Purva takas valdzinājums

Daba Kultūra Sleja

Ziema, pavasaris, vasara, rudens. Četri gadalaiki. Divpadsmit mēneši. Ik viens ar savu krāsu, smaržu, garšu un nevainīgo skaistuma noti. Ik katram ir dota šī košā krāsu gamma ik rītu, kad atveram acis. Kā mēs to pielietojam un izmantojam ir katra paša ziņā. Laiks un laikapstākļi, tie mums katram ir doti, lai tos pilnvērtīgi izmantotu. Saule, vējš, lietus, sniegs. Nav nepiemērotu laikapstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs. Tāpēc jādodas dabā baudīt dotās iespējas un pamielot acis ar apkārtnes skaistumu. Pastaiga ir kā labākais veids, lai izstaigātu un izbaudītu dabas rotu. Dodamies!

Ceļš ved uz vienu no Eiropas garākajām purva takām. Uz Dunikas purva taku. Šī pastaigu vieta ir ļoti iecienīts galamērķis, jo te cilvēks var iegūt viskrāšņāko un garšīgāko emociju gammu. Takas garums plešas 4,5 kilometru garumā. Ja izdodas aizsoļot līdz galam, tad mobilajā telefonā atnāk paziņojums “Esi sveicināts Lietuvā!”, jo tad jau esam nonākuši kaimiņu valstībā. Tur arī acīm priekšā paveras pārsteigums – Luknes skābaržu tīraudze, kas ir gandrīz pusotru gadsimtu sena. Dunikas purva taka ir īpaša ar to, ka tajā aug dažādas aizsargājamas augu sugas un migrācijas laikā tur apmetas pat putni. Pa purva taku ejot, paveries pa labi, paveries pa kreisi un viss apkārt mēdz būt neparasti maza izmēra. Tās pašas priedītes te varot būt vairākus simtus gadus vecas.

Vērojot takas plašumus ir iespēja novērot savdabīgu klaja purva ainavu ar akačiem, kuros visās varavīksnes krāsās laistās rāva. Baudot apkārtnes skaistumu var sadzirdēt putnu čalas. Ir iespēja saklausīt zosu balsis un sadzirdēt dzērvju dziesmas. Uz mirkli apstājies un baudi – vai dzirdi? Vai redzi? Šī ir dabas pievienotā vērtība.

Dunikas purva takas piedāvājums ir atbilstošs katrai gaumei. Jo ziemā purvs ir krāšņi, putojoši balts. Pavasarī paveras dzestri, rūsgani, brūnganās toņu krāsas. Vasarā purva taka iekrāsojas zaļgani, violetajā viršu valdzinājumā. Un rudenī, kā jau rudenī krāsu palete ir garšīgi spilgta un izaicinoši krāšņa. Ak, saulrieti! Dažkārt virs purva paceļas tāda kā dūmaka, kas kopā ar saules gaismu izspēlē vismaģiskākos skatus. Ir jāaizbrauc un jāizsoļo. Un noteikti ir mazliet jāsamīlas tajā vietā.

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.