Jauno tehnoloģiju īsfilmu festivāls „Riga Digital Forum 18”

Jaunumi

Šī gada 19. – 20. oktobrī Rīgā pirmo reizi norisināsies Jauno tehnoloģiju īsfilmu festivāls „Riga Digital Forum 18” (RDF), kuru rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola „RISEBA” sadarbībā ar „Telia Latvija”.

Atklājot pieteikšanos īsfilmu konkursam, 12. aprīlī RDF ietvaros notiks Pre-fests jeb pirms-festivāls, piedāvājot iespēju ikvienam interesentam klātienē aplūkot un iepazīt jaunākās digitālās tehnoloģijas, kā arī uzzināt par to pielietojumu audiovizuālajos darbos un digitālajā mākslā.

„Kopš gada sākuma, kad uzsākām sadarbību ar augstskolu „RISEBA”, ar aizrautību sekojam festivāla idejas ieviešanai dzīvē. Tas ir fascinējoši, kā augstskolas mediju nozares mācībspēki un studenti ne tikai aktīvi piemērojas digitālo tehnoloģiju straujajiem attīstības tempiem savos darbos, bet arī proaktīvi iniciē mediju tehnoloģiju nozares spēlētāju diskusiju par industrijas iespējām Baltijā un pasaulē. „Telia” biznesa pieredze video tiešraižu industrijā pierāda, ka Latvija ir konkurētspējīga globālajā tirgū, un šādu vēstījumu vēlamies nodot arī RDF apmeklētājiem,” atzīmē „Telia Latvija” valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols.

RDF ir pirmais šāda veida projekts Baltijā, par festivāla un īsfilmu konkursa stūrakmeni izvirzot jaunākās tehnoloģijas, to pielietojumu un integrēšanu audiovizuālo darbu estētikas un satura veidošanā.

„Mūsdienās audiovizuālās tehnoloģijas attīstās neaptveramā ātrumā – satura veidotāji nespēj tam sekot ar adekvātu satura piedāvājumu. Dzimst jauns naratīvs, jauna audiovizuālā estētika. RDF virsuzdevums ir veicināt jauna satura radīšanu, izmantojot visjaunākos tehnoloģiskos risinājumus,” stāsta Jānis Holšteins, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” Mediju un komunikācijas fakultātes dekāns.

Festivāla laikā norisināsies nozares ekspertu paneļdiskusijas, dažādas meistarklases, radošās darbnīcas un citas aktivitātes, kā arī tiks izrādītas konkursā iesniegtās īsfilmas un apbalvoti labākie darbi trīs kategorijās:

• 360 grādu virtuālās realitātes (VR) kategorija,

• Dronu īsfilmu kategorija,

• Atvērtā kategorija.

Papildus tiks pasniegtas arī vairākas specbalvas. Konkursā aicināti piedalīties kā studenti, tā arī jebkura vecuma nozares entuziasti vai speciālisti, ievērojot nosacījumu, ka darba radīšanas procesā jāizmanto kāda no jaunākajām mediju digitālajām tehnoloģijām.

Pre-festā piedalīsies nozares eksperti no „Telia Latvija”, virtuālās realitātes izklaides studijas „Portāls”, Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācijas (LARPAS) u. c. Pasākuma noslēgumā dalībniekus un apmeklētājus priecēs Latvijā pirmais dronu šovs, kas tapis sadarbībā ar „Drone Racing Latvia” un deju studiju „Kaprīze”.

Apmeklēt Pre-festu iespējams, iepriekš piesakoties projekta mājaslapā: www.rdf.lv

RDF, tostarp Pre-fests ir publiski bezmaksas pasākumi.

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.