Pasaule šorīt paklupusi

Pasaule šorīt paklupusi

Dzeja Jaunumi Sleja

Atvērs Gunitas Bokas pirmo dzejas krājumu

Piektdien, 22. februārī, plkst. 17.00 kafejnīcā „Valhalla Wine & Coffee”, Liepājā, Jūras ielā 24, ikviens aicināts uz Gunitas Bokas pirmā dzejas krājuma „Pasaule šorīt paklupusi” atvēršanu, ko vadīs dzejnieks Raimonds Knesis. Pēc pasākuma būs iespēja grāmatu iegādāties.

Gunita Boka

Pateicoties savai fantastiskajai komandai – projekta vadītājai Lindai Zulmanei, māksliniecei Veronikai Skvorcovai, redaktorei Janai Eglei, kā arī Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas un privāto atbalstītāju ieguldījumam, dienas gaismu ir ieraudzījis mans pirmais dzejas krājums, iespiests tipogrāfijā „Drukātava”,” stāsta autore, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībniece, „dzejas impulsu esmu sajutusi jau agros pusaudža gados, turpinu rakstīt joprojām – tā, it kā citas izvēles nemaz nebūtu. Bet lai saņemtos pierakstīto apkopot un galu galā izdot arī taustāmā formā, izrādās, vajadzīga ne tikai apņēmība, bet arī kāda kripata drosmes.”

Redaktore Jana Egle uzskata, ka dzejas krājums nemēģina lasītāju šokēt vai pārsteigt ar ekstrēmiem un pārspīlēti izmantotiem mākslinieciskās iztēles līdzekļiem: „Gunitas dzeja ar katram pazīstamiem un ikdienišķiem sadzīves, dabas un sajūtu tēliem prot iekustināt, iedarbināt visdziļākās emociju stīgas, radot dziļu un patiesu līdzpārdzīvojumu. Tajā ir atrasts brīnišķīgs samērs, apbrīnojams līdzsvars, neiekrītot šodien nereti vērojamā dzejas intelektualizācijā, tomēr tekstam nekļūstot banālam vai salkanam. Gaišums un rotaļīgums liek no cita skatupunkta paraudzīties un lietām un notikumiem, kurus ikdienas dzīvē reizēm vairs nepamanām. Šī dzeja ir lakoniska, tieša, viegli lasāma un nesamežģīta, tajā pašā laikā savdabīgā, ar citiem nesajaucamā Gunitas rokrakstā runā par svarīgiem vispārcilvēciskiem, eksistenciāliem jautājumiem – par dzīves ritumu, cilvēku savstarpējām attiecībām plašā spektrā no mīlestības līdz frustrācijai, dzīves jēgas meklējumiem, pieskaras arī Dieva klātesamībai cilvēka dzīvē.

Savukārt māksliniecei Veronikai Skvorcovai iespēja ilustrēt dzejas krājumu bija liels izaicinājums, jo šī bijusi jauna pieredze – laba mācībstunda un piedzīvojums.

Informāciju sagatavoja:

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane
29365931
timermane.kristine@gmail.com

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.