Tēlnieka Egona Peršēvica personālizstāde

Skaistas lietas un citi nesmukumi

Jaunumi Latvija Māksla Sleja

Ekoloģija, vardarbība, brīvība – Jūrmalā būs skatāma Egona Peršēvica ironiski analītiskā māksla

„Skaistas lietas un citi nesmukumi” – zem šāda nosaukuma tēlnieks Egons Peršēvics apvienojis savus nozīmīgākos darbus, kuros konceptuāli risina sabiedrībai neērtās tēmas.

Jau šo piektdien, 28. aprīlī, pulksten 17 Jūrmalas muzejā mākslinieks aicina visus uz sen gaidītas personālizstādes atklāšanu, kur sola prezentēt ne tikai jau tautā iemīļotus darbus, bet arī jaundarbu.

Izstāde būs tēlnieka Egona Peršēvica doktora studiju kulminējošais pasākums, kur lielākā daļa no darbiem tapuši praktiskās doktorantūras kontekstā. Mākslu viņš uztver kā zinātnes jomu, kas nodarbojas ar kultūras vērtību pārvērtēšanu, un paša radītās skulptūras ir viņa eksperimenti un zinātniskie traktāti.

Izstādē skatāmie darbi lielākoties ir veidoti kā publiskās telpas objekti, kas ar vieglu ironiju aktualizē tādus politiski dziļi lādētus jautājumus kā ekoloģiju, dzimumu vienlīdzību, dažādas formas diskrimināciju un brīvības ideju.

Atzinīgi Egona Peršēvica mākslu vērtē tēlnieks Aigars Bikše, kurš arī viņa doktora darba vadītājs: “Politiski nozīmīgas tēmas savos darbos Egons risina, veiksmīgi izmantojot sadursmi starp arhetipiskiem, rietumu kultūras uztverē bāzētiem tēliem un mūsdienīgu mākslinieka izaicinājumu sabiedrības priekšstatiem un kultūras normām. Viņš padziļināti pēta figurālās tēlniecības iespēju lauku gan kultūrvēsturiskā kontekstā, gan mūsdienu cilvēka piedzīvojumu, pārdzīvojumu un pieredžu kontekstā. Un nozīmīga loma vienmēr tiek piešķirta skulptūras tēla un rakstura semantiskajai nozīmei, skulptūras plastiskajai formai, tās materialitātei un krāsai.”

Vēl šogad tēlnieks un topošais mākslas doktors Egons Peršēvics saņēma Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā “Kilograms kultūras” par savu Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projektu. Viņš ir pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Populārākie mākslinieka darbi ir „Spoku zirgs” pie Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, lotosa pozā sēdošā Milda, savulaik jūrā pie Liepājas Ziemeļu mola skatāmā Karostas nāra, kā arī skulptūra ar nosaukumu ”Jūras mātes nolaupīšana” un vēl vairāki citi.

Tēlnieka Egona Peršēvica personālizstāde “Skaistas lietas un citi nesmukumi” Jūrmalas muzejā bez maksas būs skatāma līdz 28. maijam.

Tēlnieka Egona Peršēvica radošajām aktualitātēm sekot līdzi var sociālajos tīklos: www.facebook.com/Egons.Persevics.Art un www.instagram.com/egons_persevics

 

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere
projekta komunikāciju vadītāja
E.: iveta.vevere@gmail.com
T.: +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.