No Veidenbauma neaizbēgsi

Eduards Veidenbaums atdzimst muzikālā dzīvesstāstā

Dzeja Jaunumi Mūzika Sleja Video

Nesamierināmais dumpinieks Eduards Veidenbaums atdzimst muzikālā dzīvesstāstā

Lai arī pandēmija vēl joprojām uzskatāmi ietekmē kultūras nozari, dziedātājs Ralfs Eilands sadarbībā ar Liepaja Music Orchestra, Jāni Ivuškānu un Liepājas teātra aktieri Gati Maliku programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izstrādājuši muzikālu dzīvesstāstu “No Veidenbauma neaizbēgsi”, lai interesentiem piedāvātu stāstu par mūžam aktuālo dzejnieku un dumpinieku – Eduardu Veidenbaumu.

No Veidenbauma neaizbēgsi” ir mūsdienīgs, autobiogrāfisku nianšu skaidrojošs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts, kas dzejā, dziesmās un epizodiskos mēmā kino fragmentos, ļauj skatītājiem uz brīdi nonākt vienā telpā ar Eduardu Veidenbaumu, lai no pirmās rindas redzētu nozīmīgākos dzejnieka dzīves līkločus, kā arī ieklausītos viņa joprojām aktuālajās dzejas rindās.

Eduards Veidenbaums ir ievērojams latviešu autors, kura dzejoļi pelnīto atzinību guvuši tikai pēc dzejnieka nāves. Dzīves laikā no viņa radītiem aptuveni simts dzejoļiem, netika publicēts neviens. Mūsdienās Veidenbauma dzejoļi plaši tiek izmantoti mūzikā, īpaši aktualizējot savas saturiskās vērtības laika maiņu, revolucionāru vēsmu vai gaisā virmojošas netaisnības nojausmas brīžos. Ar dzejnieka vārdiem dziesmas un mūziku komponējuši Juris Kulakovs, Jānis Lūsēns, Imants Kalniņš, Uldis Stabulnieks un daudz citi, šai autoru saimei šobrīd pievienojoties arī dzīvesstāsta “No Veidenbauma neaizbēgsi” mūzikas autoriem – Ralfam Eilandam, LMO vadītājam Jānim Ivuškānam un Ritvaram Garozam.

“Ir 21. gadsimts, pandēmija. Apkārt mums ir milzum daudz dezinformācijas, liekulības, netaisnības, mēs redzam cilvēkus, kuri uz populistiskiem saukļiem cenšas celt savu politisko kapitālu – šīs visas lietas man tikai apliecina, ka Veidenbauma dzeja nav zaudējusi savu nozīmīgumu pat šodien. Varu vien aizdomāties, ko viņš darītu un par ko rakstītu, ja būtu dzīvojis ar mums vienā laikā? Padomāju un man šķiet, ka īsti citāds viņš nebūtu, tādēļ nosaukums “No Veidenbauma neaizbēgsi”, manuprāt, arī ļoti labi paskaidro, kāds ir mūsu stāsts par dzejnieku,” saka mūziķis un dzejnieka tēla atveidotājs Ralfs Eilands.

Muzikālā dzīvesstāstā piedalās dziedātājs Ralfs Eilands, aktieris Gatis Maliks, Liepaja Music Orchestra mūziķi – Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Zālīte (bass, basa sintezators) un Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti). Vizuālā stila un dizaina autore ir Madara Pilipa Matisone, savukārt par video risinājumiem rūpējušies OHM.LV. Scenārija autore ir Ieva Dzintare, režija – R. Eilands. Muzikālā dzīvesstāsta producenti – “Liepaja Music” sadarbībā ar “GingerCat”.

Video ieskats muzikālajā īsfilmā: https://www.youtube.com/watch?v=B1FTZYIWDS0

Biļetes ar linku un unikālajiem kodiem meklējamas šeit:

https://www.bezrindas.lv/lv/events/search/?q=No+Veidenbauma+neaizb%C4%93gsi

Muzikālais dzīvesstāsts tapis pateicoties VKKF mērķprogrammas “Latvijas skolas somas satura radīšana” finansiālam atbalstam.

Informāciju sagatavoja:
Irita Kalēja
SIA “Liepaja Music” projektu vadītāja
+371 26470868
info@liepajamusic.lv
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.