, Kristers Hartmanis, Valts Rinalds Bergmanis

Īsfilma Sleja

Tramvaja iela tumsā

    Filmējot Rīgu tumsā, veidojas savādi stāsti. Šis ir viens no tādiem. Tā autori ir Augusts Barkovskis un Anna Terēze Lase.

Īsfilma Sleja

Stabu ielas puiši

Šo filmu tumšā Rīgas vakarā veidoja: Sandris Saulītis, Valters Rogulis un Kārlis Kristaps Šteinbergs. Valters pats dzīvo Stabu ielā. Viņam šī iela ir savējā. Tupretī Sandrim un Kārlim te iznāca viesošanās. Karakuda brīnījās par to, ka trijotne nav apstājusies pie „Stūra mājas“ Stabu ielā. Mēness aptieka pievērsa lielāku uzmanību. Autori apgalvo, ka šis esot cits […]

Īsfilma Sleja

Ziemeļblāzmas stāsts rudenī

Šī ir Sandra Saulīša un Valtera Roguļa reportāža no Ziemļeblāzmas pils Vecmilgrāvī, Rīgā. Pievērsiet uzmanību montāžai, īpaši panorāmā ap ēku. Tā lieliski saslēdzas ar klasisko mūziku, kas izmantota kā audiālais fons.

Īsfilma Sleja

Augusta Dombrovska piemiņai – filma no Ziemeļblāzmas

Šo filmu veidoja Aleksandra Reisnere, Aldis Bičevskis un Vitālijs Zagdajs. Tā veltīta izcilā latviešu mecenāta, sabiedriskā darbinieka un uzņēmēja Augusta Dombrovska piemiņai.

Īsfilma Sleja

Ziemeļblāzma Rīgā

Šī ir Veina Krastiņa un Aleksa Tolkačeva reportāža no kultūras pils Ziemeļblāzma apmeklējuma. Katra studentu grupa reaģēja citādi uz piedzīvoto tur. Šis ir Aleksa un Veina stāsts.

Īsfilma Sleja

Čiekurkalna galvenā iela kā piedzīvojums

Šis ir Aleksa Tolkačeva un Veina Krastiņa stāsts par galveno ielu Čiekurkalnā, Rīgā  

Īsfilma Sleja

Tagad

Īsfilma Sleja

Svešinieks

Sievietes
Īsfilma Sleja

Sievietes

Īsfilma Sleja

Apsēstības ideja

Īsfilma Sleja

Viļņos

Īsfilma Sleja

Pirms tūkstoš gadiem

Viktors
Īsfilma Kadrs Sleja

Viktors

Īsfilma Sleja

Aizliegts skatīties!

Radio Baltkom
Īsfilma Sleja Video

Radio | Радио

Nakts brauciens
Intervija Īsfilma Sleja Video

Nakts brauciens | Night Ride

River crossing the Road
Īsfilma Sleja Video

Upes ceļš | River crossing the Road

Dzīves ēna
Īsfilma Sleja Video

Dzīves ēna

Vējā augušam kokam stipras saknes
Īsfilma Sleja Video

Vējā augušam kokam stipras saknes

Nevar nerunāt
Forumi | Diskusijas Īsfilma Sleja Video

Nevar nerunāt

Mistiskais briesmonis
Īsfilma Sleja Video

Mistiskais briesmonis

Lauriņa
Īsfilma Sleja Video

Lauriņa

Tumsa
Īsfilma Sleja Video

Tumsa mūsos deg

Elīnas epopeja
Īsfilma Sleja Video

Elīnas epopejaSkaista mana tēvu zeme
Īsfilma Sleja Video

Skaista mana tēvu zeme

Latvju sargājošās un spēka zīmes
Īsfilma Kadrs Sleja

Latvju sargājošās un spēka zīmes

Piedāvājam RISEBA studentu filmu, kas veidota viena kadra režīmā, bez montāžas pārtraukumiem. Pēc Dainas Garokalnas grāmatas. Autori: Eleonora Beatrise Stabiņa, Edgars Strads.

Karmena
Īsfilma Kadrs Video

Karmena

Video eseja  par Ž. Bizē operas „Karmena“ tēmu Karmena A. Gūtmane, K. Kambaris, L. Sproģe, L. Rošāne (RISEBA, 3. kurss, bakalauri, 2017.)