Liepāja

Vēl nezināmā Liepāja

Reportāža Sleja

Pārgājiens pa centru sākās septembra otrā nedēļā. Toreiz laukā spīdēja saulīte, likās ka būs silta un maiga diena. Taču, kā jau Liepājā, bez vēja neiztikām.

Vispirms gājām apskatīt Art Hotel Roma, kas atrodas netālu no universitātes. Ēku apskatīt biju pirmo reizi. Jutos patīkami pārsteigta, ka tur varējām apskatīt tik daudz labu mākslas darbu. Par apmeklējumu neko nemaksājot. Liepājas viesiem rezervējot šo viesnīcu izdodas nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – tiek rezervēta lieliska viesnīca un var baudīt  mākslu. Viesnīca atrodas ļoti labā vietā. Blakus lieliskai beķerejai. Tajā var nobaudīt gardas bulciņas un kūciņas. Mazliet tālāk pagalmā čalo strūklaka, pie kuras izvietojušies  galdiņi, kur var baudīt šos gardumus.

Tālāk devāmies uz Pētertirgu. Maršējot pa gājēju ieliņu. Neesmu īsta liepājniece. Mitinos Liepājā jau trīs gadus. Tas ir daudz.  Tādēļ varu sevi jau gandrīz uzskatīt par liepājnieci, jo pa šo ieliņu esmu gājusi daudz reizes. Taču šo gadu laikā nebiju pamanījusi, ka šeit ir ēka, kurā kādreiz bija ebreju patvērums. Apstājāmies, izlasījām par to un parunājām.

Nonākot tirgū izklīdām uz visām pusēm, lai varētu kārtīgi apskatīt pārdevējus, preces un cilvēkus. Tirgus ir vieta, kur daudz dažādu labumu. Grūti atteikties tos nenopirkt. Kā jau parasti tirgus bija pilns ar cilvēkiem, kuri vēlējās iegādāties dažādas rudens veltes. Tie čaloja, drūzmējās, smējās un malkoja kafiju.

Devāmies tālāk pa Kuršu ielu. Te pēkšņi mēs apstājāmies pie kādas jūgendstila daudzīvokļu mājas. Ieejot kāpņutelpā pavērās brīnišķīgs skats, jo sienas rotāja vēsturiski zīmējumi. Protams, tie ir jau nobružājušies. Nav restaurēti. Taču māksla piedod nama kāpņu telpai lielisku šarmu. Domāju, ka liela daļa Liepājas iedzīvotāju pat nenojauš par šādas vietas te ir. Kādēļ šajā ēkā ir šie zīmējumi? Vai tur ir dzīvojis šo darbu autors? Vai šos darbus ir zīmējis kāds visiem zināms mākslinieks? Ir tik daudz jautājumu, uz kuriem vēlētos saņemt atbildes, bet kam tos pajautāt?

Dažās mājas tālāk, ielas otrā pusē, starp mājām ir nākamais brīnums – Pegasa pagalms. Šī vieta vēl tikai tapšanas stadijā, bet vasarā tur notika jau daži pasākumi, kurus varēja apmeklēt visi kas vēlas. Ieejot pagalmā mums palaimējās sastapt sievieti, kas vairāk pastāstīja par šo vietu un viņu nākotnes plāniem. Noteikti nākamgad šī būs ļoti apmeklēta vieta, kur pavadīt laiku ar draugiem.

Noslēgumā (dodoties tālāk), protams, ka nonācām līdz jūrai. Mums palaimējās, ka laukā bija tik skaists laiks. Jūra jebkurā laika ir skaista un ar savu šarmu. Liepāja spēj mūs pārsteigt. Pilsēta arī.

Man šķiet, ka jebkurā pilsētā ir vietas, ko daudzi pilsētu iedzīvotāji nemaz nezina un nepazīst. Vajadzētu vairāk apmeklēt šādas daiļas un nezināmās vietas. Var gadīties, ka ap mums to ir daudz. Ņemiet līdzi draugus, ģimeni vai vieni un apskatiet šīs vietas.

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.