spalva

PPLA un izdevniecība “Palasi” izsludina stāstu konkursu “Satikšanās”

Proza Sleja

Piejūras pilsētu literārā akadēmija sadarbībā ar izdevniecību “Palasi” izsludina stāstu konkursu “Satikšanās” ar mērķi sekmēt jaunu autoru ienākšanu latviešu literatūrā. Organizatori cer izdot stāstu krājumu.

Lai radoši ražīgi!

Lai akcentētu un parādītu, ka īsā proza ir laikmetīgās kultūras daļa, pastāvīgs un pilnvērtīgs mākslas darbs, pērn dibinātā SIA “Palasi” sadarbībā ar Piejūras pilsētu literāro akadēmiju (PPLA) izsludina īso stāstu konkursu, kura mērķis ir stāstu krājuma izdošana.

pildspalva

Konkursa tēma ir “Satikšanās”. Dalībniekiem iepriekš jāpiesakās (līdz š.g. 31. martam), lai saņemtu pieteikuma veidlapu, kas nodrošinās katra autora anonimitāti dalībai konkursā. Stāstu iesniegšanas termiņš ir š.g. 15. aprīlis. Iesniedzamā darba apjoms – 2000–3000 vārdu. Konkursa žūrija izvēlēsies desmit (vai vairāk) labākos stāstus, ko publicēt krājumā. Galvenās balvas ieguvējs saņems 300 eiro, bet pārējo krājumā iekļuvušo stāstu autori – 50 eiro naudas balvas. “Viens autors drīkst iesniegt tikai vienu prozas darbu. Tas nedrīkst būt iepriekš publicēts vai citādi publiskots. Stāstam jābūt oriģināldarbam, tā radīšanā nedrīkst tikt izmantotas mākslīgā intelekta tekstrades programmas,” norāda izdevniecības “Palasi” pārstāvis Ivars Ozoliņš, kurš plašākai publikai zināms kā rakstnieks un dramaturgs Rodžers de Kūrs. Viņa lugas plūkušas laurus dažādos konkursos un tikušas iestudētas, savukārt pērn iznāca pirmais romāns “Samits jeb Pēdējie, kam kaut ko vajag”, kas iepriekš tika publicēts turpinājumos laikrakstā “Kas Jauns Avīze”.

Vērtējot stāstus, žūrija vienlīdz ņems vērā gan darba oriģinalitāti, savdabību, gan tā profesionālās kvalitātes, vadoties pēc šādiem kritērijiem: aktualitāte, kompozīcija un tēlu sistēma, valoda – atbilstība žanram, stilam, raksturīgums, gramatikas noteikumu ievērošana, spēja aizraut lasītāju un saglabāt intrigu. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz š.g. 15. maijam.

īso stāstu konkurss

Sīkāka informācija par konkursu (nolikums), kontaktinformācija un aktualitātes izdevniecības mājaslapā: www.palasigramatas.lv.

PPLA aktivitātēm var sekot līdzi kontos “Liepuraksti” un “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” portālos “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” un “Instagram”.

Informāciju sagatavoja

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna
gunita.skroderena@gmail.com

"Writing Apparatus" by Kazarelth is licensed under CC BY 2.0.
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.