Siena Lipājā ar grafitti

Iemīdītā dvēsele

Forumi | Diskusijas Sleja

Esmu liepājniece un dzīvoju šajā pilsētā jau 22 gadus. Liepāja ir ļoti skaista pilsēta. Ar katru gadu tā kļūst modernāka un attīstītāka. Viens no mīļākajiem rajoniem ir centrs, jo šeit ir viss, kas nepieciešams katram liepājniekam. Liepājas centrā ir daudz pārtikas un apģērbu veikalu, dažādas kafejnīcas, bāri un restorāni, sporta zāles un darba biroji, parki un zaļās zonas, SPA centrs, olimpiskais centrs, manēža, ledus halle, ka arī vēl daudz citu interesantu vietu.

Vienā saulainā septembra dienā kopā ar trīs kursa biedrenēm – Danu, Amandu un Elizabeti nolēmām pastaigāties pa Liepājas centru. Mēs izgājām no Liepājas Universitātes ēkas, kura atrodas Kūrmājas prospektā un gājām cauri tādām ieliņām kā Elkoņu iela un Vītolu iela. Nogriezāmies uz Toma ielu un devāmies garām Liepājas Centra sākumskolai. Bērnu laukumā bija daudz bērnu, kuri spēlēja dažādas spēles, skraidīja un braukāja ar divriteni. Tad mēs izgajām cauri Republikas ielai, kur Dana bija pamanījusi mīlīgu kaķenīti, kura gulēja un baudīja saules siltumu. Tad tālāk pa Krišjāņa Valdemāra ielu, Avotu ielu un uz TC ,,Kurzeme” pusi.

Mēs izstaigājām gandrīz visas mazās centra ieliņas. Garām kino ballei, teātrim, TC ,,Rimi”, promenādei un mūsu gala punkts bija Juliannas pagalms. Diena un pastaiga bija brīnišķīga, taču todien es biju pievērsusi savu uzmanību tādām lietām, ko ikdienā nebiju pamanījusi. Ikdienā es redzu savu pilsētu skaistu, atjaunotu, pilnu koptām zaļām zonām. Liepājas centrā ir ļoti daudz skaistu un vēsturisku ēku, kuru arhitektūra ir pārdomāta līdz katram sīkumam. Taču todien biju novērojusi, ka gandrīz visas ēkas ir nepieciešams atjaunot, jo tās kļuva par laika un huligānisma upuriem. Man bija nepatīkami un skumji to novērot. Es brīnījos no tā, kāpēc Liepājas centrā ir tik daudz ēku, kuras ir izzīmētas ar krāsu smidzinātājiem un pilsētas pašvaldība ar to neko neiesāk. Tas, taču, ir mūsu pilsētas centrs, mūsu pilsētas sirds. Es saprotu, ka visas ēkas pilsētā nevar izmazgāt, jo tas prasa milzīgu finanšu piesaisti. Bet, vismaz, uzkopt Liepājas centru! Tūristi izstaigā visas šīs ieliņas un ko tad viņi atcerēsies no redzētā? Izbojātus ar laiku mājas fasādes un huligānisma rokrakstu? Es uzskatu, ka tā tam nav jābūt. Vismaz, pilsētas centram jāizskatās skaisti ne tikai to redzot no auto mašīnas loga, bet arī izstaigājot pilsētu, iegriežoties katrā mazā centra ieliņā.

Es mīlu savu pilsētu un vienmēr ieteikšu citiem apciemot šo vēju pilsētu, jo tas ir to vērts. Pilsēta ir skaista un uzkopta. Taču, gribētos to labāko savai pilsētai, tāpēc ir smagi un skumji skatīties, kā huligāni iznīcina to. Es uzskatu, ka pilsētas ēkas ir it kā mūsu pilsētas dvēseles atspoguļojums. Un kad tās ir izpostītas un izzīmētas ar visādiem vārdiem un lamuvārdiem, tad arī pilsētas dvēsele tiek izpostīta un kā vecā lupata iemīdīta zemē. Neļausim darīt pāri mūsu pilsētai, mūsu skaistajai un dzimtajai vietai – Liepājai.

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.