Liepāja

Tukšā kultūrtelpa

Forumi | Diskusijas Sleja

Vai „draugu būšana”  nosaka līdzstrādnieku atlasi?

Vairums liepājnieku zina, ka pēc 21 gada Domes priekšsēdētāja amatā ir atkāpies „Liepājas partijas” līderis Uldis Sesks. Varas maiņa notika 22. novembrī, kad ārkārtas Domes sēdē par jauno domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Latvijas reģionu apvienības pārstāvis Jānis Vilnītis. Līdz ar viņa stāšanos amatā, birojs tiek veidots citā sastāvā. Nevis tā kā tas bija iepriekšējam mēram Uldim Seskam.

Jauns priekšnieks – jauni darbinieki

Protams, ka pārmaiņas nav nekas slikts. Viss tiekot darīts it kā savas pilsētas labā, bet vai tiešām ieliekot savus cilvēkus labos amatos, Liepājai būs labāk? Vai pareizāk nebūtu atzīties, ka saliekot savus cilvēkus, priekšniekam (nevis pilsētai) valdīšana un vadīšana izdosies vieglāka un būs bez sarežģījumiem?

Interneta vidē Vilnīša kungs arī skaidri pasaka, ka esot cerējis, ka līdzšinējie domes priekšsēdētāja biroja darbinieki paliks savās vietās. Strādāšot kopā tālāk. Taču reāli „šādas iespējas tomēr neesot”. No cilvēkiem var tikt vaļā dažādi. Piemēram, apgalvojot, ka viņi ir saistīti ar Liepājas partiju, kas nebūt nav patiesība. Var izdomāt arī ko citu, lai panāktu savu. Taču pats svarīgākais ir vēlētāji. Kā šīs līdzstrādnieku maiņas iespaido iedzīvotājus, proti – mūs? Tas mums nebija ilgi jāgaida.

Daudzu pasākumu vairs nebūs

Interneta vidē (jau laiciņu atpakaļ) tika izlaista ziņa par to, ka šogad 4. maijā nenotiks iecienītais orientēšanās pasākums „Liepājas pēdas Latvijā”. Tā vietā (trīs dienu garumā!) iedzīvotāji aicināti svinēt simtgadi, kopš Liepājas tirdzniecības kanālā pietauvojās kuģis „Saratov”. Starp citu, tas nebūs vienīgais pasākums, kurš jaunā mēra vadībā Liepājā tomēr nenotiks. Nebūs ne vietējo uzņēmumu izstādes „Ražots Liepājā”. Nenotiks tautas orientēšanās spēles „Liepājas pēdas Latvijā”. Vai tas ir tāpēc, ka jaunie Domes darbinieki nav kompetenti rīkot tik vērienīgus un apjomīgus pasākums? Vai tāpēc jācieš iedzīvotājiem?

Liepājas pēdas Latvijā
Orientēšanās spēles “Liepājas pēdas Latvijā”

„Liepājas pēdās“ katru gadu piedalījās ap 1500 dalībnieku, kas ir labs rādītājs. Tātad cilvēkiem šis pasākums patika. Tajā bija iespējams radoši izpausties un pavadīt brīvdienu aktīvi.

Nevaram nekādi beigt svinēt simtgadi

Tagad rīkošot ko citu. Lūk no 27. līdz 29. jūnijam vairākas dienas svinēsim simtgadi, kopš Latvijas Pagaidu valdība Liepājas ostā nokāpa no kuģa „Saratov”. Vai neesam pabeiguši simtgades svinēšanas? Vai jau 2018.gadā nenosvinējām ar vērienīgajiem pasākumiem, nevajadzīgām uguņošanām un visu pārējo, kas daudzos gadījumos bija stipri ārišķīgi, teatrāli un pārspīlēti. Manuprāt, līdzekļi simtgadei jau ir „izķērnāti” diezgan daudz! Šķiet, ka simtgades svinēšanas mode vairāk Latvijā ir palikusi „par trendu”. Labāk mēs būtu bijuši pieticīgāki ar dzīrošanu un rautu vietā sakārtojuši citas lietas. Tās, kas patiešām ir svarīgas un nesakārtotas un tādu nav maz.

Tagad atliek tikai gaidīt ko jaunā Dome darīs. Kādi pasākumi un Liepājas tradīcijas tiks atceltas nākotnē? Šķiet, ka viss notiek jaunā mēra un nekompetento, jauno darbinieku vadībā.

Jauna slota tīri slauka. Pagaidām viss ir izslaucīts. Ja „draugu būšana“ nosaka Liepājas kultūras elpas tukšumu, tad atliek pavaicāt – ko mums tajā atstās vēl bez slotas?

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.