Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris īpaši akcentēs latviešu atskaņotājmāksliniekus

Jaunumi Mūzika Sleja

Liepājas Simfoniskais orķestris jaunajā sezonā akcentēs latviešu atskaņotājmāksliniekus ar starptautisku vārdu

Savā 141. koncertsezonā, kas sāksies jau sestdien, 18. septembrī, pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājas Simfoniskais orķestris īpaši akcentēs latviešu atskaņotājmāksliniekus, kuri atpazīstamību guvuši arī ārpus Latvijas robežām.

Video intervija ar Liepājas Simfoniskā orķestra valdes locekli Uldi Lipski: https://youtu.be/R2up7I3dysY
(šeit tas pats video lejupielādei: https://failiem.lv/u/mfyvc6mzg#/view/jnvds5reu).

Stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis: “Šobrīd mēs sezonas repertuāra veidošanā koncentrējamies uz spožiem latviešu solistiem, un mākslinieciski tas būs tikai ieguvums, ka Liepājas Simfoniskais orķestris turpinās sadarboties arī ar zināmiem māksliniekiem, ar kuriem jau bijusi skaista sadarbības vēsture – ir ārkārtīgi interesanti vērot interpretācijas, kad ir zināma gara radniecība, piemēram, diriģenti ar solistiem, kas ir studējuši kopā, vai muzicējuši. Tas ir pilnīgi cits ansamblis, nevis kā zvaigzne, kas atbrauc iepriekšējā vakarā un uzreiz pēc koncerta dodas tālāk.”

Arī Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, kas nākamā gada pavasarī noritēs jau 30. reizi, uz skatuves kāps pašmāju spoži mākslinieki.

Stāsta Uldis Lipskis: “Atskatoties uz festivāla pirmsākumiem, toreiz tā bija daudzu valstu karodziņu savākšana un pasaules tendenču un lielmeistaru rādīšana, jo 90. gados jau nebija daudz latviešu atskaņotājmākslinieki ar starptautiski atpazīstamu vārdu, kā tas ir tagad. Tāpēc mūsu izvēle ir sniegt atbalstu pašmāju spožiem māksliniekiem, ņemot vērā, cik viņi tomēr pandēmijas rezultātā ir bijuši aplaupīti ar publikas uzmanību un koncertiem.”

Liepājas Simfoniskais orķestris

Sezonas atklāšanas koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā klausītājiem piedāvās Pētera Čaikovska reti atskaņoto simfoniju “Manfrēds” un Žana Sibēliusa Remažora vijolkoncertu ar izcilās latviešu vijolnieces Paulas Šūmanes solo.

1. oktobrī Liepājā un 2. oktobrī Tukumā orķestris muzicēs kopā ar Vestardu Šimku, kas šoreiz uz skatuves būs gan kā spožs solists, gan arī kā komponists – koncerta programmā iekļauts Vestarda Šimkus komponētais skaņdarbs “Likteņa vārti” klavierēm un simfoniskajam orķestrim (2018) un Koncerts klavierēm un stīgu orķestrim “Veltīts neērtajam cilvēkam” (2008).

Liepājas Simfoniskais orķestris

Rudenī Liepājas Simfoniskais orķestris divas reizes tiksies ar izcilo čellisti Margaritu Balanas. 15. oktobrī Liepājā un 16. oktobrī Rundāles pilī tā būs koncertprogramma ar diriģentu Andri Veismani, bet 17. decembrī jau ar savu māsu – vijolnieci Kristīni Balanas viņa atskaņos Brāmsa dubultkoncertu ar maestro Gintaru Rinkeviču pie diriģenta pults.

Tikmēr 3. decembrī igauņu diriģenta Risto Josta vadībā gaidāms pasaules pirmatskaņojums Riharda Dubras koncertam arfai un orķestrim, kurā solistes būs Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieces Dārta Tisenkopfa un Marta Kauliņa.

Stāsta Uldis Lipskis: “Viss šis pusgads ir atgriešanās ar nedaudz drebošu sirdi, vai varēsim pilnībā realizēt savus plānus, bet katrā ziņā mēs koncentrējamies uz ļoti skaistu, arī atpazīstamu mūziku un liela prieka sagādāšanu publikai. Pēc šī pandēmijas perioda mūsu sezonas galvenais uzdevums ir atgriezt koncertzālē mūsu uzticīgos klausītājus.”

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.