Mājdzīvnieki

Vegāni

Impulsi Sleja

Ēdiens ir varena lieta ar dažnedažādām spējām. Tas ļauj būt dzīvībai mūsos, dara prieku un iedvesmo bildēt un grāmatām tapt. Mūsdienu cilvēki, izlepuši būdami, citus ēdienus mīlē, bet citus brāķē.

Savairojušies ļaudis, kas dzīvnieku valsts produktus neēd, saucoties par vegāniem. Būtu par viņiem dziļi vienalga, ja vien nebūtu daļa uzbāzīgo, kas Tev šķīvī un vēderā lien. Katra paša ziņā, no kāda ēdiena kurš nu dzīvo, bet šie tā nedomā.

Var piekrist, ka par vidi un dzīvnieku glābšanu domādami, vegāni cēlu ideju slavē. Jo tāda  nopietna lopu audzēšana gan vidi skādē, gan dzīvniekus sprostē. Tik nelaime tāda, ka uzbāzīgo runas bez pierādījumiem un aizrādošas, ka sajūta, it kā pasaules gals guļ jau blakus gaļēdājiem.

Sušī

Pārgudri vervē un nosoda tos, kam gaļa, olas vai zivtele vakariņās cieņā, bet diez vai zina, ko par senčiem vai barības ķēdēm? Ļaudis vēl pastāv, jo priekšteči izdzīvot mācējuši. Pārtikt spējuši, zvērus medījot un zivis zvejojot, bet, ja domas par dzīvnieku dzīvību primāras būtu, cilvēki noteikti, kas dzīvība un zeme ir, nezinātu.

Otrkārt, runājot par dzīvību, kas dzīvniekos mīt – var prasīt, kas vienu dzīvnieku pār citu pārāku padara!? Sirdīgi ļaudis būdami, daļa vegāneļu par dzīvnieku aizstāvību nemitīgi kladzina, neaizdomājušies, ka, neapēstās vistas sliekas saknābā, bet līdakas upēs, jūrās, ezeros, citām zivtelēm dzīvi atņem.

Cālēni

Taisnība jau katram sava, tāpēc jēgas strīdēties nekādas. Prātīgi ļaudis ļauj katram pašam lemt par to, kas ēdams un kas nē. Tāpēc pietiks citu vēderā skatīties un daudzināt pilnas ausis. Tā vietā labāk prātīgiem būt.


Raksta autore Sandra Indriksone ir Liepājas Universitātes studente.

Darba uzdevums bija izveidot publicistisku rakstu Jura Alunāna stilā, kas viņai arī ir izdevies.

Kā šo stila adaptāciju vērtējat Jūs, cienījamo lasītāj?

Tagged

3 thoughts on “Vegāni

  1. Paldies Sandrai par rakstu! Es pēdējos gadus arī ļoti interesējos par vegāniskiem ēdieniem. Tuvāko atvaļinājumu plānoju uz eksotisko mērķi – Šrilankā. Man ir jautājums zinošiem ceļotājiem – vai tur ir ēdienu izvēle vegāniem? Vai šādi ēdieni ir izplatīti jeb vajadzēs cītīgi meklēt uzkodas un pārējo? Un vispār ļoti novērtēšu visus ar Šrilankuu saistītos padomus! Paldies!

  2. Paldies Sandrai par rakstu! Es pēdējos gadus arī ļoti interesējos par vegāniskiem ēdieniem. Tuvāko atvaļinājumu plānoju uz eksotisko mērķi – Šrilankā. Man ir jautājums zinošiem ceļotājiem – vai tur ir ēdienu izvēle vegāniem? Vai šādi ēdieni ir izplatīti jeb vajadzēs cītīgi meklēt uzkodas un pārējo? Un vispār ļoti novērtēšu visus ar Šrilanku saistītos padomus! Paldies!

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.