Samits

PPLA dalībnieks Rodžers de Kūrs aicina uz slepenu samitu

Latvija Proza Sleja Vēsture

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz Rodžera de Kūra grāmatas – romāna “Samits” – atvēršanas svētkiem Liepājā. Kursas separātistu samits, kā to nodēvējis pats autors, notiks sestdien, 2. decembrī, plkst. 15.

Vieta tiks atklāta tiem, kuri pieteiksies elektroniski.

Laipni gaidīti visi interesenti!

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas audzēknis Šveicē dzīvojošais liepājnieks Rodžers de Kūrs (īstajā vārdā – Ivars Ozoliņš) līdz šim vairāk bija zināms kā lugu autors. Atpazīstamību teātra aprindās viņš guvis, plūcot laurus Nacionālā un Dailes teātra lugu konkursos (krimināldrāma ar komēdijas elementiem “Eiropas direktīva” 2016. gadā un skatuves trilleris “Nūra” 2017. gadā). Liepājas Neatkarīgā teātra repertuārā ir autora luga “Frīda” (tuvākā izrāde notiks Vaiņodē 3. decembrī plkst. 15.00). Autors piedalījies arī vairākos Kurzemes Prozas lasījumos. Jāpiebilst, ka romāns “Samits jeb pēdējie, kam kaut ko vajag” tapa jau 2020. gadā un pirmpublicējumu piedzīvoja turpinājumos 2020. un 2021. gadā laikrakstā “Kas Jauns Avīze”. Tagad romāns izdots grāmatas formātā.

Samits

Vaicāts, par ko ir romāns, autors sižetu īsumā raksturo tā: “Slepena kuršu ķoniņu separātistu organizācija plāno organizēt valsts apvērsumu Latvijā, Kursas ķēniņvalsts izveidi un pārējās Latvijas tūlītēju pievienošanu tai, tādā veidā izvairoties no valsts daudzmiljardu parāda atdošanas, kā arī cer izveidot uz protekcionismu bāzētu valsts ekonomiku. Protams, ka valsts drošības struktūras to mēģina nepieļaut.” Tāpēc arī grāmatas atvēršanas pasākumam dots nosaukums “Kursas separātistu samits” un interesenti lūgti dalībai pieteikties, rakstot uz e-pastu: roger.de.cour@gmail.com. Atbildes e-pastā tiks nosūtīta adrese un ieejas parole.

“Piparots un spridzīgs lasāmgabals, kurā autors ir sakombinējis visas savas zināšanas par un ap tēmu. Robežas netiek pārkāptas, bet mājieni gan ir doti. Interesants skatījums un vēstures vielas interpretācija,” romānu raksturojusi kāda lasītāja.

Samits

Pasākuma laikā būs iespēja grāmatu iegādāties, kā arī iegūt autora autogrāfu.

Visām PPLA aktivitātēm vari sekot arī kontā “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālā “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un nu arī “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve
Gunita Lagzdiņa-Skroderēna

gunita.skroderena@gmail.com
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.