Elvita Ruka

Elvita Ruka kopā ar Literārās akadēmijas dalībniekiem skaitīs aitas

Impulsi Jaunumi Proza Sleja

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz tiešsaistes nodarbību “Ķerot beidzamo aitu”, kurā rakstniece Elvita Ruka runās par savām sirdslietām – ceļošanu un rakstīšanu.

Tikšanās notiks trešdien, 20. martā, pulksten 18.

Laipni gaidīti visi interesenti!

20. martā pulksten 18 ar Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniekiem nodarbībā “Ķerot beidzamo aitu” tiksies rakstniece, dokumentāliste Elvita Ruka. Viņa stāstīs gan par ceļošanu, gan par savu pieredzi, dokumentējot ceļojumos piedzīvoto.

Elvita Ruka ir producente, scenāriste, kultūras žurnāliste un ceļotāja ar mākslas vēsturnieces diplomu kabatā. Neatņemama viņas dzīves sastāvdaļa ir cilvēku iepazīšana un rakstīšana. Literatūrā viņa debitēja 2006. gadā, kad tika izdota grāmata “Sirsnīgie suņi”. Tad sekoja vairākas ceļojumu grāmatas, romāns un kāds dzīvesstāsts. Pirms gada Elvita devās uz Turkmenistānu ar mērķi uzrakstīt grāmatu, atjaunojot ciklu par bijušajām padomju republikām “15 jukušas avis”. Pati autore iesmej, ka šī ir vistrakākā aita. Līdz šim kopā ar režisori Aiju Bley ciklā tapušas četras piedzīvojumu stāstu grāmatas: “Uzbekistāna. Starp zeltu un urānu” (2011), “Kirgizstāna. Āzijas nepaklausīgā meita” (2011), “Tadžikistāna. Seifs ar putniņiem” (2011) un “Gruzija. Sarunas ar dūjām” (2012). Turkmenistānu viņa sauc par Brīnumzemi un šajā laikā līdztekus slēgtās zemes iepazīšanai un rakstīšanai vadījusi meistarklases “Radošā publicistika”.

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit:

Elvita Ruka

https://us02web.zoom.us/j/6162135238?pwd=c09uK0kxakJhWVg2Qm5EM3JRbDNsdz09&omn=84348384242
(ID: 616 213 5238, parole: Gd4Gkp).

PPLA nodarbības (lekcijas, praktikumi, meistarklases un tikšanās ar dažādiem jomas profesionāļiem) notiek trešdienu vakaros platformā “Zoom”. Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas. Ikviens, kurš vēlas piedalīties vai saņemt informāciju par PPLA aktivitātēm, aicināts pieteikties, rakstot uz e-pastu: gunita.skroderena@gmail.com.

PPLA aktivitātēm var sekot kontos “Liepuraksti” un “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālos “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna
gunita.skroderena@gmail.com
"Turkmenistan" by kalpaktravel is licensed under CC BY 2.0.
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.