Kā uzrakstīt stāstu?

PPLA dalībnieki apgūs stāstu rakstīšanu

Jaunumi Proza Sleja

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz tiešsaistes nodarbību – lekciju “Kā uzrakstīt stāstu?”, kurā Linda Zulmane atklās, kam jābūt stāstā, lai tas atbilstu žanra prasībām.

Tikšanās trešdien, 10. aprīlī, plkst. 18.

Laipni gaidīti visi interesenti!

Tēma aktualizējusies, tuvojoties Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) un izdevniecības “Palasi” izsludinātā stāstu konkursa darbu iesūtīšanas termiņa beigām, kad atklājies, ka daļai dalībnieku ir visai miglains priekšstats par to, kas īsti ir stāsts.

Vai jebkurš pastāsts prozā klasificējas kā stāsts un kā stāsts atšķiras no noveles? Atbildi uz šiem jautājumiem PPLA dalībniekiem 10. aprīlī pulksten 18 teorētiskajā nodarbībā sniegs PPLA vadītāja Linda Zulmane. Klausītāji tiks iepazīstināti ar žanra prasībām, kas attiecas uz sižetu un kompozīciju, tēliem un to valodu, laiku, telpu un skatpunktu u.c. Pasniedzēja sola arī ieteikt, kur smelties iedvesmu stāstu radīšanai.

Atgādinām, ka pieteikšanās un īso stāstu iesūtīšana konkursam par tēmu “Satikšanās” noslēgsies 15. aprīlī (pagarināts pieteikšanās termiņš). Sīkāka informācija par konkursu (nolikums), kontaktinformācija un aktualitātes izdevniecības mājaslapā: www.palasigramatas.lv.

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit:

Kā uzrakstīt stāstu?

https://us02web.zoom.us/j/6162135238?pwd=c09uK0kxakJhWVg2Qm5EM3JRbDNsdz09&omn=82507217335 (ID: 616 213 5238, parole: Gd4Gkp).

Par organizatoriskiem jautājumiem un pieteikties dalībai PPLA var, rakstot: gunita.skroderena@gmail.com. Arī atteikties no informācijas saņemšanas var, dodot ziņu uz minēto e-pastu.

Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas. Visām PPLA aktivitātēm var sekot arī kontā “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālā “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un nu arī “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna
gunita.skroderena@gmail.com
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.