Ar Liepājai veltīto dziesmu „Pilsētā, kurā piedzimst vējš” uzaugusi vesela liepājnieku paaudze. Jau divdesmit gadus šo skaņdarbu sauc arī par Liepājas oficiālo himnu. Savukārt deviņus gadus himnas tēli krāšņo vienu no skaistākajām Liepājas ielām – Kūrmājas prospektu. Liepājas himnas skulptūru devītās gadadienas gaidās dosimies apciemot bronzā kaltos liepājniekus.
Komponista Imanta Kalniņa un dzejnieka Māra Čaklā sadarbībā tapa dziesma „Pilsētā, kurā piedzimst vējš” (1973). 2010. gada 9. novembrī, pateicoties tēlniekiem Ģirtam Burvim, Gaidim Burvim un Kārlim Īlem, himnas tēli ieguva reāli taustāmas aprises Kūrmājas prospektā, Liepājā. Tikai veidota skulptūru grupa pēc dziesmas teksta motīviem. Tāpēc liepājniekus tagad priecē krāšņās bronzas skulptūras. Piemēram, laivinieks, kurš laivai dēli tēš Kūrmājas prospekta sākumā. Turpat tup varen varoša vārna stilizētā liepas zarā. Pulcējas dzintara latvieši, kas krogos traukus plēš. Redzams stabā sēdošais telefonists un pie zemes pieplakušais cilvēku mežs, kuriem piekļaujas Jūrmalas parka teritorija un piemineklis bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem.
Kādēļ pirms deviņiem gadiem himnas skulptūras tika izvietotas tieši Kūrmājas prospektā? Atbilde ir gaužām vienkārša! Kūrmājas prospekta vēsture savā ziņā saistās ar himnas tekstu. Ielas sākumā atradusies Kurzemē pirmā jūrskola, kuras vadītājs un pedagogs bijis jūrnieks Kristiāns Dāls. Kristiāna Dāla vārds iekalts ne tikai Latvijas jūrniecības vēstures lapaspusēs, bet arī bronzas skulptūrā „Laivinieks”. Kūrmājas prospektā savulaik atradušies arī krodziņi un dažādas atpūtas vietas, kurās bezbailīgie laivinieki mēdza iegriezties pirms došanās jūrā. Kūrmājas prospekts ir vieta ar īpašu auru, kurā jaundzimušais vējš rudenīgās novakarēs ar dubultu sparu traucas nedarbus darīt.
Ieplāno mirkli laika, lai nesteidzīgi izbaudītu septembra siltos saulesstarus un dotos Liepājas himnas varoņu pēdās. Uz tikšanos Kūrmājas prospektā!