Sandra Ratniece

Lekcija par valodas kļūdām un ieteikumiem to novēršanai

Dzeja Jaunumi Proza Valoda

Piektdien, 6. martā, Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) aicina uz literatūrzinātnieces, kritiķes, pasniedzējas un mēnešraksta „konTEKSTS” galvenās redaktores Dr. philol. Sandras Ratnieces lekciju „Leksiski stilistiskās kļūdas un ieteikumi to novēršanai”. Tikšanās notiks pl. 16.00 Kūrmājas prospektā 13, 118. telpā.

Lekcijā tiks pievērsta uzmanība šādām valodas kļūdām: nepareizs prievārdu lietojums, vārdu nemotivēts/motivēts izlaidums, liekvārdība (daudzvārdība, tukšvārdība, dubultvārdība), vārdu neiederīgs lietojums, vārdu kļūdainās formas un kalki kopumā u.c. Tiks meklēti un atrasti daudz latviešu sinonīmu šo kļūdu novēršanai.

S. Ratniece profesionālajā kritiķes darbā galvenokārt pievērsusies dzejas kritikai. Sabiedrisko aktivitāšu jomā jāakcentē darbs ar jauniešiem – Latvijas Rakstnieku savienības literārā semināra “Aicinājums” vadītāja. Sandrai Ratniecei ir būtisks latviešu valodas un literatūras attīstības, tās saglabāšanas un aizsardzības aspekts: “Viens no veidiem, kā nepazaudēt latviešu valodas garšu, ir to lietot pareizi, lieki nepiesārņojot, bet gan gluži pretēji – bagātinot ar dažādām niansēm, tādējādi apliecinot latviešu valodas labskanību un plašo vārdu krājumu.

PPLA nodarbības ir bezmaksas, pievienoties aicināts ikviens interesents. Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu linda.zulmane@liepu.lv. Projekts „Piejūras pilsētu literārā akadēmija” tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums “Via Cultura”.

Informāciju sagatavoja:
Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane 
29365931 timermane.kristine@gmail.com
Foto: Gints Ivuškāns.
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.