Latvijas euro

Mēs vienmēr esam tavā rīcībā!

Impulsi Sleja

“Mēs vienmēr esam tavā rīcībā”, – tā sākas kārtējā ātro kredītu reklāma. Lai paņemtu kredītu, vairs pat nav jāiziet ārā no mājas. Nekur nav jāiet. Nauda pati atnāk pie mums, jo atrodas viena klikšķa attālumā. Mārketings, menedžments, simbolu un krāsu semiotika – sarežģīti jēdzieni, kas parastajam cilvēciņam varbūt nemaz nav saprotami, taču tik vitāli svarīgi kredītiestāžu reklāmās. Tie darbojas un ietekmē.

Kādreiz, lai saņemtu kredītu, bija jālavierē cauri birokrātijas labirintiem un papīru kalniem. Progresīvais 21. gadsimts visu atvieglo. Bankas piedzīvojušas milzu pārvērtības un kredītiestādes svin uzvaras gājienu. Pārmaksātie procenti ir nieki, salīdzinot ar ātrumu, kādā naudiņa veikli ieripo kontā. Viss, kas tev vajadzīgs, ir vien rokas stiepiena attālumā, lai gan roku nav nepieciešams nekur stiept.

Lūdzu mani nepārprast. Zinu, ka kredītiestādes strādā godam. No to izveicības, attapības un gudrības var tikai pamācīties. Viss ir tik parocīgi, ērti un vienkārši! Sēdi no rīta un dzer kafiju, atver e-pastu, lai apskatītos, vai kādam no tevis ko vajag, vai kāds tevi atceras un te pēkšņi izlasu: “Mēs esam tev līdzās!”, “Mēs vienmēr esam tavā rīcībā!”, “Tev pienākas tikai vislabākais!” un tā tālāk. Cik patīkami! Kāds tik sirsnīgi mūs atceras. Padomā par mums. Kuram vajag draugus, ja tepat ir sirsnīgas un laipnas kredītiestādes, kuras mīļus vārdus prot labāk par tuviniekiem. Tās ir vienmēr tepat blakus, nenogurst atbalstīt un laipni uzrunāt!

Kredītu ņemšana no sarežģītas un nepatīkamas procedūras kļuvusi gandrīz vai par pozitīvu un izklaidējošu pasākumu. Ja gadās slikta diena vai jūties vientuļš un aizmirsts, pietiek atvērt e-pastu un temata lodziņā ieraudzīt paziņojumu, ka kāds “vienmēr ir tavā rīcībā”, lai atkal sajustos labāk. Šeit būtu derīgi nedaudz pārfrāzēt katram latvietim tik labi zināmo dziesmu: ,,Nekur nav tik labi kā bankā, nekur tevi negaida tā”.

Diemžēl tā ir.

"Latvian Euro" by Janitors is licensed under CC BY 2.0.

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.