Liepājas Simfoniskais orķestris tiešsaistē

Jaunumi Mūzika Sleja

Šajā ierobežojumu laikā, kad koncerti klātienē nav iespējami, Liepājas Simfoniskais orķestris saviem klausītājiem tiešsaistē piedāvā bezmaksas saturu – dažādi koncerti, toskait bērniem, arī opera “Suitu sāga” un koncertinterviju cikls “Tuvāk” ir atrodami gan orķestra mājas lapā, gan Latvijas Televīzijas vietnē replay.lv, kā arī Latvijas Radio 3 arhīvā.

“Laikā, kad pieaug cilvēku nepieciešamība pēc iepriecinājuma un atbalsta vēlamies sniegt līdzcilvēkiem savu brīnišķīgu veikumu koncertos, lekcijās un operas izrādē digitālā formātā. Esam vienuviet apkopojuši mūsu ierakstus, kas bez maksas ir pieejami gan mūsu pašu, gan Latvijas Televīzijas, kā arī Latvijas Radio krājumos. Ceram, ka tie kalpos par gara stiprinājumu, un palīdzēs sagaidīt atkaltikšanos klātienes koncertos,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

LSO mājas lapā liepajassimfoniskais.lv ir iespējams noskatīties koncertinterviju cikla TUVĀK 14 raidījumus, ko orķestris jau no vasaras ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tiešraidē no koncertzāles “Lielais dzintars” ir translējis gandrīz katru ceturtdienu. Nepilnu stundu garajās sērijās tuvāk var iepazīt unikālās personības, kas veido šo kolektīvu. Raidījumā var baudīt gan orķestra mākslinieku spēli visdažādākajos mūzikas stilos, gan arī sarunā ar koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu, vai Rietumu radio ētera cilvēku Dzintaru Hmieļevski uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo šos mūziķus.

Turpat ir atrodams arī izglītojošs orķestra koncerts bērniem par to, kā top mūzika. Šajā koncertā LSO kopā ar klarnetistu Egīlu Šēferu un komponistu Rihardu Dubru aicina iepazīt mūzikas radīšanas noslēpumus.

Orķestra mājas lapā pieejama ir arī koncertsaruna “Mūzika kultūrvēstures telpā”, kas šogad tiešsaistē norisinājās Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivālā. Vēstures zinātņu doktora Harija Tumana un Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnālistes, muzikoloģes Intas Zēgneres sarunu papildināja vijolnieces Līgas Baltābolas atskaņotā Johana Sebastiāna Baha mūzika.

Latvijas Televīzijas vietnē replay.lv šobrīd aizvien ir iespējams noskatīties Imanta Kalniņa 75. jubilejai veltīto koncertu (Māra Sirmā vadībā orķestris atskaņo gan Septīto simfoniju, gan miniatūru “Santakrusa” un arī Koncertu obojai ar izcilā latviešu obojista Pētera Endzeļa solo), kā arī Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapušo latviešu oriģināloperu „Suitu sāga”, kam autors ir komponists Rihards Dubra.

Savukārt Latvijas Radio 3 “Klasika” arhīvos slēpjas daudzi LSO koncertieraksti audio formātā, toskait nupat izskanējušais Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” piecu gadu jubilejas koncerts, arī šīs sezonas (LSO 140. jubilejas sezona!!!) atklāšanas koncerts un vēl daudzi citi.

Visam minētajam tiešsaistes piedāvājumam ir iespējams piekļūt arī caur LSO mājas lapu https://lso.lv/lv/jaunumi/2020/orkestra-tiesaiste-pieejamais-bezmaksas-saturs.

Foto: Jānis Vecbrālis

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere

Liepājas Simfoniskā orķestra 
sabiedrisko attiecību vadītāja
pr@lso.lv; +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.