Video

Singing the Bees
ASV Māksla Sleja Video

Singing the Bees

Antoška
Sleja Video

Antoška

„Antoška“ ir stāsts par neredzīgu jaunieti. Tas aizkustina un ir smeldzīgi skaudrs. RISEBA eksaminācijas komisija izvirzīja šo filmu īpašam apbalvojumam kā ļoti patiesu un veiksmīgu audiovizuālo darbu. Autores ir Valentīna Mihailova un Darja Jevgeņjeva.

Četri melni kaķi
Sleja Video

Četri melni kaķi

„Četri melni kaķi“ īsfilma, kuras autori ir Kristers Hartmanis un Marks Landmanis. Melnais humors un asprātīgs operatora darbs.

Nepazīstamā pasaule
Mūzika Sleja Video

Nepazīstamā pasaule

„Nepazīstamā pasaule“ ir mūzikas video, kuras autors ir Ņikita Šorskins. Autors veidojis šo filmu fantastikas žanra ietvaros un centies saprast vai šāda pieeja audiovizuālajai mākslai ir autora pūļu vērta.

zinošais zaķis
Sleja Video

Zinošais zaķis

„Zinošais zaķis“ veidota kā animācijas filma ar mērķi iepazīstināt bērnus un pieaugušos ar amerikāņu TV staciju CNN. Interesanta ideja šādi iepazīstināt sabiedrību ar masu medijiem. Filmas autore un režisore ir Anastasija Patijčuka.

Anta Krūmiņa
Intervija Sleja Video

Intervija ar aktrisi Antu Krūmiņu

Intervija ar aktrisi Antu Krūmiņu par svaigākajām norisēm kinomākslā un teātros varētu interesēt ikvienu no mums. Intervē Ģirts Upenieks.

Mangaļsala
Māksla Reportāža Sleja Video

Mangaļsala jaunā skatījumā

Mangaļsala jaunā skatījumā nozīmē grafiti darbu izstādi. Kārlis izstāstīs un Dāniels parādīs. Uz priekšu!

Liepājas iela Kuldīgā
Latvija Reportāža Sleja Video

Liepājas iela Kuldīgā

Liepājas iela Kuldīgā šodien zilām vizbulītēm klāta un pie tās atrodas kapi, pieminekļi, kafejnīcas un daudzi citi brīnumi. Par šo arī šis Arno Ķikura videoapraksts.

Lady Cotlin
Reportāža Sleja Vēsture Video

Lady Cotlin | Mangaļsalas vraks

Mangaļsalas vraks interesē daudzus. Tāpēc uz Daugavas grīvu devās Dāniels Ķīkulis un Kārlis Preiss. Iesakām noskatīties.

Sleja Video

Idejas par reklāmu

Savas idejas par reklāmu ar šo izsaka Auhustsina un Anora. Spēles, tērpu dizains vai praktiskas skandas. Kurš kuram labāk patīk?    

Vērmanes dārzs
Reportāža Sleja Video

Vērmanes dārzs

Rīgas parki ir maģiski, Vērmanes dārzs – vien no tādiem. Rudenī gleznains, ziemā mīklains un vasarā – trauksmains. Par to arī šis Patrika, Kārļa un Rūdolfa videostāsts.

Jaunā dziesmu svētku estrāde
Reportāža Sleja Video

Sidraba birzs par 98 miljoniem – silda sirdi

Jaunā dziesmu svētku estrāde ir daiļa, taču būvniecība izmaksāja daudz vairāk, nekā sākumā tika plānots. Vai bija vērts to celt? Ar šo jautājumu nodarbojas autori aprakstā, kuru iesakām noskatīties ikvienam.

Bastejkalns
Reportāža Sleja Video

Lielākiem kā viņi – nav iespējams būt

Barikāžu dienas saglabājas tautas atmiņā. Šis sižets to pierāda.

Roadgames
Sleja Video

Roadgames 2

Roadgames klips nr. 2. Šis ir nākamais reklāmas klips, kas piedāvā saprast uzņēmuma piedāvātās izklaides specifiku. Dāvim ir interesanta pieeja. Iesakām noskatīties!

Sleja Video

Roadgames

Roadgames klips nr. 1. Reklāmas jomā mēģina ar šo iesoļot Dāvis Fišers. Šādi viņš piedāvā iepazīties ar kāda uzņēmuma darbiniekiem.

3A.M
Mūzika Sleja Video

3A.M.

Mūzikas videoklips „3A.M.“ veidots repa stilā. Lokācijas vieta – Rīgas centrs „Bermuda trīsstūrī“ un stils – tradicionālais.

Artilērijas iela Rīgā
Reportāža Sleja Video

Artilērijas ielas savādības

Way back home Artilērijas iela Rīgā sākas pie Brīvības ielas. Tā dzimusi 1844. gadā un tur esot bijušas atslēgu darbnīcas. Nosaukums radies no šķūņiem, smilšu kalniem un kazarmām. Kā tur izskatās šodien?

Skolas iela
Reportāža Sleja Video

Skolas iela

Kristers sāk stāstīt par Skolas ielu epizodēs: no kartes pie ielas. Tur steidzas ātrā palīdzība uz slimnīcu un tauta rāda ar pirkstu uz baznīcu. Slimnīcas un baznīcas iela?

Lielā iela Jelgavā
Reportāža Sleja Video

Lielā iela Jelgavā

Ir ielas, kurām politika maina nosaukumus. Parasti tās ir centrālās ielas. Šajā reportāžā Nils stāsta par Jelgavas Lielo ielu, kura ir bijusi gan Staļina, gan Gēringa iela.

