Dosies uz Ventspili smelties iedvesmu un zināšanas

Dzeja Jaunumi Proza Sleja

9. un 10. maijā Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībnieki kopā ar Liepājas Universitātes maģistra studiju programmas „Rakstniecības studijas” studentiem dosies uz Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju. Divu dienu pieredzes apmaiņa notiks jau sesto gadu.

Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas un PPLA vadītāja Linda Zulmane norāda, ka šogad plānota tikšanās ar rakstniekiem un tulkotājiem no Latvijas, Indijas, Nīderlandes, Spānijas un Bulgārijas. Piemēram, ar Andri Akmentiņu, Uldi Rudaku, Tulsi Badrinathu, Nevu Michevu, Selmu Anciru u.c. Būs iespēja arī piedalīties L. Zulmanes nodarbībā par dzejas teoriju.

Laura Andersone raksta dzeju un PPLA organizētajos pasākumos piedalās piekto gadu, savukārt uz Ventspili ceļš vedīs ceturto reizi. „Tas vienmēr ir labs un interesants piedzīvojums! Iepazīties tuvāk un uzzināt autora radošo pieredzi, rakstīšanas paņēmienus vai iedvesmas avotus, dažkārt arī nelielu daļu no autora dzīvesstāsta ir gana saistoši, jo ne vienu reizi vien ar kādu no autoriem jūties „uz viena viļņa” – kā līdzīgs ar līdzīgu satikušies,” iespaidos dalās L. Andersone, atklājot, ka sajūtas pēc brauciena vienmēr ir lieliskas, „jūtos motivēta darboties un saņemties uz darbiem, kurus varbūt atlieku. Tā ir tāda dzirksts, kas nozib, „sadod pa nagiem”, uzmirdz, bet pēc tās rodas jauns spars. Ja divu dienu laikā nekas jauns un gatavs Rakstniekmājā netop, tad ideju aizmetņi gan ir. Reizēm izkristalizējas, kam tieši pievērsties, ko realizēt, ko varbūt tomēr nē. Novērtēju man doto iespēju braukt un piedalīties.”

PPLA nodarbības ir bezmaksas un pievienoties aicināts jebkurš rakstītgribētājs. Plašāka informācija: linda.zulmane@liepu.lv. Projekts „Piejūras pilsētu literārā akadēmija” tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums “Via Cultura”.


Foto: Linda Smilga

Informāciju sagatavoja:
Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane 
29365931 timermane.kristine@gmail.com

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.