tulkojums

Literārās akadēmijas dalībnieki iepazīs tulkošanas pasauli

Dzeja Jaunumi Proza Sleja Valoda

Piejūras pilsētu literārā akadēmija aicina uz tiešsaistes nodarbību “Tulkojums”, kurā tulkotājas Māra Poļakova un Līna Melnika stāstīs par tulkošanas knifiem.

Tikšanās notiks trešdien, 27. martā, pulksten 18.

Laipni gaidīti visi interesenti!

Kas ir tulkotāja misija, cik daudz viņš drīkst iejaukties autora valodā un ko darīt ar izteicieniem, kurus iztulkot grūti? – uz šiem un daudziem citiem jautājumiem 27. martā pulksten 18 atbildi Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniekiem nodarbībā “Tulkojums” sniegs tulkotājas Māra Poļakova un Līna Melnika.

hello

Māra Poļakova tulko no krievu, vācu, angļu, sengrieķu, latīņu, jidiša, ebreju un ukraiņu valodas. Tulkojusi vairākus pazīstamus ārvalstu literāros darbus, kā arī piedalījusies jaunā Bībeles tulkojuma izstrādē. 2010. gadā ieguvusi Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā “Izcilākais tulkojums 2009”.

Līna Melnika ir tulkotāja un žurnāliste no Ukrainas. Publicējas žurnālos “Ukraina Moloda”, “Misto”, “Kul’tura i Zhyttia”, “Ukrainian Literature Paper”. Pārzina ukraiņu, krievu, bulgāru, angļu, itāļu un latviešu valodu. Ukraiņu valodā tulkojusi Noras Ikstenas romānu “Mātes piens” un Māras Zālītes “Pieci pirksti”, kā arī Jāņa Akuratera stāstu “Degoša sala” un Dailas Ozolas stāstu bērniem “KLIK-KLIK!”.

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit:

tulkojums

https://us02web.zoom.us/j/6162135238?pwd=c09uK0kxakJhWVg2Qm5EM3JRbDNsdz09&omn=86518909251

(ID: 616 213 5238, parole: Gd4Gkp).

PPLA nodarbības (lekcijas, praktikumi, meistarklases un tikšanās ar dažādiem jomas profesionāļiem) notiek trešdienu vakaros platformā “Zoom”. Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas. Ikviens, kurš vēlas piedalīties vai saņemt informāciju par PPLA aktivitātēm, aicināts pieteikties, rakstot uz e-pastu: gunita.skroderena@gmail.com.

PPLA aktivitātēm var sekot kontos “Liepuraksti” un “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālos “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna 
gunita.skroderena@gmail.com
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.