lekcija

Karostas ūdenstornī jūlija svētdienās notiks mākslas lekcijas un meistarklases

Jaunumi Latvija Māksla Sleja

Ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu Liepājas Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence savas durvis ir vērusi jau ceturto vasaru un jūlija svētdienās pulksten 17 aicina interesentus uz Latvijas Mākslas akadēmijas doktoranta un Karostas mākslinieku rezidences kuratora – tēlnieka Egona Peršēvica vadītām lekcijām un meistarklasēm. Lekcijas tāpat, kā torņa apskate ir bezmaksas!

Vēl šogad ar Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu “Kilograms kultūras” novērtētais Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projekts ir iespēja ne vien izbaudīt vēsturisko ūdenstorņa arhitektūru un iespaidīgās iekštelpas, bet arī piedzīvot radošuma auru, ielūkojoties izcilu mākslinieku ikdienas darbā.

Tēlnieks Egons Peršēvics ir topošais mākslas doktors un pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Viņš ir autors tādiem popularitāti iemantojušiem lielformāta mākslas darbiem kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Spoku zirgs, lotosa pozā sēdošā Milda, kā arī daudzviet Latvijā eksponētā ”Jūras mātes nolaupīšana”. Mākslinieka daiļradē dominē lielformāta publiskās telpas objekti, kas ar vieglu ironiju aktualizē tādus politiski dziļi lādētus jautājumus kā ekoloģija, dzimumu vienlīdzība, dažādas formas diskriminācija un brīvības ideja.

Jūlijā tēlnieks aicina interesentus uz 4 dažādām lekcijām un meistarklasi:

9. jūlijā pulksten 17 “Venēras tēls mākslā – Praksitels, Botičelli, Ķempe un Es”

16. jūlijā pulksten 17 skulptūras atliešana ģipsī ““Admirālis Juris Raķis” – vēsturnieka portrets”

23. jūlijā pulksten 17 “Māksla kā valodas forma – ieskats doktora pētījumā”

30. jūlijā pulksten 17 “Ko mākslas zinātnieki tev nestāsta – praktiķa skats uz mākslas vēsturi”.

Katras lekcijas noslēgumā būs iespēja izbaudīt ekskursiju pa torņa mākslinieku darbnīcām rezidences kuratora vadībā.

Jau ceturto sezonu Egons Peršēvics ir kurators Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidencei, kur vasarās pārcelt savas darbnīcas un eksponēt darbus publiskai apskatei viņš aicina izcilākos Latvijas māksliniekus. Iepriekšējos gados tie bijuši gleznotāji Ritums Ivanovs un Agate Apkalne, Atis Jākobsons, Elīna Zunde un Andris Vītoliņš, Veronika Voļska un Reinis Liepa, savukārt šovasar tur strādāt uzsākuši Līga Ķempe, Klāvs Loris un Gunta Lante. Lai lieliskās ūdenstorņa telpas sniegtu maksimālu pienesumu, aicināti tiek tikai profesionāļi, kuru darbu kvalitāti neviens nespēj apšaubīt.

Lai publikai būtu aizraujošāk vērot māksliniekus darbībā, arī Egons pats vasarās strādā uz vietas tornī. Aizvadītājā sezonā tur tapušas vairākas viņa skulptūras, toskait leģendārā Karostas nāra un arī “Mākslinieka manifests”, kas nupat bija skatāms tēlnieka personālizstādē Jūrmalā un aizvien ir eksponēts virs Jūrmalas muzeja ieejas portāla. Aizvadītajā vasarā tēlnieks pievērsās portretu studijām, bet šovasar strādā pie lielizmēra ciļņa.

Liepājas Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence jau četrus gadus ir iespējama, pateicoties uzņēmuma “Liepājas ūdens”, Karostas glābšanas biedrības, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstam un bez maksas ir apmeklējama līdz pat vasaras beigām katru dienu no pulksten 13.00 līdz 17.00, izņemot Līgo svētkus – 23. un 24. jūniju.

Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences aktualitātēm līdzi var sekot: www.facebook.com/karostas.udenstornis un www.instagram.com/karostas.udenstornis.

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere
projekta komunikāciju vadītāja
E.: iveta.vevere@gmail.com
T.: +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.