Skumjais stāsts par skudru balli

Sleja

Visi, vai vismaz lielākā daļa vietējo  jauniešu mēdz savākties šeit. No malu malām. Visbiežāk nedēļas nogales vakaros, pēc Saules. Kā skudras meža ielokā viņi skaļi atzīmē dvēseles pastāvēšanu uz šīs planētas Zeme. Tas notiek īpaši skaļas mūzikas un ritma pavadībā. Šis pasākums noris kā neaptēstās laimes ražas cildināšana. Kā garāžas mūzikas svinēšanas svētki. Savācot vienkopus  jauno cilvēku paaudžu paaudzes. Visus vieno roku, kāju, gurnu, plecu, sejas muskuļu darbības : augšā, lejā, pa labi, pa kreisi. Viņiem patīk kopīga pazušana kaut kur. Kā realitātes apspiešana zem kopības sajūtas vadmotīva.

Zem mēles paliktās krāsainās konfektītes paātrina sirds darbību un roku, kāju, gurnu veiklību. Sapludina skudru baru vienotam skatienam pret galveno apsēstības starojumu – vakara vadītāju vārdā Mēris. Basi un ritmika savieno acu skatienus haotiskā kārtībā. Tāda patI nekārtībā mazgnetizē arī vientuļo dvēselīšu sirsniņas.

Pēc piecu stundu neremdināmo ķermeņu aktīvas kratīšanās, vīrietis uz viņu raudzījās jau ciešāku acu skatienu. Skarbāk nekā noteikumu tekstā tiek atļauts. Sasūkušies cūku sviedrus, jaunie ķermeņi ar katru nākamo takti, ar jaunu rībināšanās piegājienu, pakrita un pielipa tuvāk stāvošajai personai. Saķepot ar to kopā. Tādā veidā no ganāmpulka pamazām pazuda aizvien jauni lopu pāri.

Pēc tam uzlēca saule un notika mūra krišana. Aiz vakara vadītāja muguras, ekrāns raidīja sižetu: Tur ekrāna centrā sēž skudra Rude. Viņu izdēja skudru māte Melita kā mazu oliņu. Visas skudras pūznī ir viņas bērni. Māte dzīvo vistālākajā pūžņa kambarī un katru dienu izdēj ap 300 olu, jo mātei ir tikai viens uzdevums – dēt olas. Viņa pat neiet pēc barības, to tai pienes darba skudras. Skudru māti baro ar sasmalcinātiem beigtiem kāpuriem un kukaiņiem.

Mēris nomaina plati.

Līdz ar pirmajiem akordiem, pie sienas pielipusī meitene, lēni un mierīgi noslidina savu zīdā ietērpto miesu uz leju. Līdz grīdai. Brīdī, kad viņas tvirtie dibena vaigi un garšīgie stilbi pieskaras dēļu grīdas aukstajai virsmai un galva ar smagu troksni ietriecas grīdā,  rudās matu cirtas noklāj klonu. Var redzēt krāsainu šķidrumu, kas plūst no sulīgo lūpu kaktiņiem palaižot brīvībā sarkanas upes straumēšanu.

Rīts ir mierīgs un viegls. Pat silts  vējiņš, kas pieskaras meitenes bālajiem vaigiem.

Foto: Diana Lelis

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.