Marija Jelić

Pirmo reizi Latvijā koncertēs opermūzikas zvaigznes Marija Jeliča un Dario di Vietri

Jaunumi Mūzika Sleja

Ar vērienīgu opermūzikas galā koncertu 2. jūlijā pulksten 19 Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atgriezīsies uz Liepājas koncertdārza “Pūt, vējiņi!” skatuves. Koncertā kopā ar mūsu pašu pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu uzstāsies arī pasaules opermūzikas jaunās zvaigznes – serbu soprāns Marija Jeliča un itāliešu tenors Dario di Vietri.

Jaunā Serbijas opermūzikas dīva Marija Jeliča nopietnu profesionālo karjeru uzsākusi tikai pirms dažiem gadiem, bet jau iekarojusi klausītāju un kritiķu simpātijas daudzās pasaules valstīs.

Diriģents Atvars Lakstīgala, kuram ar Mariju Jeliču bijusi sadarbība pagājušā gada vasarā, kad viņa bijusi vadošā soliste Džakomo Pučīni operas “Bohēma” jauniestudējumā Jeruzalemes Liriskās operas festivālā Izraēlā, šo dziedātāju sauc par vienu no Eiropas uzlecošajām zvaigznēm.

Atvars Lakstīgala: “Daudzi vadošie solisti visā pasaulē aicina Mariju Jeliču uzstāties gan savās koncertzālēs, gan dažādos savos pasākumos. Savas dzimtās Serbijas galvaspilsētā Belgradā viņa uzstājās kopā ar vienu no pasaules, manuprāt, top 3 dziedātājiem Plasido Domingo, kas viņu uzaicināja dziedāt duetā. Viņa ir kopā koncertējusi arī ar mūsu pašu dīvu Elīnu Garanču. Pagājušajā gadā ar sajūsmas pilnām kritiķu atsauksmēm tika uzņemts Marijas Jeličas solokoncerts vienā no prestižākajām koncertvietām vispār pasaulē – Ņujorkas Kārnegija zālē.”

“Ar itāli Dario di Vietri tikšos pirmo reizi, bet zinu, ka arī viņš ir liela autoritāte Eiropas opermūzikas solistu aprindās,” saka Atvars Lakstīgala. Lučāno Pavaroti skolnieks Dario di Vietri ir plūcis laurus un guvis ievērojamas kritiķu atsauksmes daudzos prestižos pasaules operteātros.

Festivāla “Liepājas vasara” atklāšanas koncertā skanēs Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni, Riharda Vāgnera, Franča Lehāra, Pjetro Maskanji, Antona Rubinšteina un Rudžero Leonkavallo valdzinošās operu melodijas.

Kā ziņots jau iepriekš, šogad festivāls “Liepājas vasara” atgriezīsies savās vēsturiskajās mājās – Liepājas Jūrmalas parkā, atjaunotajā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”, kur trīs koncertos klausītājiem tiks dāvāta liela žanru, stila un laikmetu bagātība. 5. augustā festivāls aicina uz simfoniskās mūzikas koncertu ar pianista Vestarda Šimkus un saksofonista Oskara Petrauska piedalīšanos, pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stājoties Guntim Kuzmam. 27. augustā pirmo reizi ar simfonisku vērienu varēs baudīt grupas “Pērkons” koncertu.

Biļetes uz festivāla “Liepājas vasara” koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3055

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere

Liepājas Simfoniskā orķestra 
sabiedrisko attiecību vadītāja
pr@lso.lv; +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.