Grāmatzīme

Raidījums “GRĀMATZĪME” atklās 2. sezonu

Dzeja Jaunumi Proza Sleja

Šomēnes gada dzimšanas dienu svin raidījums “GRĀMATZĪME”, kuru sociālā medija “LAIVA” paspārnē vada rakstniece un žurnāliste GUNITA LAGZDIŅA-SKRODERĒNA.

24. martā pie skatītājiem nāks 2. sezona.

Uz sarunu par un ap grāmatām tiek aicināti rakstošie un rakstnieki, kuri dalās savā pieredzē par grāmatu lasīšanu un rakstīšanu, kā arī par grāmatu izdošanu. Viesi ir gan atzīti rakstnieki ar padsmit grāmatām pūrā, gan tādi, kuri raksta tikai savam priekam, bet tos visus, lai kurā pasaules malā viņi dzīvotu, vieno mīlestība uz grāmatām. 1. sezonas viesi bija Grieta Pīrāga, Inga Puriņa, Inese Ķestere, Matejs Kalns, Mērija Elizabete Kalniņa, Linda Riņķe, Linda Nemiera, Mārtiņš Zvīdriņš, Kārlis Ozols, Vineta Kravale, Ilze Aizsila un Jana Veinberga. 13. raidījuma viešņa 24. martā būs erotiski romantiskā žanra pārstāve Zane Nuts.

Tiešraides skatāmas reizi mēnesī pulksten 22 pēc Latvijas laika sociālā medija “Laiva” profilā vietnēs YouTube, Facebook un Twitter. Arī skatītājiem ir iespēja piedalīties raidījumos, komentāru sadaļā uzdodot savus jautājumus vai daloties izjūtās par dzirdēto.

Sociālais medijs “Laiva” ir Lielbritānijā bāzēta biedrība, kura ar dažādiem informatīviem, izglītojošiem un izklaidējošiem tiešraides raidījumiem platformās Facebook un YouTube apvieno tautiešus visā plašajā pasaulē. “Grāmatzīme” ir viens no medija populārākajiem raidījumiem.

Visu raidījumu ieraksti pieejami YouTube sociālā medija “Laiva” profilā: https://www.youtube.com/playlist?list=PLiSvdjAV8E1jyFbJdUS3siK5_Z220T_TN, kā arī Gunitas Lagzdiņas mājaslapā www.gunitasstasti.lv.

Informāciju sagatavojusi
Elīna Balode,
sociālā medija “Laiva” producente,
medijslaiva@gmail.com

Uzziņai

1. SEZONAS RAIDĪJUMI

#1 Grieta Pīrāga – Camino vienītī

Kurzemniece. Meitene ar eņģeļa balsi. Sava ceļa gājēja. 3 dažādu camino (Itālija un Spānija) piligrims. Par katru no noietajiem ceļojumiem sarakstījusi grāmatu.

Kā saņemt drosmi iet vienītī un kādas iespējas paveras, ja līdzi ir ukulele?

#2 Inga Puriņa – Konkursu šarms

Ražīgākā latviešu rakstniece Īrijā. Īrijas latviešu literātu kluba “Baltie vārti” dalībniece. Septiņu grāmatu autore.

Kā jaunam autoram panākt, ka viņa darbu izdevniecība izlasa, jeb kāpēc piedalīties konkursos?

#3 Inese Ķestere – Spoku medīšana

Liepājniece. Spoku stāstu kolekcionāre un televīzijas “Kurzeme” žurnāliste. Viņa raksta ne tikai stāstus, bet piedalījusies arī seriālu “Neprāta cena”, “UgunsGrēks” un “Svešā seja” dialogu tapšanā. Jauniešu stāsta “Skolas spoks” un krājuma “Liepājas spoku stāsti” autore.

Vai pārdabiskais eksistē un kas un kurās vietās Liepājā spokojas?

