tikšanās ar Aivaru Eipuru

Aicinām uz tikšanos ar Aivaru Eipuru

Dzeja Jaunumi Proza Sleja

29. martā Kūrmājas prospektā 13, Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) aicina uz tikšanos ar Latvijas Rakstnieku savienības dzejas un prozas konsultantu Aivaru Eipuru, savukārt 30. martā – apmeklēt prozas un/vai dzejas meistardarbnīcu.

Piektdien no plkst. 16.00 Aivars Eipurs stāstīs par šī brīža literārajiem procesiem, Latvijas Literatūras gada balvu (LALIGABA) un tai nominētajām grāmatām, poēzijas vilni telpā, kā arī teksta dzimšanu šeit un tagad. Tiks arī analizēti literārās akadēmijas dalībnieku rakstītie mājas darbi un uzdoti jauni. Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas un PPLA vadītāja Linda Zulmane iesaka izmantot iespēju konsultēties klātienē ar A. Eipuru: “Divas reizes gadā Liepājā ir iespējams saņemt dzejas konsultāciju pie Aivara Eipura. Ja ir vēlme konsultēties, iesūtiet man e-pastā savus dzejoļus, kurus pārsūtīšu dzejniekam. Pēc tam tiks norunāts konsultācijas laiks.”

Savukārt sestdien no plkst. 12.00 interesentiem būs iespēja līdzdarboties prozas vai dzejas meistardarbnīcā. Abas meistardarbnīcas notiks paralēli. Rakstniece Jana Egle auditoriju iepazīstinās ar šausmu stāstu rakstīšanas pamatprincipiem un īpatnībām, savukārt Linda Zulmane runās par dzejas teorijas aspektiem. “Mēs gan teorētiski, gan praktiski darbosimies ar dzejas teoriju – pantmēru, pantu, atskaņu un līdzīgiem dzejas formas aspektiem. Paskatīsimies, kā tie līdz šim tiek izmantoti literatūrā, kā arī paši mēģināsim vingrināties un saprast, vai konkrētā dzejas forma palīdz rakstīt. Kamēr nezina, kā ir, nevar teikt, ka tas tev neder,” uzskata L. Zulmane, mudinot atnākt un pamēģināt, neatkarīgi no līdzšinējās pieredzes un zināšanām.

Pievienoties PPLA iespējams jebkuram. Galvenais ir vēlme rakstīt. Nodarbības ir bezmaksas un notiek piektdienās un sestdienās, iepriekš vienojoties. Plašāka informācija: linda.zulmane@liepu.lv. Projekts „Piejūras pilsētu literārā akadēmija” tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums “Via Cultura”.

Informāciju sagatavoja:
Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane 
29365931 timermane.kristine@gmail.com

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.