saulriets

Saulrieta maģija

Impulsi Proza Sleja

Pārdabiskais skaistums

Cik māte daba ir dāsna un aplaimo mūs, cilvēkus, ar savu pārdabisko skaistumu! Skaistums slēpjas it visā, kas ir ap mums. Jāmāk tikai to saskatīt. Arī lietaina un apmākusies diena ir daiļa. Dažkārt lietainās dienās, kad lietus lāses sitas pret loga rūti, es iedomājos, ka esmu kādas filmas varone, kura dziļdomīgi skatās laukā pa logu, malko tēju. Fonā man skan nostalģiskā mūzika.

Taču visvairāk man patīk saulrieti. Tie šķiet pārdabiski un valdzinošāki par citām dabas parādībām.

 

Bērnības šūpoles

Cilvēks vienmēr tiecas pēc tā, kā viņam nav. Vienmēr aizliegtais auglis šķiet gardāks, un tas, kas ir nepieejams – daudz vilinošāks. Agrāk domāju, ka saulriets jūrā ir visskaistākais. Patiesībā kļūdījos. Saulriets meža ieskautā lauku viensētā ir īpaši skaists. Saulriets pilsētas džungļos arī ir skaists. Katram saulrietam ir sava odziņa.

Spilgti atmiņā iespiedusies aina no manas bērnības. Toreiz dzīvoju tajā pašā meža ieskautajā lauku viensētā. Kādā siltā vasaras vakarā iesēdos savās šūpolēs. Skatījos uz saulrietu un man likās, ka notiek kas dievišķs. Astoņu gadu vecumā es nepazinu Dievu. Taču toreiz es Viņam pateicos par burvīgo dienu, par silto sajūtu, par to, ka man bija dota iespēja izdzīvot skaisto dienu. Pateicība nāca pati no sevis.

 

Maģija

Vakaros, kad saule pazūd aiz apvāršņa, krāsu spēles ir maģiskas. Ziemā tās ir aukstas, vasarā siltākas, bet arī no aukstas gaismas nāk siltums.

Nav nepieciešams skatīties uz pašu saulrietu. Pietiek ar tā atspulgu māju logos. Pārņem neparastas sajūtas. Atkal prātā nāk dziļās domas un filmu varones skudriņas  sāk joņot pār ķermeni.

Saulriets, tāpat kā saullēkts ir maģiski, jo tie atdala dienu no nakts. Tie ir svarīgi ikviena cilvēka dzīvē. Pat cilvēka dzimšanas brīdī. Tie nosaka cilvēka dabu, būtību.

Saka, ka naktī dzimušie vairāk domā par sevi, saviem tuviniekiem. Viņi esot tendēti uz mājām. Saprotams, ka dienā dzimušie ir pretēji.

Es esmu Nakts cilvēks. Kas esi Tu?

 

Fotogrāfija

Saulrietā cilvēki kļūst domīgi, romantiski, viņos uzplaiksnī vientulības sajūta. Gandrīz visiem šādos brīžos uzrodas foto-gēns. Fotografēt sevi vai citus, vai pašu saulrietu. Vai esat pavērojuši, cik daudz telefonu tiek izvilkti no kabatām tieši saulrieta laikā? Lai iemūžinātu šo mirkli?

Iespējams, dabas fotogrāfiju dēļ jauno tehnoloģiju radītāji un tirgotāji ir tik ļoti nopūlējušies. Bez lieliem pikseļiem nav iespējams iemūžināt dabas skaistumu. Taču gribas to darīt. Tāpēc jāraugās, lai telefons vienmēr ir līdzi kabatā.


Fotogrāfa Māra Pehlaka fotogrāfija “Soul Sisters” ir licencēta saskaņā ar CC BY-NC-ND 2.0

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.