Lilija Berzinska

Literārajā akadēmijā viesosies Lilija Berzinska

Dzeja Jaunumi Māksla Proza Sleja

21. septembrī Liepājas Universitātē, Kūrmājas prospektā 13, 118. telpā, pēc vasaras pārtraukuma notiks pirmā Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībnieku tikšanās. Šoreiz pie jaunajiem literātiem viesosies rakstniece, tulkotāja un ilustratore Lilija Berzinska.

Pulksten 10.00 klātesošos uzrunās Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas un PPLA vadītāja Linda Zulmane, vadot nodarbību „Radošais process: teorija, prakse”. L. Zulmane uzsver, ka rakstītgribētāji aicināti PPLA nodarbībām pievienoties jebkurā laikā: „Jaunus dalībniekus gaidām ik brīdi. Nāc, klausies, mācies, lasi un raksti! Tieši tāpēc pēc vasaras brīvdienām nodarbības ir par radošo darbu –lai ikkatrs varētu mums pievienoties.”

Savukārt pulksten 12.00 L. Berzinska stāstīs par savu radošo procesu un lielākajām grūtībām, pārsteigumiem stāstnieka dzīvē. „Dzīvoju Pārdaugavā, bet ilgojos pēc mežiem. Tulkoju grāmatas, rakstu recenzijas, ilustrēju un zīmēju. Kaut arī mani mēdz raksturot kā bērnu grāmatu autoru, tomēr pati tam ne gluži piekrītu, jo daļa manu darbu tikai izskatās pēc bērnu literatūras, bet patiesībā ir stāsti cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma,” par sevi saka L. Berzinska, piebilstot, ka sevi patīk vairāk dēvēt par stāstnieci.

Jāpiebilst, ka pēdējais stāstnieces izdotais darbs „Skelets skapī” (2018) saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kā labākais 2018. gadā izdotais darbs bērnu literatūrā, kā arī nupat, 13. septembrī, Egona Līva piemiņas balvas „Krasta ļaudis” ceremonijā viena no sadarbības partneru īpašajām balvām – Liepājas Rotari kluba specbalva – tika pasniegta L. Berzinskai par cilvēcības, bezierunu mīlestības un harmonijas piesātināto tēlojumu, kā arī izcilo ilustrāciju un teksta simbiozi grāmatā „Skelets skapī”.

PPLA nodarbības ir bezmaksas. Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu linda.zulmane@liepu.lv. Projekts „Piejūras pilsētu literārā akadēmija” tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums “Via Cultura”.

Informāciju sagatavoja:
Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane 
29365931 timermane.kristine@gmail.com

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.