Xylem Trio

Zvaigžņu festivāla noslēgumā Aleksandrs Antoņenko un Xylem Trio

Jaunumi Mūzika Sleja

Augusta beigās ar “Xylem Trio” koncertu (26.08.) un maestro Gintara Rinkeviča diriģētu Aleksandra Antoņenko solo koncertu (27.08.) Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” noslēgsies 29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, ko rīko Liepājas Simfoniskais orķestris.

26. augustā pulksten 20 ar īpašu Gijas Kančeli koncertprogrammu uz Zvaigžņu festivāla skatuves “Lielajā dzintarā” kāps “Xylem Trio” mūziķi – pianists Raimonds Petrauskis, saksofonists Oskars Petrauskis un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe un uzlēcošā Gruzijas džeza zvaigzne Liza Kereselidze.

Gruzijas meistara Gijas Kančeli ģēnijs spēcīgi iedvesmojis gan “Xylem Trio” mūziķus, gan džeza dziedātāju Lizu Kereselidzi. Viņa kopš bērnības dzīvojusies ar dižā komponista melodijām, un mūzikas studiju virzienā viņu virzījis pats meistars. Koncerta kodolā ir Latvijas trio teicamā saprašanās ar Kančeli melodijām. Savulaik tapušo “Xylem Trio” albumu pats komponists novērtēja sevišķi augstu, elektroniskā vēstulē pauzdams sajūsmu par to, ka tā viņa mūziku neviens un nekad vēl nav spēlējis. Koncertā varēs baudīt Kančeli melodijas, kas komponētas teātra izrādēm un kinofilmām, toskait slavenākie numuri – dziesma no filmas “Mimino” un savulaik lielajā savienībā ļoti populārās teātra izrādes “Hanuma”.

27. augustā pulksten 20 kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un maestro Gintaru Rinkeviču “Lielajā dzintarā” koncertēs viens no pasaulē vispieprasītākajiem tenoriem – Aleksandrs Antoņenko.

Aleksandrs Antoņenko

Monumentālā populāras opermūzikas programmā Aleksandrs Antoņenko iemiesosies Antiņa lomā Žilinska operas “Zelta zirgs” slavenajā ārijā, pārtaps par vētru plosīto Otello un azarta apsēsto Hermani, viņš būs arī staltais mistiķis Loengrīns, greizsirdīgais ceļojošā teātra vadonis Kanio un trakā mīlā iededzies Čileas “Arlietes” Federiko, bet visām šīm kaislībām galā būs Lehāra brīnumdaiļā dziesma “Dein ist mein ganzes Herz” no operetes “Smaidu zeme”. Savukārt tikai orķestra sniegumā koncerta ievadā skanēs Rosīni operas “Vilhelms Tells” dzirkstošā uvertīra, būs arī Masnē operas “Taīda” skaistā intermēdija, Vāgnera operas “Loengrīns” spārnojošais trešā cēliena ievads, kā arī Čaikovska un Leonkavallo operu instrumentāli fragmenti.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/2681. Plašāka informācija par festivālu atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā www.liepajassimfoniskais.lv. Atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Papildu informācijai:

Iveta Vēvere

Liepājas Simfoniskā orķestra 
sabiedrisko attiecību vadītāja
pr@lso.lv; +371 29287345
Tagged

Tavs komentārs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.