Vēja meitene Liepājas viļņos

Reportāža Sleja

Aizrautība, adrenalīns un spriedze ir emocijas, kas raksturo piedzīvojumu meklētājus Baltijas jūrā. Sērfošana un kaitošana ir tikai daži no sporta veidiem, kas aizrauj ne tikai liepājniekus, bet arī pieredzējušus ūdens sporta cienītājus no visas pasaules. Liepājas piekrastes ģeogrāfiskais novietojums palīdz treneriem izvietot treniņu bāzes, kurās arī nepieredzējuši ūdens sporta baudītāji var gūt jaunas iemaņas instruktora vadībā. Septembrī Laura no Rīgas devās uz Liepāju, lai „izvēdinātu galvu“ un ļautos Liepājas šarmam. Izmēģinot kādu no ūdens sporta veidiem.

Rīta agrumā, pārvarot 198 kilometru garu ceļu, viņa nonāk Liepājā. Pirmreizējā pieredze, esot jaunā pilsētā, mulsina. Taču ieintriģē Liepājas mājīgums un miermīlīgā kņada, kas nav raksturīga galvaspilsētai. Apzinoties savas orientēšanās spējas, atbraucēja nolemj izmantot pilsētas priekšrocības un kā savu pirmo pieturas punktu izvēlas Tūrisma informācijas centru. Te iegūst ne tikai priekšstatu par galvenajiem pilsētas simboliem, apskatot suvenīru stendu, bet arī karti, kas kalpo kā palīglīdzeklis galvenā mērķa sasniegšanā. Iekāpjot automašīnā un noskaidrojot tuvāko piekļuvi jūras krastam, vietas atrašana tiek uzticēta navigācijas sistēmai. Tā veikli norāda pareizo virzienu un ātrāko ceļu līdz mērķim.

Laika apstākļi ir depresīvi un nomācoši, taču tas neapslāpē sajūsmu par priekšā esošajiem piedzīvojumiem. Atstājot ceļabiedru (automašīnu) tuvākajā stāvvietā, dodoties cauri parkam, uzmanību piesaista 1977. gadā izveidotā „Vēja māte’“, kas vēl joprojām gaida no jūras atgriežamies jūrniekus. Noejot liedagā gaisotne ir iedvesmojoša un neitrāla vienlaikus. Daži ļaudis elpo jonu, sēžot uz soliņiem, citi realizē treniņu kursu skrienot, bet tālumā redzami sarunu biedri, kuri nepiespiesti bauda viens otra klātbūtni dialogā. Sekojot Tūrisma informācijas centra darbinieces norādēm, Laura nonāk pie treniņu bāzes stacijas, kurā laipni viņu sagaida instruktors. Hidrotērpa uzvilkšana, instrukciju noklausīšanās un censone ir gatava neaizmirstamai dienai viļņos.

Elpu aizraujošs piedzīvojums stundas garumā un neaizmirstama pieredze veidos meitenes atmiņu stāstus. Liepāja noteikti ir pilsēta, kurā ‘piedzimst’ vējš, un, atjautīgākie ir tie, kas šo vēja šarmu spēj ‘iedzīvināt’ savā ikdienā un piedzīvojumos.

 

Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.