diriģents Andris Vecumnieks

Liepājas Simfoniskā orķestra simfoniju cikla noslēgumā skanēs Čaikovska mūzika

Jaunumi Latvija Mūzika Sleja

Ar Pētera Čaikovska Ceturto jeb Liktens simfoniju 9. aprīlī noslēgsies Liepājas Simfoniskā orķestra tiešsaistes koncertcikls “Simfonija TUVĀK”, kas ar katru pārraidi pulcē arvien vairāk skatītāju. Bezmaksas tiešraide no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” gaidāma pulksten 19.

Krievu mūzikas ģēnijs Pēteris Čaikovskis ir viens no visu laiku izcilākajiem melodiķiem, un viņa Ceturtā simfonija, kas nereti tiek dēvēta par Liktens simfoniju, ne tikai mūzikas mīļotājiem, bet arī pašam komponistam šķiet izcils darbs, pat labākais no visa, ko viņš ir radījis. Tas ir skaņdarbs, kur traģika un melanholija pārtop dzīvi apliecinošā uzvarā.

Ieklausieties komponista stāstā, bet sadzirdiet arī katrs savu stāstu!” Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šoreiz stāsies erudītais profesors Andris Vecumnieks, un tāds ir viņa aicinājums klausītājiem, piedzīvojot šo brīnumskaisto mūziku.

Koncertcikls “Simfonija TUVĀK” ir radīts, lai klausītājus iepazīstinātu ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem –skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. Pirms simfonijas atskaņošanas mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus orķestra koncertos.

Pirmajā tikšanās reizē ar simfoniju, klausītāji varēja baudīt populāro klasicisma laika šedevru – Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfoniju, ko Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Otrā bija reize, kad orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā ieveda klausītājus somu komponista Žana Sibēliusa brīnumainajā mūzikas pasaulē, atskaņojot viņa neparastā spēka un enerģijas pilno Trešo simfoniju. Savukārt trešajā šī cikla koncertā maestro Gintars Rinkevičs sajūsmināja publiku ar iespaidīgās Antonīna Dvoržāka Devītās simfonijas “No Jaunās pasaules” lasījumu. Tagad visi šie koncertieraksti par nelielu samaksu ir pieejami biļešu tirdzniecības vietnē “Biļešu Paradīze” (https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50).

9.aprīlī interneta tiešraides režīmā aptuveni stundu ilgstošo koncertu bez maksas varēs vērot tiešraidē gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā facebook.com/Liepaja.Symphony.Orchestra. Pēc bezmaksas tiešraides visi koncertieraksti būs pieejami “Biļešu Paradīzē” jau par maksu.

Foto: Jānis Vecbrālis

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere

Liepājas Simfoniskā orķestra 
sabiedrisko attiecību vadītāja
pr@lso.lv; +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.