Bedre

Iesniegums policijai

Proza Sleja

Es, bedre Vidēja Dziļuma, bedres kods 121237–45123, deklarētā adrese Liepāja, Lielā iela Tik un Tik, sestdien, 2019. gada 23. martā pulksten 18:15, atrados savā parastajā vietā un darīju to, ko parasti – biju bedre. To nav pieņemts uzskatīt par ko īpašu vai izaicinošu.  Arī visas citas man pazīstamās, pārskatāmā attālumā esošās 127 bedres, no kurām 92 te ir jau sen, bet pārējās 35 uzradušās vēlāk, nepiesaistīja uzmanību ne ar ko sevišķu. Tās vienkārši miermīlīgi bija tieši tāpat kā līdz šim. Citas tālākas bedres man diemžēl nav pazīstamas. Esmu par tām tikai dzirdējusi no kaimiņiem. Taču arī tās, cik man zināms, ir parastas vidusmēra bedres. Te nav nekādu krāteru.

Vieglā automašīna ar valsts numuru XY1234 tuvojās bez jebkāda brīdinājuma no lielveikala puses. Tā izpildīja aizliegtus manevrus – slaloms Ceļu satiksmes noteikumos nav atļauts. Tas radīja aizdomas, ka autovadītājs atrodas apreibinošu vielu ietekmē. Diemžēl šādu autovadītāju pēdējā laikā pēc sniega nokušanas uzrodas arvien vairāk. Un tas jau kļūst neizturami. Ja nebūtu autovadītāju, mūs nekas netraucētu.

Šoferis raustīja stūri pa labi un pa kreisi, tādējādi nopietni bojājot un nodrupinot bedru malas, tostarp arī manējās. It kā ar to vēl būtu par maz, viņš ar vienu riteni iebrauca man tieši vidū, izrausās no auto un iekāpa vienā no maniem mazajiem bedrēniem! Viņš nopētīja riteņa stāvokli, bet pēc tam mēs ar bedrēniem bijām spiesti dzirdēt necenzētus lamuvārdus, kurus pat pieaugušo filmās aizstāj ar pīkstienu. Šoferis uztraucās tikai par riteni, bet par mani neizrādīja nekādu interesi, kaut gan es biju smagi cietusi – manī bija iebraukusi mašīna!

Bija saplīsusi riepa. Tā kā vīrietis brauca ar BMW, kas pēc apdrošinātāju datiem ir tā automašīnu marka, kas bedrēs tiek bojāta visbiežāk, faktiski viņš pats bija vainīgs. Vajadzēja izvēlēties citu marku vai iet ar kājām, jo bedrēs kājas salauž daudz retāk nekā automašīnu riteņus.

Lūdzu noskaidrot šofera identitāti un sodīt par huligānismu, un beidzot gādāt, lai automašīnas mūs vairs netraucē!

Liepājā, 2019. gada 23. martā

V. Dziļuma


Fotogrāfa istorija fotogrāfija “Bedre” ir licencēta saskaņā ar CC BY-NC 2.0

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.