šoferis

Nevis mēms, bet lepns

Proza Sleja

“Labdien!”

“ … ”

“Šī nav dzirdējusi, ka kurzemnieki ir lepni, lieku reizi muti nevirinās, vismaz ne jau tādiem sīkumiem kā labdien, lūdzu un paldies. Te nav nekādi labas uzvedības kursi, bet mikroautobuss Nr. 22. Viss virsū rakstīts, lasīt neproti, vai?”

 “Lūdzu, vienu biļeti.

“Skaidrs, ka biļeti, ne jau kartupeļus te tirgo. Skaidrs, ka vienu. Redzu, ka neesi grupveidā atnākusi un kam tu tāda esi vajadzīga. Man ne, tāpēc nestāvi te blakus, man ir jāstūrē. Mans – stūrēt, tavs – sēdēt, ja citādi nesaproti. Te ir banka, vai? Pieci eiro?! Tad stāvi un pieturies, jo man stūrējot nauda vēl jāskaita un jāizdod, un līkumos bremzē tikai mīkstie. Bet es esmu īsts vecis. Teksasas Reindžers var iet gulēt. Un turi – biļete un atlikums.”

“Paldies.”

“Nu, apsēdies taču ātrāk, korporatīvā zilzeķe, citādi simt punkti, ka nožausies. Ja nokritīsi, neviens neraudās, bet man būs jāvāc.”

“No jūsu braukšanas stila man kļūst slikti.

“Ak, slikta dūšiņa? Tu jūrā vispār esi braukusi? Ar piepūšamo riņķi dziļumā līdz ceļiem? Tetovējumu redzēji? Jūrniekiem mikroautobusos jūras slimība neuznāk. Tu nezini, kas ir slikta dūša, tici man. Tas, kas tev ir tagad, ir mencas atrauga pret to, kas varētu būt, ja visapkārt nebrauktu vieni vienīgi idioti un ja visās malās nebūtu salikti luksofori un gājēju pārejas.”

“Vai jūs varētu samazināt apkuri, lūdzu?”

“Un arī pārāk karsti viņai esot?! Āfrikā ir karsti, te ir normāla temperatūra, 25 grādi. Nav ko vazāties apkārt mētelī un zābakos, ziema jau sen ir beigusies. Un, ja kaut kas nepatīk, tad velc nost. Publika nesapratīs, bet lepni klusēs.”

“Pēc kā te tā ož?”

“Ar šoferi nedrīkst sarunāties. Te tas ir melns uz balta rakstīts, nevis otrādi. Netraucēt. Tu mani traucē. Un, ja kaut kas smird, tad tu pati esi sūdā iekāpusi. Tieši pret tādām smakām man ir gaisa atsvaidzinātājs. Ne jau tur kaut kādas priedes vai citrons, tas ir priekš mīkstajiem. Normāls veču dezodorants. Spēcīgs.”

“Kāpēc jūs neapstājāties tajā pieturā? Es spiedu pogu!”

“Spiedi, bet nenospiedi. Putru vajag ēst un rokas lietot. Kad pogu nospiež, ieslēdzas sarkans uzraksts – STOP, kad nenospiež – nekas neieslēdzas, tāpēc sēdi tagad līdz nākamajai pieturai, skaidrs? Sēdi, nevis stāvi! Un noskaties ekrānā video par uzvedību sabiedriskajā transportā. Jā, to pašu – par pieklājību!”


Fotogrāfa raezer fotogrāfija “Driver” ir licencēta saskaņā ar CC BY-NC-SA 2.0

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.