Pareizās atslēgas meklējot

Intervija Sleja

Intervija ar RISEBA studiju programmas „Audiovizuālā mediju māksla“  absolventi, režisori Mariju Miglinieci

Marija Migliniece

Kā klājas pēc augstskolas beigšanas?  

MM: Kopš augstskolas beigšanas joprojām turpinu darboties audiovizuālajā mediju mākslā. Strādāju dažādos televīzijas raidījumu projektos, veidoju mūzikas video klipus, kā arī ik pa laikam radoši izpaužos darbojoties laikmetīgās dejas izrāžu tapšanā. Augstskola man deva iespēju iepazīties un mācīties no pasniedzējiem, kuru padomos ņemu vērā joprojām.

Vai ir vēlēšanās kaut ko mācīties tālāk?

MM: Man pavisam ir vēlēšanās mācīties tālāk, taču joprojām vēl neesmu izlēmusi kur un kā to darīt. Latvijā vai ārzemēs.

Kā pandēmija ietekmēja Tavu dzīvi?

MM: Pandēmijas pirmais vilnis piespieda mani uz mirkli apstāties savā skrējienā un pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Saprast pašai ar sevi. Diemžēl, laikam ejot un pandēmijai turpinoties, situācija manī izraisīja ideju badu. Esmu cilvēks, kurš iedvesmojas no citiem cilvēkiem. Man ir nepieciešama socializēšanās klātienē un aktīva darbošanās. Pandēmijas apstākļos tā visa vairs nebija. Kļuva aizvien grūtāk atrast spēku un radošo enerģiju. Neapstāties un turpināt darboties savā  jomā.

Vai būtu vērts izmantot pandēmiju kā tēmu savā mākslā?

MM: Personīgi es esmu nogurusi no šīs tēmas. Tāpēc man nav vēlmes to izmantot mākslā. Domāju, ka par šo tēmu varētu izveidot kādu labu dokumentālo filmu pēc 20 gadiem. Tad būtu daudz interesantāk uz šiem notikumiem atskatīties atpakaļ. Iespējams, ka līdz tam tiktu atklātas arī jaunas detaļas par kurām pagaidām mums nav ne jausmas.

Kā jūties laikā, kad Zoom nostājas koncertu vietā un datora ekrāns aizstāj kinoteātri?

MM: ļoti ceru, ka šis Zoom un ekrānu laiks ātrāk beigsies. Uzskatu, ka tas nespēj un nekad nevarēs sniegt skatītājam tās pašas emocijās, kādas var gūt skatoties un baudot pasākumus klātienē.

Kādi ir Tavi aktuālie plāni?

MM: Lai sevi attīstītu mākslas jomā, proti, kino vai teātra režijā, es vēlētos, lai man būtu mentors, kurš palīdzētu atrast “īstās atslēgas” un drosmi darboties šajā sfērā.

Ko Tu gribētu novēlēt pasaulei šajā smagajā pandēmijas laikā?

MM: Iesaku visiem uzmanīgi izvērtēt informāciju un avotus. Ir svarīgi, lai nepamatoti nešķeltu  sabiedrību. Jādara viss, lai ātrāk izkļūtu no pandēmijas situācijas. Visām radošajām personībām novēlu nepadoties un saglabāt sevī spēku, lai darbotos tālāk, jo Jūsu darbs ir ļoti svarīgs!

Tagged
Karakuda
Karakuda* ir zivs. Izdomāta. Strauja, asprātīga, radoša. Tā peld mākslas ūdeņos un viss viņai ir pa zobam. Ieskaitot studentu un absolventu mākslas atklājumu uzplaiksnījumus. Karakuda atbalsta arī literāro publicistiku, kas mūsu akvatorijā noenkurojusies centrā. Kopā ar diskusijām starp jums un mums.

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.