Detektīvžanra robežu šķērsošana

PPLA dalībnieki iepazīs dzejas detektīvus

Dzeja Jaunumi Sleja

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz tiešsaistes nodarbību “Detektīvžanra robežu šķērsošana”, kurā literatūrzinātnieces Laimdota Ločmele un Sandra Ratniece pievērsīsies detektīvžanram.

Pasākums notiks trešdien, 15. maijā, plkst. 18.

Laipni gaidīti visi interesenti!

Ar Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniekiem nodarbībā “Detektīvžanra robežu šķērsošana” 15. maijā pulksten 18 tiksies divas literatūrzinātnieces – Sandra Ratniece un Laimdota Ločmele.

Dzejas detektīvi

Laimdota Ločmele sniegs ekskursu detektīvžanra un īpaši detektīvdzejas attīstības vēsturē, kā arī “Dzejas detektīvu” novatorisma analīzē. (“Dzejas detektīvi” ir autoru grupas “Tekstūra” kopdarbs, kuru radījuši 14 autori (13 dzejnieki, 1 prozaiķe). Tā sākotne meklējama 2022. gada 14. oktobrī, kad “Tekstūras” ļaudīm tika reprezentēta tēma par detektīvžanru.) Savukārt Sandra Ratniece ielūkosies “Dzejas detektīvu” tapšanas aizkulisēs: kopdarba inspirācijas avots, daudzu un dažādu autoru sadarbības modelis, kopdarba tapšanas gaita, tēmas, idejas un to atainojums tekstā, simbiozes aspekts.

Laimdota Ločmele ir literatūrzinātniece, kritiķe, filoloģijas doktore, angļu valodas docētāja Latvijas Universitātes Lietišķās valodniecības centrā un autoru grupas “Tekstūra” dalībniece. Interesējas par prozas žanriem, ir kopdarba “Dzejas detektīvi” priekšvārda autore.

Sandra Ratniece ir literatūrzinātniece, filoloģijas doktore, dzejniece, redaktore un literatūrkritiķe. Aktīvi iesaistās literatūras procesos, piemēram, kā autoru grupas “Tekstūra” un Latvijas Rakstnieku savienības jauniešu semināra “Aicinājums” vadītāja. Bijusi literatūras mēnešraksta “konTEKSTS” galvenā redaktore, šobrīd – kultūras žurnāla “Jaunā Gaita” literatūras redaktore. Projekta “Dzejas detektīvi” idejas autore un projekta vadītāja, kā arī piedalījusies dažādos zinātniskos un literāros kopkrājumos. Iznākuši dzejas krājumi “Šķietami klusu” (2020) un “Pastkastīte nenosūtītām vēstulēm” (2022).

Detektīvžanra robežu šķērsošana

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit:

https://us02web.zoom.us/j/6162135238?pwd=c09uK0kxakJhWVg2Qm5EM3JRbDNsdz09&omn=86729244822
(ID: 616 213 5238, parole: Gd4Gkp).

Visām PPLA aktivitātēm var sekot arī kontā “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālā “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve
Gunita Lagzdiņa-Skroderēna

gunita.skroderena@gmail.com
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.