Ir lietas par kurām nav pieņemts runāt

Literārā publicistika Sleja

Ir lietas par kurām nav pieņemts runāt. Viena no tām ir prostitūcija – process, kurā viens cilvēks kļūst par preci cita rokās. Sievietes, kas stāv uz ielas, mēdz saukt par garā vājām vai nelietīgi pavīpsnāt, ka tā taču ir pasaules senākā profesija. Tā taču ir katra paša izvēle, ne?

Katrs cilvēks dzīvē pieņem izšķirošus lēmumus un  izvēlas ceļu pa kuru vadīt savu dzīvi. Citi tiecas pēc augstiem sasniegumiem karjerā, citi sapņo par kuplu ģimeni, bet šī dzīvesceļa gājums parasti saucas: izvēle, kad nav izvēles. Ikviena meitene bērnībā sapņo par savu ideālo princi baltā zirgā nevis par sevis pārdošanu cilvēkam, kurš tev ir vienaldzīgs.

Ja vien katram izdotos kaut reizi mūžā satikt šo “viegli pieejamo” sievieti, nevis, lai izmantotu viņas pakalpojumu, bet dzirdētu viņas stāstu, atklātos vēl nepieredzēta pasaule, kas mums kā vienmēr naidīgi un nosodoši noskaņotiem indivīdiem vienmēr bijusi apslēpta. Tie ir cilvēki kam ir jūtas, ilgas pēc mīlestības, sapratnes, tiem ir ģimene un bailes.  Un nē, tās nav vājas sievietes. Vai apzinies cik stipra ir sieviete, kas pēc ikdienas darba vēl ir spējīga iet un pārdot sevi citu dēļ, piemēram, lai nopirktu bērnam zāles? Ar šo es nevēlos pateikt, ka prostitūcija ir laba, bet neatkarīgi no situācijas šie cilvēki ir pelnījuši atbalstu, sapratni un līdzjūtību.

Protams, tas nenozīmē, ka visas sievietes simtprocentīgi ir vientuļās mātes, izbadējušās meitenes bez pajumtes, godprātīgas un ar pareiziem uzskatiem, bet ir daudz stāstu, kuros jūtams dzīves skaudrums.

Prostitūcija nenoliedzami ir saistīta ar ekonomisko situāciju valstī, kura piespiež cilvēkus pie “sienas”, jo cieš no trūkuma. Turklāt, tā bieži saistīta arī ar cilvēku tirdzniecību, tā nepazīst ne žēlastības ne cilvēciskuma.

Sargi savu sirds mājokli. Nepadari to par lētu viesnīcu, kas vienmēr pieejama visiem apmeklētājiem un virspusēji ļauj izvēlēties lētākās preces tikai tāpēc, ka tā ir pieņemts. Lai Tava sirds ir smuks mansarda dzīvoklis, draugs. Tā, lai tur uz palikšanu var apmesties tādi cilvēki, kas prot novērtēt gadiem uzkrātās vērtības. Ar atvērtu sirdi un cieņu pret sevi tagad un vienmēr. Priekā!

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.