Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence

Vēsture un māksla vienuviet

Jaunumi Latvija Māksla Sleja

Vēsture un māksla vienuviet – sezonu sāks Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence

Jau trešo gadu liepājnieki un tās viesi vasaras sezonā par savu interesanto vietu galamērķi varēs izvēlēties Karostas ūdenstorņa apmeklējumu – lai ieskatītos profesionālu mākslinieku ikdienas darbā, baudītu viņu līdzatvesto darbu izstādi, kā arī iepazītu vēsturisko arhitektūru.

Turpinot Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences uzsākto kursu – piesaistīt rezidencei augstākās klases māksliniekus – šogad tās kurators Egons Peršēvics uz Liepāju ir aicinājis gleznotājus, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējus Veroniku Frolovu un Reini Liepu.

Veronika Frolova ir latviešu mākslas vides vislabāk glabātais noslēpums – spēcīga gleznotāja, kas savos darbos koncentrējas uz abstraktu ķermeņu materialitātes tēlojumu. Viņa strādā gan glezniecības, gan ogles zīmējuma medijos.

Reinis Liepa savukārt ir izcils gleznotājs un, kā pats saka, “primāri jau zīmētājs”. Reinis ilgu laiku jaunajiem māksliniekiem pasniedz zīmēšanu un ir viens no pieprasītākajiem zīmēšanas pasniedzējiem Latvijā. Glezniecībā viņš risina dažādu motīvu dialogus ar nelieliem spilgtiem krāsu akcentiem, kas bieži vien tiek nostatīti pret gaišu fonu.

Rezidences kurators – tēlnieks Egons Peršēvics stāsta, ka mākslinieki palēnām sāks iekārtoties savās izbraukuma darbnīcās tornī jau sākot ar 6. jūniju: “Vērot māksliniekus darbībā varēs visas vasaras garumā – skaidrs, ka tas, ko ieraudzīsiet vasaras sākumā, vidū, vai beigās kardināli atšķirsies, jo māksla tur taps uz vietas, un mākslas procesā darbnīcas vide nepārtraukti mainās.” Par aizvadītās sezonas rezidences projektu Egons Peršēvics saņēma Liepājas Kultūras balvu, tāpēc vēl jo lielāka ir motivācija to padarīt arvien interesantāku, tādējādi mudinot skatītāju Karostas ūdenstornī atgriezties atkārtoti.

Kā ierasts arī Egons savu māksliniecisko darbību vasaras sezonā pārcels uz Karostas ūdenstorni. Iepriekšējās sezonās tēlnieks tornī veidoja lielformāta darbus – Karostas nāru, kas pēcāk bija apskatāma jūrā pie Ziemeļu mola un guva lielu popularitāti ne tikai Liepājas, bet Latvijas mērogā, un savu mākslinieka „Manifestu”, kas būs ieraugāms arī pabeigtā veidā uz Liepājas mūzikas mākslas un dizaina vidusskolas jaunās piebūves fasādes Alejas ielā.

Šovasar viņa vadītās rezidences darba plānā ir izveidot meistardarbnīcas, lektorijus un portretu veidošanas paraugdemonstrējumus.

Egons Peršēvics ir tēlnieks, topošais mākslas doktors un pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Viņš ir autors arī tādiem popularitāti iemantojušiem mākslas darbiem kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Spoku zirgs, parafrāze par Brīvības pieminekli, jeb “Brīvību Brīvībai”, kas bijusi skatāma ne vien Rīgā un Liepājā, bet ilgu laiku arī Kuldīgā, kā arī aizvadītajā vasarā uz Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” terases eksponētā “Jūras mātes nolaupīšana”.

10. jūnijā pulksten 15:00 apmeklētāji ir aicināti iepazīties klātienē ar šīs sezonas tornī rezidējošajiem māksliniekiem un apskatīt viņu līdzatvesto darbu izstādi. Savukārt visas vasaras garumā ūdenstorņa durvis būs atvērtas, lai apmeklētāji varētu iepazīt mākslinieku ikdienu un darba procesu, redzēt, kā mainās ūdenstorņa mākslinieciskā vide, kā arī doties izzinošā ceļojumā pa ūdenstorni profesionāla gida pavadībā.

Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projekts jau trešo sezonu norisinās, pateicoties uzņēmumam “Liepājas ūdens”, Karostas glābšanas biedrībai, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldei.

Karostas ūdenstorni bez maksas varēs apmeklēt:
Karostas festivāla ietvaros (11. un 12. jūnijā  no pulksten 11:00 – 17:00) un visu vasaru no 21. jūnija līdz 31. augustam sekojošā darba laikā:

P
O
T 13:00 – 18:00
C 13:00 – 18:00
P 13:00 – 18:00
S 12.00 – 15:00
S

Zvanot gidam uz 29930936, var pieteikt grupas bezmaksas ekskursijām arī citos laikos.

Aktuālajai informācijai līdzi var sekot: www.facebook.com/karostas.udenstornis un www.instagram.com/karostas.udenstornis.

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere
projekta komunikāciju vadītāja
E.: iveta.vevere@gmail.com
T.: +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.