Pastaiga pa Brīvdabas muzeju
Reportāža Sleja Video

Pastaiga pa muzeju

Nils staigāja pa Brīvdabas muzeju 2 stundas. Kopā ar grupas biedriem. Šīs ir viņa fotopārdomas.

Jomas iela Jūrmalā
Reportāža Sleja Video

Jomas ielas stāsts

Majoros ir autores bērnības iela. Pa to daudz staigāts, te malkota kafija un iepazīti cilvēki. Kāda Jomas iela bija agrāk? Kā ir tagad? Par to šī filma.

Svētdienas farss
Reportāža Sleja Video

Svētdienas farss

Reizēm ieplānotais neizdodas. Tomasam un Kristeram šāds bija brauciens uz muzeju. Sākumā laba mūzika automašīnā, bet pēc tam nekas nenotiek kā vajag: kafiju nevar nopirkt, ragaviņu karuselī reibst galva un ponija nav. Slīd kājas, ķērc vārnas un forna kāds runā krievu valodā. Tomass mēģina grābt sniegu ar grābekli un salabot žogu. Neveiksmīgi.

Ar katru tā ir bijis
Reportāža Sleja Video

Ar katru tā ir bijis

Dzīve sastāv no laimes epizodēm. No epizožu epizodēm. Ar katru tā ir bijis.

Invalīdu iela
Reportāža Sleja Video

Sašutums par adreses maiņu

Katrs pierod pie savas adreses. Ja Rīga sāk mainīt namu adreses, tad sašutums nav tālu jāmeklē. Par šo arī šī filma.

The Ethnographic Open-Air Museum of Latvia
Reportāža Sleja Video

Toreiz un tagad

HOW IT STARTED, HOW IT’S GOING Staigājot pa muzeju var apskatīt un salīdzināt. Kā bija agrāk un kā ir tagad.

Meteņu masku taka
Reportāža Sleja Video

Meteņu masku taka

No ciemiņa uz ciemiņu – Metenīšan vakarā? Nē, šoreiz dzied meteņu masku koris Brīvdabas muzejā.

Krauklis
Dzeja Sleja Video

Po Krauklis

Naratīvs 3D sižetiem tiek pētīts Matīsa Stepiņa maģistra darbā «The Possibilities of Narrative Focalisation in Virtual 3D Environments jeb Naratīvās fokalizācijas iespējas 3D virtuālajās vidēs». Šajā filmā viņš mēģina realizēt teorijā atklāto uz ekrāna. Filma ir Edgara Po lirikas ekranizācija.

istaba
Latvija Reportāža Video

Mana skumjā Latvija

Novembris bija tumšs mēnesis. Alīna mēģināja 18.novembri nosvinēt kā nākas. Taču tumsa paliek tumsa un tāpēc viņas filma ir nedaudz apcerīga.

bišu strops
Daba Sleja Video

Bišu spiets mežā

Indras Ārentes mūzikas video notiek mežā, pavasarī. Pašlaik – pašā ziemas tumsas vidū, ir patīkami paskatīties šo 2017. gadā izveidoto un aizstāvēto videoklipu. Jauku skatīšanos!

Ukri
Īsfilma Sleja Video

Vēstules no Ukriem

Edmunda Lukaševica filma sākas ar braucienu pa balto Latvijas lielceļu, kas šoreiz neput. Kamera kustas lēni un uzmanīgi vēro cilvēkus, kas vēl palikuši uz vietas un atceras visu. Cerams, ka viss neieaugs zālē un cilvēki te būs un dzīvos. Tās ir vēstules no pagātnes. No laika, kas aiztecējis un neatgriezīsies.

fiksitis
Īsfilma Sleja Video

Braucu tikai ar „fiksīti“!

Iesakām Toma Ezerieša un Edgara Baloža īsfilmu par velobūvētājiem un entuziastiem. Tā aizstāvēta RISEBA pirms 7 gadiem, bet lieliski noder šodien, kad gandrīz visi pārsēžas uz velosipēdiem.

Uzvarēt bailes
Īsfilma Sleja Video

En Garde jeb kā uzvarēt bailes

Šīs filmas autors ir absolvents Daniels Joffe un tā stāsta par dzīvi, sportu un prasmi uzvarēt bailes. To izdarīt nav viegli – nedz dzīvē, nedz sportā. En Garde! (2017) from RP on Vimeo.

Sehsüchte Film Festival
360º Filmu festivāli Īsfilma Jaunumi Sleja Video

The Sehsüchte International Student Film Festival

 Invitation to All Student Filmmakers Worldwide to Submit Their Films The anniversary edition of the Sehsüchte International Student Film Festival, one of the biggest film festivals for young filmmakers in Europe, will take place between 21 and 15 April 2021. With our anniversary motto ignite we are looking optimistically into the future, calling on creative flames to […]

Īsfilma Sleja Video

Tukšuma meklējumā

Jāņa Vidovska un Jura Vaņkova filma par vientuļu cilvēku, kas meklē laimi un patiesību. Palēnināta, iedziļinoša pieeja. Taktisks novērojums.

Daba Īsfilma Sleja Video

Bez spalvām

Kristiānas Ozoliņas filma ir neparasta. Pārliecinieties paši:

Īsfilma Sleja Video

Donāts

Ja jums patīk parodijas, tad noteikti noskatieties šo filmu par latgaliešu kontrabandistiem. Latgaļu mūzika, manuprāt, šeit ir pats spēcīgākais skatītāju savaldzināšanas ierocis. Interesants studentu darbs.