#4 Matejs Kalns – Sakņu sajūta

Tautietis no Toronto. Kaut dzimis un dzīvo Kanādā, Latviju vienmēr izjutis kā savas mājas. Pasaules apceļotājs un cilvēktiesību aizstāvis, kuram rūp dzīves pabērni un sāp netaisnība. Romāna “Beasts of the Night” autors.

Cik svarīgas cilvēkam ir viņa saknes un kāpēc rakstīt par to, kas rūp?

#5 Mērija Elizabete-Kalniņa – Sapnis par grāmatu

Iespējams, jaunākā latviešu rakstniece, apgāda “Zvaigznes ABC” romānu konkursa laureāte. Viņas debijas romāns “Sapnis par viņu un mūziklu” aizved romantiskā ceļojumā uz Parīzi, bet pati autore tikmēr studē jurisprudenci un raksta nākamo grāmatu.

Kā piepildīt sapni par grāmatu, darot to, ko mīli?

#6 Linda Riņķe – Grāmatizdošanas aizkulises

Pasaules apceļotāja, ceļojumu grāmatu autore un mozaīku meistare jeb Gaudi brunčos. Pie Lindas vēl aizvien vēršas cilvēki, kuri sapņo par savu grāmatu, tāpēc šoreiz ielūkojamies grāmatu izdošanas aizkulisēs, kā arī aprunājam citu autoru pieredzi, ko viņi mums atklājuši aptaujas anketās.

Izdot grāmatu pašam vai iemīt taciņu uz kādu no izdevniecībām?

#7 Linda Nemiera – Ļauties fantāzijai

Ražīgākā urbānās fantāzijas žanra rakstniece. 10 grāmatu autore, kura ir 11. grāmatas gaidībās. Sevi sauc par cipargalvu, kura emocijas ietērpj vārdos.

Kas ir urbānā fantāzija un kriptoromāns un kādi stereotipi lasītājiem ir par šiem žanriem?

#8 Mārtiņš Zvīdriņš – Grāmatizdošana saviem spēkiem

“Baltā kalna” sajūtu inženieris. Ultramaratonists. Grāmatas “#Fudzi161km” autors. Cilvēks, kurš savulaik pārdeva kilometrus un neeksistējošu grāmatu.

Kā paveikt neiespējamo un kādos gadījumos izdot grāmatu pašam (nevis izdevniecībā)?

#9 Kārlis Ozols – No 4 debespusēm

Iedvesmas un biznesa padomu grāmatu “Panākumi dzīvē un biznesā” un “Kā gūt panākumus Latvijā” autors. Kārlim ir pieredze gan citu autoru grāmatu izdošanā no izdevniecības puses, gan savas grāmatas izdošanā izdevniecībā, gan grāmatu izdošanā saviem spēkiem.

Kādā ziņā un kuram grāmatu izdošana ir bizness?

#10 Vineta Kravale – Kas notiek smadzenēs?

Mentālās veselības koučs un pasaku grāmatas “Vāverēns Sams” autore. Viņas grāmata noderēs gan vecākiem un bērniem, ieviešot jaunus ieradumus, gan jebkuram citam cilvēkam, kuram nepieciešams uzmundrinājums un padoms, kā pārvarēt dažādas situācijas.

Kā mūsu smadzeņu darbību ietekmē lasīšana un rakstīšana?

#11 Ilze Aizsila – Sapņu valstības noslēpumi

Viena no romantiskākajām rakstniecēm un dzejniecēm. Sapņotāja un sapņu anatomijas pētniece. Divu romantisko romānu un vienas bērnu grāmatas autore, kurai tuva attiecību tēma.

Kāpēc rakstīšanā tiekties uz pozitīvismu un negācijas atstāt ārpus lappusēm?

#12 Jana Veinberga – Romantiskās literatūras šarms

Rakstniece, kura katrā sastaptajā cilvēkā saskata stāstu. 4 detektīvromānu un 2 stāstu krājumu autore. Maģistra darbā pētījusi romantisko romānu kā populārās literatūras fenomenu.

Kāpēc romantiskie romāni nav lubu literatūra un nebūt ne viegla rakstāmviela?

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.