Martā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz diviem tiešraides koncertiem

Jaunumi Latvija Mūzika Sleja

Martā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz diviem tiešraides koncertiem

Publikas iemīļotajā koncertu ciklā “Simfonija TUVĀK” 12. martā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” būs baudāma Antonīna Dvoržāka slavenā Devītā simfonija maestro Gintara Rinkeviča lasījumā, savukārt 25. martā pulksten 19 atsāksies arī koncertsarunu cikls “TUVĀK”, šoreiz publiku iepazīstinot ar arfistes Dārtas Tisenkopfas unikālo personību. 

“Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija ir cerību un entuziasma simbols, kas simfoniskās mūzikas laukā ienes to Jaunā kontinenta romantisma auru, ko literatūrā pazīstam pēc Džeimsa Fenimora Kūpera romāniem “Pēdējais mohikānis” un “Zvērkāvis”, pēc Gojko Mitiča filmām par Čingačguku. Apalaču tautas melodijas, džeza mūzikas alūzijas meistarīgā simfoniskā audumā ieved mūs aizrautībā, kas caurauda Amerikas krāšņi mežonīgo rītausmu. Šī simfonija ir kā radīta kaislīgajam maestro Rinkevičam un emocionāli jaudīgajam Liepājas Simfoniskajam orķestrim. Gaidāms neaizmirstams piedzīvojums!” arī pats ar nepacietību gaidot cikla “Simfonija TUVĀK” nākamo koncertu, stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Koncertu cikls “Simfonija TUVĀK” ir radīts, lai klausītājus iepazīstinātu ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. Pirms simfonijas atskaņošanas mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus orķestra koncertos.

Koncertu cikls “Simfonija TUVĀK” ir radīts, lai klausītājus iepazīstinātu ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem –skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. Pirms simfonijas atskaņošanas mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus orķestra koncertos.

Pirmajā tikšanās reizē ar simfoniju, klausītāji varēja baudīt populāro klasicisma laika šedevru – Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfoniju, ko Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja diriģenta Gunta Kuzmas vadībā, savukārt otrā bija reize, kad orķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā ieveda klausītājus somu komponista Žana Sibēliusa brīnumainajā mūzikas pasaulē, atskaņojot viņa neparastā spēka un enerģijas pilno Trešo simfoniju. Tagad šie koncertieraksti ir pieejami “Biļešu Paradīzē” (biļetes cena vienai mājsaimniecībai – 3 eiro, www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50).

Noslēdzošo šī cikla koncertu būs iespēja piedzīvot 9. aprīlī, kad varēs doties tuvāk Pētera Čaikovska Ceturtajai simfonijai, kas skanēs erudītā profesora, diriģenta Andra Vecumnieka interpretācijā.

Koncertu cikls “Simfonija TUVĀK” radīts ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Interneta tiešraides režīmā aptuveni stundu ilgstošo koncertu bez maksas varēs vērot tiešraidē gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā facebook.com/Liepaja.Symphony.Orchestra. Pēc bezmaksas tiešraides visi koncertieraksti būs pieejami “Biļešu Paradīzē” jau par maksu.

Vēl pirms “Simfonija TUVĀK” Liepājas Simfoniskais orķestris bija radījis koncertsarunu ciklu “TUVĀK”, lai klausītāji varētu tuvāk iepazīt sava orķestra unikālās personības. Nepilnu stundu garajos raidījumos var baudīt gan apgarotu orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, gan arī sarunā uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūziķus. Nu jau klausītāju atzinību guvušā cikla 15 pārraides bez maksas ir pieejamas orķestra mājas lapā.

Foto: Jānis Vecbrālis, Valters Pelns

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere

Liepājas Simfoniskā orķestra 
sabiedrisko attiecību vadītāja
pr@lso.lv; +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.