Nepiedienīgs sludinājums

Amatierteātris Liepājā iestudē Literārās akadēmijas audzēkņa lugu

Jaunumi Sleja

Amatierteātris Liepājā iestudē Literārās akadēmijas audzēkņa lugu

Piejūras pilsētu literārā akadēmija ar prieku un lepnumu aicina uz amatierteātru skati k/n “Wiktorija”, kur sestdien, 4. februārī, plkst. 15 skatītāju vērtējumam tiks nodota PPLA audzēkņa Rodžera de Kūra radīta luga.

Laipni gaidīti visi interesenti!

4. februārī uz kultūras namu “Wiktorija” plūdīs teātra mīļi, lai visas pēcpusdienas garumā baudītu veselas trīs izrādes. Pulksten 12.30 uz skatuves kāps Liepājas Neatkarīgā teātra trupa ar horvātu dramaturga Miro Garvana lugu “Viss par sievietēm”, kuru iestudējis Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) bijušais audzēknis – režisors un scenogrāfs Varis Siliņš, kuru grāmatu lasītāji pazīst kā Liepu tēva teiku autoru. Savukārt pulksten 15 tā paša teātra aktieri režisores Dainas Kandevicas vadībā uzvedīs PPLA audzēkņa Rodžera de Kūra lugu “Nepiedienīgs sludinājums”. Pirms tam Rodžera veikums tika testēts PPLA dalībnieku vidū, lugas tekstu lasot lomās, un visi kā viens atzina, ka gabals izdevies humorpilns un garšīgs.

Nepiedienīgs sludinājums

Biļetes uz katru no abām minētajām izrādēm ir 6 eiro (iegādājamas pirms izrādes pasākuma vietā). Trešā izrāde – Liepājas Tautas teātra koncertiestudējums “Kā kutēja dvēsele” ar Olafa Gūtmaņa dzeju un tautasdziesmām – pulksten 14 skatāms bez maksas.

Rodžers de Kūrs Literārajā akadēmijā darbojas jau vairākus gadus, lai gan viņa ikdiena lielākoties rit ārpus Latvijas robežām, taču nodarbības tiešsaistē ir lieliska iespēja pieslēgties akadēmijas dalībnieku pulciņam no jebkuras vietas pasaulē. Šis nav pirmais Rodžera panākums: vairākas viņa lugas saņēmušas atzinīgu vērtējumu un balvas nacionālo lugu konkursos, tāpat iekļautas lugu izlasē “Cilvēkzvērs” (2021.) un iestudētas: 2021. gadā kovidpandēmijas laikā Liepājas Neatkarīgais teātris prezentēja Rodžera lugu “Ceļojums no Liepājas uz Embūti” radio formātā.

Afiša februārim

Atgādinām, ka PPLA aktivitātēm jebkurā brīdī var pievienoties jauni dalībnieki, kuri vēlas radoši izpausties. Potenciālajam audzēknim nav obligāti jābūt no piejūras pilsētām, ņemam pretī visus. Mūsu pulkā ir arī tautieši no Norvēģijas, Anglijas, Vācijas un Luksemburgas. Reizi mēnesī (parasti – trešdienu vakaros) notiek viena lekcija, viena praktiskā nodarbība un viena tikšanās ar kādu dzejnieku, rakstnieku, dramaturgu vai pieredzes stāstā dalās kāds jomas pārstāvis.

Ja interesē šāda veida aktivitātes, raksti: gunita.skroderena@gmail.com, un saņemsi visu informāciju par gaidāmajām PPLA nodarbībām un pasākumiem. Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas. Visām PPLA aktivitātēm vari sekot arī kontā “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālos “Facebook”, “Draugiem”, “Twitter” un nu arī “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve
Gunita Lagzdiņa-Skroderēna
gunita.skroderena@gmail.com
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.