Dzejas septembris II

Literārās akadēmijas dalībnieki dzejo ritmā

Dzeja Jaunumi Sleja

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz rudens sesijas otro tiešsaistes nodarbību, kas veltīta dzejai un konkrēti pantmēriem un atskaņām. Lai nodarbība būtu produktīvāka, dalībnieki aicināti iesūtīt dzejoļus dažādos pantmēros.

Tikšanās ritmiskā gaisotnē – trešdien, 27. septembrī, pulksten 18.

Laipni gaidīti visi interesenti!

Septembrī – Dzejas dienu mēnesī – Piejūras pilsētu literārās akadēmija (PPLA) atsākusi nodarbības, kurās dalībnieki papildina zināšanas literatūras teorijā, pēc tam praktiski liekot tās lietā. 20. septembrī PPLA vadītāja Linda Zulmane nolasīja lekciju par dzejas rakstīšanu, izmantojot pantmērus un atskaņas.

Dalībnieki saņēma mājasdarbu līdz nākamajai nodarbībai sacerēt četrrindītes dažādos pantmēros (trohajs, jambs, daktils, anapests un amfibrahijs). Var sacerēt arī vienu dzejoli, kurā būtu izmantoti visi minētie pantmēri. Tāpat dalībnieki drīkst eksperimentēt ar dažādiem atskaņu veidiem. Piemēri jāiesūta līdz 26. septembra pulksten 12 uz e-pastu: ppladarbi@inbox.lv. Dzeju drīkst iesūtīt arī tie, kuri pirmajā nodarbībā nepiedalījās, bet pantmērus apguvuši patstāvīgi. (Piebilde: Ja dalībnieks neplāno aktīvi darboties PPLA, mājasdarbi nav jāiesūta, jo klātneesoša autora darbi analizēti netiks.)

27. septembrī pulksten 18 visi gaidīti meistarklasē “Dzejas septembris II”, kurā pasniedzēja L. Zulmane analizēs, kā dalībniekiem veicies ar ritma ievērošanu.

Dzejas septembris II

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit:

https://us02web.zoom.us/j/6162135238?pwd=c09uK0kxakJhWVg2Qm5EM3JRbDNsdz09

(ID: 616 213 5238, parole: Gd4Gkp).

Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas. Dalībnieka atrašanās vietai nav nozīmes, ja vien ir interese darboties. Vienīgi, ja vēlas iegūt apliecinājumu par akadēmijas apmeklēšanu, jāpiedalās vairāk nekā pusē no visām nodarbībām, kuras parasti notiks trešdienu vakaros platformā “Zoom”. Ikviens, kurš vēlas piedalīties vai saņemt informāciju par PPLA aktivitātēm, aicināts pieteikties, rakstot uz e-pastu: gunita.skroderena@gmail.com.

PPLA aktivitātēm var sekot kontos “Liepuraksti” un “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālos “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna
gunita.skroderena@gmail.com
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.